Zavrieť

Porady

zriaďovacie náklady

Živnosť mi začala 4.6.07, ale výdavky na kolok a notárske a podobne som mala už v marci, apríli, založenie účtu a podobne, môžem si ich dať do účtovníctva s dátumom 4.6. a dátum platby ako je na doklade? dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    sybila3 Pozri príspevok
    Živnosť mi začala 4.6.07, ale výdavky na kolok a notárske a podobne som mala už v marci, apríli, založenie účtu a podobne, môžem si ich dať do účtovníctva s dátumom 4.6. a dátum platby ako je na doklade? dík
    Do účtovníctva si ich dáš s dátumom 4.6.07 - kedy živnosť začala. Inak nie je možné v JU dať oba dátumy, ani technicky. Nepoznám taký SW.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    No ja mám v Money S 3 v pokladni dátum vystavenia a podtým dátum platby, kde zadávam dátum z dokladu.
    A môžem to účtovať do réžie? dík

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    sybila3 Pozri príspevok
    No ja mám v Money S 3 v pokladni dátum vystavenia a podtým dátum platby, kde zadávam dátum z dokladu.
    A môžem to účtovať do réžie? dík
    Tak v tomto prípade aj deň platby daj 4.6.2007, pretože by sa nemalo účtovať o dátumoch pred vznikom živnosti. Áno, môžeš to dať do réžie.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    sybila3 Pozri príspevok
    A potom výpis z účtu z apríla budem tiež účtovať s dátumom od 4.6.? dík
    Áno, ale v tomto prípade, by som transakcie (aj poplatky) dávala do osobnej spotreby, keďže boli ešte pred týmto dátumom. Až od 4.6.2007 by som účtovala riadne do nákladov....

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Lenže ja som si to musela všetko vybaviť kvôli príspevku z úradu práce, pred začiatkom živnosti, to by som mala účtovať do osobných nákladov?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    sybila3 Pozri príspevok
    Lenže ja som si to musela všetko vybaviť kvôli príspevku z úradu práce, pred začiatkom živnosti, to by som mala účtovať do osobných nákladov?
    Čo sa týka nákladov - áno. Máš toho veľa? Veď nemôžeš začať podnikať skôr ako máš na to živnostenské oprávnenie. Príspevok z úradu práce posielajú až po založení živnosti - ale upozorňujú na to, aby si si založila účet, kde Ti ho pošlú, pretože v hotovosti to nevyplácajú.

    zriaďovacie náklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.