Zavrieť

Porady

Kupele

Zdravim,
chcela by som sa spytat, ci je rozdiel, ak idem do kupelov ako zamestnanec[cize platim si vsetky odvody] alebo ako dochodca? Viem, ze je to podla diagnozy, co si platim a co nie, ale je to take iste aj ked som dochodca? Dakujem.Mary
Usporiadat
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Ja myslím, že rozdiel je iba v tom, či máš skupinu A (po úraze, operácii - bývalá x-ka) alebo nie. Ak máš A, kúpeľná liečba trvá tlhšie - 28 dní a poplatky sú ako v nemocnici (čiže teraz by sa nemalo platiť). Rozdiel medzi dôchodcom a zamestnancom by nemal byť. Iba ak v tom, že zamestnanec môže mať pri A práceneschopnosť.
Naposledy upravil Mackovka : 15.06.07 at 07:05
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mary17 mary17

mary17 je offline (nepripojený) mary17

Dakujem. pekny den.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

včera som dostala schválený návrh na kúpeľnú liečbu. Z obvolaných kúpeľov sa mi dosť pozdáva Kúpeľný ústav Piešťany-odš.závod Vojenského zdravotníckeho zariadenia, PIEŠŤANY. Boli ste tam niekto? Vyhovuje mi to kvôli tomu, že strava a procedúry sú všetko v jednom. Ostatné, čo som povolala, treba chodiť z jedného lieč.domu do druhého, či už na procedúry, alebo stravu. Prosím, ak máte niekto s tým skúsenosti, ozvite sa mi.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

drobeceva Pozri príspevok
včera som dostala schválený návrh na kúpeľnú liečbu. Z obvolaných kúpeľov sa mi dosť pozdáva Kúpeľný ústav Piešťany-odš.závod Vojenského zdravotníckeho zariadenia, PIEŠŤANY. Boli ste tam niekto? Vyhovuje mi to kvôli tomu, že strava a procedúry sú všetko v jednom. Ostatné, čo som povolala, treba chodiť z jedného lieč.domu do druhého, či už na procedúry, alebo stravu. Prosím, ak máte niekto s tým skúsenosti, ozvite sa mi.
Keďže ste sa mi nikto neozvali, rozhodla som sa pre BOJNICE. Teším sa, že dokončím ročné zúčtovania, hlásenia na DÚ a pôjdem si oddýchnuť. Ešte mi potvrdený návrh z Bojníc nedošiel, ale žiadala som si LUX, SLÁVIU, alebo KĽAK/lebo MIER už je plne obsadený/. Ak ste tam niekto boli, podeľte sa so svojimi skúsenosťami.Díky vopred
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

V Bojniciach som bola vlani, ale nebývala som tam. Mala som poukaz B, tak som dochádzala. Teraz idem požiadať opäť ale o A poukaz po operácii. Liečba bola výborná, pre neznalých miestnych pomerov je aj čo pozerať. Ja by som sa tam nudila, pretože celé okolie poznám. Aj keď mi dajú A poukaz, aj tak budem dochádzať, doma sa lepšie vyspím. Kúpele ako také doporučujem, dobrá voda, aj procedúry som mala dobré. Verím, že sa Ti tam bude páčiť.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Prosím Ťa, ak to tam poznáš, tie lieč.domy, v ktorých mám nádej byť ubytovaná, sú ďaleko od tých hlavných, do ktorých by som mala chodiť na procedúry a stravu? Idem síce v máji, takže počasie by už mohlo byť normálne. Vravíš, že sa budem nudiť? Bojnice nepoznám, snáď budem mať čo obzerať.

V Tvojom prípade je jasné, že Ty to máš na skok domov.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Najlepšie je v Mieri, lebo tam je väčšina procedúr. Ale inak to nie je zas až tak ďaleko dochádzať aj z tých druhých. Je to v peknom prostredí, v Bojniciach je zámok, kúpalisko, blízo je Prievidza. Pacienti chodia odtiaľ aj na zájazdy do Rajeckých Teplíc, do Sklených Teplíc, do Rajeckej Lesnej idú pozrieť známy betlehem - doporučujem. Určite sa nebudeš nudiť, vonku je bazén kde si môžeš zaplávať, sauna apod. Prajem príjemný pobyt.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ďakujem pekne, nie je vylúčené, že sa tam niekde stretneme. Kedy sa Ty tam chystáš?
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

drobeceva Pozri príspevok
včera som dostala schválený návrh na kúpeľnú liečbu. Z obvolaných kúpeľov sa mi dosť pozdáva Kúpeľný ústav Piešťany-odš.závod Vojenského zdravotníckeho zariadenia, PIEŠŤANY. Boli ste tam niekto? Vyhovuje mi to kvôli tomu, že strava a procedúry sú všetko v jednom. Ostatné, čo som povolala, treba chodiť z jedného lieč.domu do druhého, či už na procedúry, alebo stravu. Prosím, ak máte niekto s tým skúsenosti, ozvite sa mi.
Bola som tam pred 6 rokmi. Bola som spokojná - najmä ten bazén na dvore bol super (teda ak je človek na liečení v lete). V Bojniciach si tiež veľmi chvália. Prajem nech sa liečenie vydarí.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja idem zajtra požiadať obvodného, nech mi spíše návrh. Keď to budem mať, zanesiem do Prievidze na zdravotnú poisťovňu a do týždňa mi pošlú poukaz - mám to praxou overené. Potom pôjdem do kúpelov dohodnúť termín nástupu. Tak neviem, ale chcela by som v apríli. Uvidím či sa mi to podarí.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

wagner Pozri príspevok
Ja idem zajtra požiadať obvodného, nech mi spíše návrh. Keď to budem mať, zanesiem do Prievidze na zdravotnú poisťovňu a do týždňa mi pošlú poukaz - mám to praxou overené. Potom pôjdem do kúpelov dohodnúť termín nástupu. Tak neviem, ale chcela by som v apríli. Uvidím či sa mi to podarí.
Wagner: ahoj, ako stojíš s návrhom do kúpeľov? Teraz mi potvrdili, 13.mája mám nástup. Vychutnám si relax po roč.zúčtovaní /síce, čaká ma ešte RZZP/.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Záleží od toho, aké bude počasie kvôli práci na záhrade a ako sa mi podarí získať nové zamestnanie. Ja ubytovanie nepotrebujem, tak môžem nastúpiť kedykoľvek, bola som sa spýtať.
0 0
Genka Genka

Genka je offline (nepripojený) Genka

Ahojte poraďáci. Ja som si preštudovala vaše príspevky ohľadom
kúpelov. Ja som sa teraz dala po 6 rokoch na vybavovanie
kúpelného poukazu. Len ešte mi pár vecí je nejasných.
Chystám sa na kúpeľný pobyt v Smrdákoch, moment. som
ešte v štádiu, že mi ide kožná vypísať poukaz. Potom
s ním odplávam do zdravot.poisťovne. Potom mi oni pošlú voľný
termín kedy môžem nastúpiť, a ja si to mám vybaviť v Smrdákoch
čas od kedy- do kedy sama? Ja chcem tiež kratší pobyt, mne
sa odporúča 28 dní - diagnóza psoriaza, ale môžem len max.
20 dní, tak kde to mám oznámiť? V zdravot. poisťovni, aby mi
vyšli v ústrety? Som asi kat.A, takže si platím len tých 50 Sk,
a 15,- Sk obci Smrdáky na deň. A ja neviem ako je to platené.
Nebudem v práci 2-3 týždne. A to bude klasifikované ako PN ?
Alebo ako čo? A platí to sociálka alebo prvých 10 dní zamestnávateľ a potom sociálka. ďakujem za cenné informácie.
Moc mi pomôžete. Pekný deň všetkým.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Neviem ako ďaleko máš do Tvojej zdravotnej poisťovne -tá totiž prideľuje liečebný poukaz. Čo tak zaniesť vypísané tlačivo osobne tej pracovníčke, ktorá to má na starosti? Svoje požiadavky - skrátený čas liečby a ešte čo potrebuješ, jej povieš osobne. Ona si to poznačí a podľa toho Ti vydajú poukaz na liečenie. Čo sa týka pobytu, máš nárok na PN. S poukazom choď za obvodným lekárom a ten Ti na základe toho vypíše PN, tá je platená klasicky, prvých 10 dní zamestnávateľ a ten to potom pošle do SP.
0 0
Genka Genka

Genka je offline (nepripojený) Genka

Strašne moc ďakujem, moc si mi pomohol. Tiež uvažujem
ísť priamo za pracovníčkou VŠZP, len si myslím že ona
o tom celkom nerozhoduje, že je tam nej. poradovník, viac
ľudí na tom pracuje a p. Ale urobím to tak. Pekný deň.
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Zdravím všetkých! Nenašla som tému o kúpeľoch. Potrebujem radu, vlastne infromácie o kúpeľoch v Luhačoviciach- Morava. Mám veľké problémy s dutinami a dýchacími cestami a lekár mi doporučil pobyt v Luhačoviciach. Na stránke kúpeľov je veľmi veľa informácii a tiež možností ubytovania a pobytov. Budem rada, ak sa ozve niekto, kto navštívil tieto kúpele a pomohol mi vybrať si z ich ponúk. Upútal ma kúpeľný dom- Miramare podľa dostupných informácii. Vôbec neviem, kde to je a ako to tam v skutočnosti vyzerá, len z obrázkov. Prosím, ak niekto viete bližšie o pobytoch v Luhačoviciach, poraďte. Chcela by som na začiatok taký asi víkendový pobyt aj s manželom. Ďakujem za každú odpoveď a želám príjemný večer. Elena
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Luhačovice sú krásne kúpeľné mestečko. Bola som tam veľakrát, len tak na víkend. S ubytovaním nikdy nebol je problém.Dosť hotelov, penziónov ubytovania v súkromí...Záleží, čo Ti vyhovuje.
http://www.luhacovice.cz/page/1733.u...ni-luhacovice/
Moj ocino tam chodil dlhé roky na liečenie,tiež si veľmi chválil.Nielen služby ,ale aj atmosféru
http://mestecko-luhacovice.unas.cz/
0 0
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

Moja svokra je po operácii ( výmene) kĺbu a dostala návrh na kúpeľnu liečbu poukaz A. Nevie mi niekto poradiť ktoré kúpele by boli pre ňu vhodné?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

veronika1 Pozri príspevok
Moja svokra je po operácii ( výmene) kĺbu a dostala návrh na kúpeľnu liečbu poukaz A. Nevie mi niekto poradiť ktoré kúpele by boli pre ňu vhodné?
Skúste si pozrieť Piešťany, Trenčianske Teplice
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Aj Turčianske Teplice, liečebný dom Veľká Fatra. Všetko pod jednou strechou, aj strava, aj procedúry. Len sa zvezie výťahom, na procedúry môže dokonca aj v župane a prezúvkach. Pre tých, čo sú po TEP je to vynikajúce, pretože aj samotné obliekanie a obúvanie je problematické, hlavne zo začiatku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať