Zavrieť

Porady

choroba slivky

Zdravím vás, na slivke mám enjaú chorobu, obrázok napadnutých listov prikladám.
Neviete o čo ide?
SL.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ..dalo by sa usúdiť, že sa jedná o napadnutie grmanikom a tiež dierkovitosťou listov z dôvodu vlhkého počasia a taktiež to môže byť aj čierná škvrnitosť..., skúsiť meďnaté prípravky a striedať kontaktné so systémovými...

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Ak sú tie škvrny hnedé a okolo nich list schne, tak to bude pliesňové ochorenie.
    Skús protiplesňový postrek. Prípravkov v zahradníckych potrebách je veľký výber.

    qucko je offline (nepripojený) qucko

    qucko
    chcel by osm sa opyat mam nejaku chorobu na slivke uz som to striekal 3 krat postrekom proti voskam KALIPSO, a stale sa to tam vracia, listy su deformovane a mlade vyhonky vobec nerastu. Da sa s tym este nieco robit ?
    slifka.jpg  

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    legolas Pozri príspevok
    ..dalo by sa usúdiť, že sa jedná o napadnutie grmanikom a tiež dierkovitosťou listov z dôvodu vlhkého počasia a taktiež to môže byť aj čierná škvrnitosť..., skúsiť meďnaté prípravky a striedať kontaktné so systémovými...
    Skús viac slniečka (nezatienené miesto / rozostupy) - v takomto počasí je chémia ZBYTOČNÁ .

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    milláčikk Pozri príspevok
    Skús viac slniečka (nezatienené miesto / rozostupy) - v takomto počasí je chémia ZBYTOČNÁ .
    ...to akože by mala odstrániť z okolia slivky iné stromy? čítal si vlastne na čo sa pýta????

    An-na je offline (nepripojený) An-na

    An-na
    Mám novú záhradku a v nej je ringlota napadnutá nejakou chorobou. Neviem čo s tým? Či ju zlikvidovať, alebo nie?

    An-na je offline (nepripojený) An-na

    An-na
    Na nedavno kupenej chalupe mame dve slivky na ringlote je choroba. Neviem aká a neviem čo s tým? Podobá sa mi to na moniliózu. Rada by som zistila čo to je, lebo chcem vysadzať nové stromčeky.
    Naposledy upravil arizona : 10.02.11 at 18:18

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    An-na Pozri príspevok
    Na nedavno kupenej chalupe mame dve slivky na ringlote je choroba. Neviem aká a neviem čo s tým? Podobá sa mi to na moniliózu. Rada by som zistila čo to je, lebo chcem vysadzať nové stromčeky.
    ...a to podľa čoho si zistila že sa jedná o moniliózu ? prečo nepošleš foto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.