Zavrieť

Porady

Vyplatenie OSBD

Chcem sa spýtať som vlastníčka bytu ktorý je pod OSBD a v r. 2005 sme si sami vymenili okná v 9/2006 sa nám zaťepľoval panelák a ostatným sa vymieňali okná a nám mali byť vyplatené peniaze . no lenže krajský urád v Ziline rozhodol že bytové domy čo majú úver zo ŠFRB nemožu byť vyplatené peniaze ale že nám znížia splátku . no a dodnes to nie je vyriešené platíme takú istú splátku ako ostatný. Nemalo by OSBD nám ukázať to rozhodnutie KÚ Žilina a čo mám robiť ja tiež nekradnem a sú to moje peniaze a prečo by som mala platiť úver aj s úrokmi za niečo čo som si dala sama
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sadžika je offline (nepripojený) sadžika

    sadžika
    Nooooo ...... OSBD MARTIN !!!! To je asi samostatná kapitola, takže ak sa náhodou niečo dozvieš od OSBD, tak si geroj !!! Potom daj vedieť ako si dopadla.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Adaka Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať som vlastníčka bytu ktorý je pod OSBD a v r. 2005 sme si sami vymenili okná v 9/2006 sa nám zaťepľoval panelák a ostatným sa vymieňali okná a nám mali byť vyplatené peniaze . no lenže krajský urád v Ziline rozhodol že bytové domy čo majú úver zo ŠFRB nemožu byť vyplatené peniaze ale že nám znížia splátku . no a dodnes to nie je vyriešené platíme takú istú splátku ako ostatný. Nemalo by OSBD nám ukázať to rozhodnutie KÚ Žilina a čo mám robiť ja tiež nekradnem a sú to moje peniaze a prečo by som mala platiť úver aj s úrokmi za niečo čo som si dala sama
    O tomto nerozhoduje OSBD ani krajský úrad. O takýchto veciach rozhodujete na schôdzi vlastníkov. A ak sa raz rozhodlo, že náklady na výmenu okien v bytoch (dúfam, že sú v osobnom vlastníctve a nie vo vlastníctve OSBD, potom by bola situácia iná) budú hradené z fondu, tak by to mali uhradiť aj tým, čo si okná vymenili predtým. Lebo inak by zase boli ukrátení tí, ktorí sa o svoj byt starajú a tí lajdáci, ktorí na to kašľali to zase dostanú zadarmo.

    Lebo úver sa síce poskytuje na zatepľovanie, ale najprv vstúpi do účtovníctva bytovky a potom sa tie peniaze používajú na úhradu prác. Navyše, veď vy asi máte od tej výmeny okien doklady, takže aký je rozdiel, keď vymenia okná u suseda a u vás? Jedine, že to bude na samostatnej faktúre.

    Ja by som trval na tom, aby mi to uhradili z fondu opráv.

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    No už rok ma ťahajú za nos už aby sme vypadli z bytu lebo stále platiť na ich odmeny ma nebaví a vlastne ani nevieš za čo platíš a ochota OSBD=0

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    No najprv mi povedali že mi vyplatia peniaze, 4/2007 že nebudú vyplácať ale znížia nám splátku a teraz bolo vyúčtovanie a nič. Niečo pomedzi zuby mi povedali že to pôjde z fondu opráv ale že ešte nemajú zoznam vlastníkov v našom vchode a mňa už nebaví čakať tak mi poraď ako to urýchliť či nejakú žiadosť alebo čo dík.

    sadžika je offline (nepripojený) sadžika

    sadžika
    Skús napísať žiadosť. Ale asi ti to moc nepomôže. Som skôr optimista ale v tomto prípade za posledné obdobie len realista !
    Mám na to už svoje skúsenosti.

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    Prosím pomôžte mi, Sme pod správou OSBD a oni si zobrali úver zo ŠFRB na otepľovanie bytovky a na novú strechu, výmenu okien... My niektorí sme mali okná vymenené . Čakali sme že nám vrátia peniaze ako v ostatných prípadoch( iné bytové domy)ale nič platíme celú splátku ako ostatní čo nemali nič vymenené a penazí sme sa nedočkali, stále len sľubujú že nám znížia splátku ale ani to a starší ľudia s tým nesúhlasia . že vraj sa to nedá vrátiť ked brali úver zo ŠFRB. čo teraz, my s tým nesúhlasíme . poradíte mi ako postupovať , či sa dajú nejako vymôcť peniaze. Ďakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Adaka Pozri príspevok
    Prosím pomôžte mi, Sme pod správou OSBD a oni si zobrali úver zo ŠFRB na otepľovanie bytovky a na novú strechu, výmenu okien... My niektorí sme mali okná vymenené . Čakali sme že nám vrátia peniaze ako v ostatných prípadoch( iné bytové domy)ale nič platíme celú splátku ako ostatní čo nemali nič vymenené a penazí sme sa nedočkali, stále len sľubujú že nám znížia splátku ale ani to a starší ľudia s tým nesúhlasia . že vraj sa to nedá vrátiť ked brali úver zo ŠFRB. čo teraz, my s tým nesúhlasíme . poradíte mi ako postupovať , či sa dajú nejako vymôcť peniaze. Ďakujem
    Túto tému si už raz založila, nezakladaj to ešte raz. Preto ju pripájam k pôvodne založenej téme.

    Keďže to vyzerá na Neverending story, asi by som sa obrátil na súd. Skúste sa spojiť tí, ktorí mali vymenené okná a spoločne podať návrh na súd na uhradenie nákladov. Iná cesta asi nebude, nemáte iné páky vymôcť tie peniaze.
    Naposledy upravil Chobot : 26.10.07 at 16:05

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    Ďakujem a myslíš že je nejaká šanca dostať tie peniaze späť, oni na OSBD tvrdia že peniaze zo ŠFRB sa nevracajú. ale ved oni museli niekde tie peniaze dať ked mi sme to už mali hotové. To je začarovaný kruh a už rok sa v ňom krútim.
    Naposledy upravil Adaka : 26.10.07 at 19:26

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.