Zavrieť

Porady

JCD ako zauctovat

Dobry den vsetkym poradakom , mam taku prosbu zacinam uctovat v MRP windovs
som stoho hrozena ten program sa mi zda dost neprehladny a pracny potrebovala by som niekoho kto mi vie poradit vo viacerych veciach ,ale momentalne asi najsurnejsie je JCD

akym sposobom ho mam zauctovat cez Fa aky typ dph 43 co kam zadat potom co presne urobit v uctovnom deniku co dat do tabulky DPH . Dakujem vopred za rady .
A ak by sa nasiel niekto kto by mi vysvetlil ako si co najlahsie ulahcit robotu s programom mohol by sa mi ozvat mam aj ICQ aj SKYPE Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Macko 3 Pozri príspevok
    Dobry den vsetkym poradakom , mam taku prosbu zacinam uctovat v MRP windovs
    som stoho hrozena ten program sa mi zda dost neprehladny a pracny potrebovala by som niekoho kto mi vie poradit vo viacerych veciach ,ale momentalne asi najsurnejsie je JCD

    akym sposobom ho mam zauctovat cez Fa aky typ dph 43 co kam zadat potom co presne urobit v uctovnom deniku co dat do tabulky DPH . Dakujem vopred za rady .
    A ak by sa nasiel niekto kto by mi vysvetlil ako si co najlahsie ulahcit robotu s programom mohol by sa mi ozvat mam aj ICQ aj SKYPE Dakujem
    Presne tak, bude tam, kód 43, automaticky by to mal softvér zaradiť do DPH, keď sa prevedie úhrada dokladu-JCD.

    Macko 3 je offline (nepripojený) Macko 3

    Macko 3
    Ano ale ako to bude v tabulke v účtovnom denníku
    mne tam dalo zaklad clo A dph som tiez musela zadat , alebo v účtovnom denníku si nemám všímať tabulku DPH ?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Macko 3 Pozri príspevok
    Ano ale ako to bude v tabulke v účtovnom denníku
    mne tam dalo zaklad clo A dph som tiez musela zadat , alebo v účtovnom denníku si nemám všímať tabulku DPH ?
    Neviem, či som Ťa správne pochopila, ale uvediem príklad: základ 10000,- - DPH 1900,- Sk a 500 Sk je clo. Platíš DPH+CLO= 2400,-Sk. Do evidencii faktúr s kódom 43 zadáš do riadkov:
    1. 10000,- .....19%.....1900,- takto dostaneš DPH do evidencie
    2. -10000,- .....0%.....0, - týmto odpočítaš základ
    3. 500,-......0%.......0,.....vyčísliš clo
    do účtovného denníka zapíšeš:
    ukáže Ti dva riadky:
    1. 500,-.......to bude clo .... 5xx/379
    2. 1900,-.....DPH........343/379

    Ak teda prejdeš do účtovného denníka, tak v tabuľke by si mala mať :
    základ 10000,- , DPH 1900,-, mimo DPH: -5000,-.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.