Zavrieť

Porady

Prijatie dohodara

Ahojte od 1.7. ku nam nastupuje dohodar (nie student). Chcem sa spytat aby som nezabudla co vsetko mu mam vybavit? Prihlasenie do Socialnej poistovne, zdravotnej... A tiez ci je urceny maximalny pocet hodin ktory u nas moze odpracovat. Chcu ho zobrat na 4 hod./denne a plat 110,- Sk/hod.. Je to podla zakona mozne, lebo som tu citala nieco o tom ze max.odrobeny cas je 300 hod. rocne ?? Dakujem za radu zacinajucej mzdarke
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Ayscha Pozri príspevok
Ahojte od 1.7. ku nam nastupuje dohodar (nie student). Chcem sa spytat aby som nezabudla co vsetko mu mam vybavit? Prihlasenie do Socialnej poistovne, zdravotnej... A tiez ci je urceny maximalny pocet hodin ktory u nas moze odpracovat. Chcu ho zobrat na 4 hod./denne a plat 110,- Sk/hod.. Je to podla zakona mozne, lebo som tu citala nieco o tom ze max.odrobeny cas je 300 hod. rocne ?? Dakujem za radu zacinajucej mzdarke
Dohodára treba prihlásiť len do Sociálnej poisťovňe. Do zdravotnej ho zamestnávateľ neprihlasuje. Dohodár môže u jedného zamestnávateľa odpracovať maximálne 300 hodín v roku, mzdový strop nie je žiadny.
0 0
enave enave

enave je offline (nepripojený) enave

Ak prijímaš pracovníka na dohodu o vykonaní práce, prihlasuješ ho iba do Sociálnej poisťovne, na RL FO vyznačíš, že ide o dohodu. Do Zdravotnej poisťovne ho neprihlasuješ. Zákonník práce obmedzuje počet hodín vykonaných na dohodu o vyk. práce na 300 hodín v kal. roku. Zárobok obmedzený nie je. Ešte si zisti, či je evidovaný na Úrade práce.
0 0
Ayscha Ayscha

Ayscha je offline (nepripojený) Ayscha

Dakujem za rady :-) ... Enave a ak by bol registrovany co to pre mna znamena?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Ayscha Pozri príspevok
Dakujem za rady :-) ... Enave a ak by bol registrovany co to pre mna znamena?

Znamenalo by to obmedzenie počtu hodín a vyplatenej mzdy. Evidovaný uchádzač na úrade práce môže zarobiť mesačne maximálne 3200,- Sk a odpracovať 64 hodín mesačne.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

katkaj Pozri príspevok
Znamenalo by to obmedzenie počtu hodín a vyplatenej mzdy. Evidovaný uchádzač na úrade práce môže zarobiť mesačne maximálne 3200,- Sk a odpracovať 64 hodín mesačne.
Prosím Vás kde je toto obmedzenie na osobu evidovanú na UP v zákone?
Ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Netka Pozri príspevok
Prosím Vás kde je toto obmedzenie na osobu evidovanú na UP v zákone?
Ďakujem.

Zákon o službách zamestnanosti
§ 6
Uchádzač o zamestnanie



(2) Uchádzač o zamestnanie na účely tohto zákona je občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie úradu (ďalej len "evidencia uchádzačov o zamestnanie") a ktorý

d) vykonáva zárobkovú činnosť v rozsahu najviac 64 hodín mesačne a ktorého mzda alebo odmena za výkon tejto činnosti nepresahuje 3 200 Sk mesačne, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov;13a) skutočnosti o počte odpracovaných hodín a o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie na požiadanie úradu.
0 0
Ayscha Ayscha

Ayscha je offline (nepripojený) Ayscha

Ahojte mozete mi prosim poradit... K 1.7. ideme prijat dohodara, cize s nim uzatvorim Dohodu o vykonani prace. Ma u nas pracovat do 20 hod. tyzdenne s mzdou 110,- Sk/hodina. Chcem sa spytat ci mu musim na tuto dohudu davat kazdy mesiac inu napln prace a ci ho kazdy mesiac prihlasovat/odhlasovat do Soc.pois.. A tiez ci je nejaky rozdiel medzi dohodou o vykonani prace a dohode o brigad.praci studenta ak sa jedna o studenta vysokej skoly? Mozete mi prosim napisat kam okrem SP som povinna ho hlasit? Dakujem Zuzana
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ayscha Pozri príspevok
Ahojte mozete mi prosim poradit... K 1.7. ideme prijat dohodara, cize s nim uzatvorim Dohodu o vykonani prace. Ma u nas pracovat do 20 hod. tyzdenne s mzdou 110,- Sk/hodina. Chcem sa spytat ci mu musim na tuto dohudu davat kazdy mesiac inu napln prace a ci ho kazdy mesiac prihlasovat/odhlasovat do Soc.pois.. A tiez ci je nejaky rozdiel medzi dohodou o vykonani prace a dohode o brigad.praci studenta ak sa jedna o studenta vysokej skoly? Mozete mi prosim napisat kam okrem SP som povinna ho hlasit? Dakujem Zuzana
Medzi dohodou o vykonaní práce a dohodou o brigádnickej práci študenta je rozdiel. Obidve musíš prihlásiť vopred do soc.poisťovni. Nakoľko sa tu už o nich veľa popísalo, zadaj si do vyhľadávania a všetko sa tam dočítaš.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Pozri napr. sem: http://www.porada.sk/t53821-dohoda-o...ghlight=dohoda
0 0
Ayscha Ayscha

Ayscha je offline (nepripojený) Ayscha

Prosim vas o radu, uz som tu pisala ale napisali ste mi tu len linky na presmerovanie kde je toho sice vela popisaneho ale nie moj pripad .. Od 1.7. ku nam nastupuje zamestnanec - dohodar. Ja som s nou uzavrela Dohodu o vykonani prace, s pracovnym casom do 20 hodin tyzdenne a zarobok 110,-/hod. Lenze zistila som ze je to studentka VS, a teraz neviem ci jej mozem nechat tu dohodu alebo mi musi podpisat Dohodu o brigad. praci studenta? Mam v tom zmatky... A tiez prosim radu, ci ju musim do socialnej poistovne kazdy mesiac prihlasovat a odhlasovat znovu ked ju chceme mat na cely rok a kazdy mesiac bude vykonavat inu pracu. Prosiiim help..
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Nemusíš uzatvárať dohodu o BPŠ. Neštudent len nemôže mať túto dohodu, ale študent môže mať obe formy dohody.
Na prihlasovanie do SP sa názory rôznia. Najistejšie bude, ak sa spýtaš na svojej pobočke. Ale ak budeš zakaždým odhlasovať a prihlasovať, určite nič nepokazíš.
0 0
Ayscha Ayscha

Ayscha je offline (nepripojený) Ayscha

Gabi dakujem si zlata :-) ... a este jedna vec, ona ked ma v dohode pracovny cas 20 hodin tyzdenne, tak to potom vychadza 80 hodin mesacne. Ale niekde som tu citala ze moze mat na tuto dohodu odpracovane len 300 hodin rocne :-O ... To znamena ze normalny dohodar moze mat opracovane len 300 hodin a student dohodar viac?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ayscha Pozri príspevok
Gabi dakujem si zlata :-) ... a este jedna vec, ona ked ma v dohode pracovny cas 20 hodin tyzdenne, tak to potom vychadza 80 hodin mesacne. Ale niekde som tu citala ze moze mat na tuto dohodu odpracovane len 300 hodin rocne :-O ... To znamena ze normalny dohodar moze mat opracovane len 300 hodin a student dohodar viac?
Áno, ale len študent dohodár na DoBPŠ.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Odpracovanie 300 hodín nie je závislé od toho, kto prácu vykonáva. Takže aj študent na dohodu o vykonaní prác môže odpracovať len 300 hodín ročne.
0 0
Ayscha Ayscha

Ayscha je offline (nepripojený) Ayscha

Zuzana to znamena ze ona nemoze pracovat 20 hod. tyzdenne?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ayscha Pozri príspevok
Zuzana to znamena ze ona nemoze pracovat 20 hod. tyzdenne?
Pracovať môže, len musíš evidovať kedy vyčerpá tých 300 hodín za rok. Ako náhle vyčerpá musíš ukončiť dohodu.
0 0
Ayscha Ayscha

Ayscha je offline (nepripojený) Ayscha

ahaaa :-) ... no a keby som to spravila tak ze mesacne mu vychadza keby odpracovala 20 hod. tyzdenne 8800,- ale ja to dam ze odpracovala len 6 hodin s vyplatou 8800,- ? Tak by sa to dalo obist nie? Spolu by mala len 288 hod./rok a mzdu nezmenenu ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ayscha Pozri príspevok
ahaaa :-) ... no a keby som to spravila tak ze mesacne mu vychadza keby odpracovala 20 hod. tyzdenne 8800,- ale ja to dam ze odpracovala len 6 hodin s vyplatou 8800,- ? Tak by sa to dalo obist nie? Spolu by mala len 288 hod./rok a mzdu nezmenenu ...
Odporúčam upraviť dohodu tak, že počet hodín menej a hodinová sadzba vyššia.
0 0
Ayscha Ayscha

Ayscha je offline (nepripojený) Ayscha

A este posledna otazka - keby som vymenila dohodu o vykonani prace za dohodu o brigad. prace studenta ani vtedy nemoze robit 20 hod. tyzdenne?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ayscha Pozri príspevok
A este posledna otazka - keby som vymenila dohodu o vykonani prace za dohodu o brigad. prace studenta ani vtedy nemoze robit 20 hod. tyzdenne?
Vtedy môže.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať