Zavrieť

Porady

dodatočné DP

Dobré ráno,
v I. Q som odpočítala DPH z lízingu, čo bolo na faktúre. Prišla som na to, že je to nesprávne až teraz.
Prosím vás, ďalší postup bude, že podám dodatočné DP, kde budú správne údaje. A je za to pokuta?
Z DU ešte neprišla ani koruna, chvalabohu.
Pekný deň prajem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    noo podľa všetkého máte nadmerný odpočet...to jest ak vám nič nezaplatili tak vám nevyrubia pokutu lebo v podstate neškoduje...takže rýchlo podať DDP

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon o správe daní a poplatkov
    § 35
    Správne delikty
    (3) Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške. Rovnako sa postupuje, ak daňový subjekt dodatočným daňovým priznaním zvýši vlastnú daňovú povinnosť 11ac) alebo zníži nadmerný odpočet 11ad) uvedený v daňovom priznaní, alebo tento postup sa uplatní aj pri podaní daňového priznania, ktorým sa zníži uplatnené vrátenie dane.1b) Ak daňový subjekt opraví dodatočným daňovým priznaním nadmerný odpočet11ad) uvedený v daňovom priznaní na vlastnú daňovú povinnosť, 11ac) správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške zo súčtu vlastnej daňovej povinnosti 11ac) uvedenej v dodatočnom daňovom priznaní a nadmerným odpočtom 11ad) uvedeným v daňovom priznaní.

    JankaV je teraz online JankaV

    JankaV
    To naozaj zákon nepočíta s tým, že je možné sa aj pomýliť? Úplne legálne? A úplne, keď je jednoznačné, že to nebol ani úmysel? To skutočne ste všetci, čo ste podávali dodatočné DP z DPH platili také pokutiská?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    JankaV Pozri príspevok
    To naozaj zákon nepočíta s tým, že je možné sa aj pomýliť? Úplne legálne? A úplne, keď je jednoznačné, že to nebol ani úmysel? To skutočne ste všetci, čo ste podávali dodatočné DP z DPH platili také pokutiská?
    Pokuta závisí od sumy, takže ťažko hovoriť, či by išlo o pokutisko...
    Do 500 SK sa pokuta nevyrubuje.

    JankaV je teraz online JankaV

    JankaV
    Je to okolo 50 tis Sk - nahodila fakturu za lizing ako normálnu dodávateľskú faktúru a bolo to. Chápla by som, keby to bolo opravené po tom, čo mi prídu peniaze z DU, alebo že by som ovplyvnila svoju daňovú povinnosť, ale takto nikto o nič neprišiel. DU môže byť rád, že vratka dane bude nižšia. Ja by som tak či tak nemala daňovú povinnosť.
    Viete čo, už nemám rada DPH a ani lízing.
    Ďakujem za podporu

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    JankaV Pozri príspevok
    Je to okolo 50 tis Sk - nahodila fakturu za lizing ako normálnu dodávateľskú faktúru a bolo to. Chápla by som, keby to bolo opravené po tom, čo mi prídu peniaze z DU, alebo že by som ovplyvnila svoju daňovú povinnosť, ale takto nikto o nič neprišiel. DU môže byť rád, že vratka dane bude nižšia. Ja by som tak či tak nemala daňovú povinnosť.
    Viete čo, už nemám rada DPH a ani lízing.
    Ďakujem za podporu
    Pokuta vychádza na 3 188 SK

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JankaV Pozri príspevok
    Už nikdy nepodám dodatočné DP.
    A radšej počkáš na kontrolu z DÚ po 5 rokoch, kde ti tie úroky budú oveľa vyššie?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    JankaV Pozri príspevok
    Už nikdy nepodám dodatočné DP.
    V tom prípade po daňovej kontrole zaplatíš 6 375....

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    JankaV Pozri príspevok
    Už nikdy nepodám dodatočné DP.
    ... škoda, že nie je tlačítko NESÚHLASÍM.
    A čo by si robila ďalej ? Nebudeš odpočítavať daň zo splátok leasingu alebo si odpočítaš daň ešte raz cez splátky? Nepodaním DDP len nabalíš snehovú guľu ....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Johanka Pozri príspevok
    ... škoda, že nie je tlačítko NESÚHLASÍM.
    A čo by si robila ďalej ? Nebudeš odpočítavať daň zo splátok leasingu alebo si odpočítaš daň ešte raz cez splátky? Nepodaním DDP len nabalíš snehovú guľu ....
    Ale máš tlačítko svetlo-tma

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    JankaV Pozri príspevok
    Už nikdy nepodám dodatočné DP.
    Veľké sklamanie ... za nami more práce a nechcená náhodná chyba. No čo už. Stáva sa. Ale zamrzí to, však?
    Hlavu hore

    JankaV je teraz online JankaV

    JankaV
    Dobré ráno, včera som bola fakt veľmi nas...., ale večer som si prechádzala iné veci z Porady a narazila som na tému Odpustenie penále a iných sankčných poplatkov. Tak ma to trochu uspokojilo. Ale aj tak ma neskutočne dráždi zákon, ktorý úplne vylučuje ľudské omyly. A ešte k tomu na Slovensku.
    Ďakujem všetkým za čas, ktorý mi venovali.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    JankaV Pozri príspevok
    Je to okolo 50 tis Sk - nahodila fakturu za lizing ako normálnu dodávateľskú faktúru a bolo to. Chápla by som, keby to bolo opravené po tom, čo mi prídu peniaze z DU, alebo že by som ovplyvnila svoju daňovú povinnosť, ale takto nikto o nič neprišiel. DU môže byť rád, že vratka dane bude nižšia. Ja by som tak či tak nemala daňovú povinnosť.
    Viete čo, už nemám rada DPH a ani lízing.
    Ďakujem za podporu
    Ak som dobre čítal novelu správy daní a poplatkov, tak od 1.9. 2007 už za takýto prípad nebudete platiť pokutu.


    ZDROJ: JASP-WEB,

    41. V § 35 odseky 3 a 4 znejú:

    "(3) Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške. Rovnako sa postupuje, ak daňový subjekt dodatočným daňovým priznaním zvýši vlastnú daňovú povinnosť11ac) alebo zníži nadmerný odpočet11ad) uvedený v daňovom priznaní; tento postup sa uplatní aj pri podaní daňového priznania, ktorým sa zníži uplatnené vrátenie dane.1b) Ak daňový subjekt podal dodatočné daňové priznanie, ktorým si znížil nadmerný odpočet uvedený v daňovom priznaní, pred vrátením nadmerného odpočtu alebo pred započítaním nadmerného odpočtu, správca dane pokutu neuloží. Ak daňový subjekt opraví dodatočným daňovým priznaním nadmerný odpočet11ad) uvedený v daňovom priznaní na vlastnú daňovú povinnosť, 11ac) správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške zo súčtu vlastnej daňovej povinnosti11ac) uvedenej v dodatočnom daňovom priznaní a nadmerným odpočtom11ad) uvedeným v daňovom priznaní; ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie pred vrátením nadmerného odpočtu alebo pred započítaním nadmerného odpočtu podľa osobitného zákona, 11ad) správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške z vlastnej daňovej povinnosti uvedenej v tomto dodatočnom daňovom priznaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.