Zavrieť

Porady

Špeciálna "ŠPZ-tka" - druh reklamy

Ahojte chcela by som počuť Vaše názory na uplatnenie poplatku za špeciálne evid.číslo auta s názvom firmy vo výške 10.000,- do daňových výdavkov ako náklady na reklamu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Katty, ja len skromný názor ... ako reklama by som to nebrala a poviem ti aj prečo ... názov firmy len tak niekde uvedený podľa mňa nerobí reklamu, je to len nejaký názov. Ak máš napríklad billboardy alebo iné reklamné nosiče, je tam aspoň adresa, kontakt, čomu sa tá firma venuje ... ale fakt neviem ...

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Viem, že neaký zákon ukladá POVINNOSŤ označiť služobné autá názvom firmy.

    Ale chcelo by to dokonale poznať tento predpis. A potom možno postaviť argumentáciu na tom, že ste chceli mať označené auto aj spredu aj zo zadu. Nie len z boku.
    Je to jedno, či KVALITNÉ označenie samolepkou s možnosťou poškodenia vagabundami, alebo ešte kvalitnejšie priamo na ŠPZ ???????
    Alebo - plánujete auto po istom čase predať. A kto si kúpi auto olepené zákonnými nápismi? Toto poškodenie mu uberie viac na cene ako stojí tá ŠPZ. Čiže zvolili Ste lacnejšiu variantu.
    Naposledy upravil Miro77 : 08.02.05 at 13:50

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    hmmm ale ak by som dala vyrobiť nálepku na prednú kapotu s názvom firmy resp "samotné logo" je len názov firmy tak tá nálepka by sa považovala za reklamný daň. náklad aj keď by tam nebol kontakt atď...

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    ...taaaak rozhodila som siete ohľadne daňovej uznateľnosti a mám odpoveď od jednej asistentky audítora že sa o tom bavili a že sa to môže brať ako výdavok na reklamu, robila dokonca na dan. úrade a vraj by to uznala.

    Tak ak by mi niekto ešte volačo zistil tak by mi to do konca roka 2005 pomohlo. Zatial to zaúčtujem ako reklamu-daň.náklad.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    tak ešte ma volačo trápi, na fakture od predajcu ktorý nám vybavoval pridelenie EČ je rozpísané:
    kolky 11.000
    prihlásenie 1200 (ich provízka)

    Poradí mi niekto ako to v PÚ zaúčtovať ak to chcem dostať do nákladov ako druh reklamy???
    Klasickú spotrebu kolkov by som dala na 538, službu na 518AE ale tak to nemám na reklame 518AE-reklama a tiež neviem či by som tú čiastku 11000 nemala rozdeliť na dve čiastky na tú príplatkovú za špeci EČ a za normálny poplatok za prihlásenie čo bude asi 2000,- ???

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ich províziu by som dala na 518 a kolky na 538.
    Je možno zo zákona napadnúť zúčtovanie špeciálnej ŠPZ priamo do daňových nákladov (nie cez reklamu)?
    Pri prihlásení auta mám povinnosť zaplatiť za pridelenie ŠPZ, v zákone nie je napísané, že tento druh výdavku je daňovo uznateľný náklad iba do výšky základnej sadzby. Takže podľa mňa to môže byť priamy náklad.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Bratranec to tiež zaúčtoval priamo ako kúpa normálneho evidenčného čísla,nie ako reklamu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.