Zavrieť

Porady

MZDY ŠOFÉROM - prestoje, nadčasy....?

Prosím nerobíte niekto mzdy šoférom??
Robím mzdy v OLYME a neviem čo zadávať:
Neviem ako im urobiť výplatu po položkách a % za položky, napr:
Prestoje, nadčasy, povinný oddych - tarifi v % za tieto položky - ešte som to nerobila - poradíte? - alebo poprosím odkaz kde by som niečo také našla.
vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dominika je offline (nepripojený) dominika

    dominika
    My im dávame mesačnú mzdu a nadčasy, prestoje, všetko platíme formou odmien. Software nám vypočíta zo staziek, koľko hodín odpracoval krát základná sadzba za hodinu, koľko z toho bolo cez sviatok a víkend, teda + % príplatkov a vypľuje nám koľko má dostať hrubú mzdu.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Heleč
    Čo konkrétne tam nevieš zadať?
    V zložkách mzdy alebo už pri výpočte?
    Neviem aký zvoliť princíp, nakoľko majú prestoje - aj 2 dni mimo republiku - tak ako ich zaplatiť - na nadčasy to asi nepôjde - mali by ich strašne veľa. Už som našla, že si na nadčasy môžem dať 25% a v noci 20% - ale ako im spraviť výplaty fakt neviem.
    Napr. príklad jedného týždňa:
    pondelok o 6,00 odchádza s kamiónom, vráti sa vo štvrtok v noci. Pritom 16 hodin čakal na naloženie pre cestu späť. V piatok o 11 znova vyráža a vráti sa v nedeľu, medzitým samozrejme oddychoval a mal prestávky - všetko sa eviduje na "krúžkoch " z auta a diety mu riadne vyrátam a cez kasu vyplatím, ale čo mzda?
    Neviem si rady, plašia ma vraj chodia kontroly z Bezpečnosti práce..., chcela by som mať všetko riadne spravené, ale nemám systém...
    Myslela som, že niekto čo má šoférov poradí ako im mzdy robí...

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    ... oživujem túto tému, žiaľ, zostala "visieť niekde vo vzduchu" a myslím si, že by mohla zaujímať a pomôcť viacerým mzdárkam trápiacich sa s pracovným časom a následne výplatami vodičov ... ako napr. teraz ja
    ... pomôže niekto, prosím?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Väčšinou platia firmy iba "výkon", t.j. jazdu, musí mať ale šofér v aute podmienky na oddych /tak tento oddych nikto neplatí.
    A taktiež diety umožňuje zákon platiť v takýchto prípadoch podľa internej smernice, ktorú si firma sama urobí. Napr. za odjazdených 580,- km je 100 % dieta a pod.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Muška Pozri príspevok
    Väčšinou platia firmy iba "výkon", t.j. jazdu, musí mať ale šofér v aute podmienky na oddych /tak tento oddych nikto neplatí.
    A taktiež diety umožňuje zákon platiť v takýchto prípadoch podľa internej smernice, ktorú si firma sama urobí. Napr. za odjazdených 580,- km je 100 % dieta a pod.
    ďakujem za radu, Muška, len ešte otázka: ohľadom toho "kilometrovného" som sa tu na porade dočítala, že je to v rozpore s nejakou európskou smernicou vzhľadom k bezpečnosti vodičov - týka sa toto obmedzenie iba vodičom MKD, alebo aj vodičov jazdiacich iba po SR?
    Osobne mám taký prípad, že šoféri jazdia v rámci rozvozu tovaru po celej SR, takže niekedy skutočne jazdia aj 32 hod. vkuse, rada by som vypracovať nejakú smernicu tak, aby nebol nikto o nič ukrátený, ale zároveň aby to bolo všetko v medziach našich platných zákonov.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Petovsan,
    niekoľko odpovedí nájdeš na stránke http://www.safework.gov.sk/ potom klikni hore na "otázky a odpovede".....a potom na ľavo klikni na "DOPRAVA"

    skús aj tu kliknúť, máš tam všetky predpisy, ktorými sa riadiš v doprave http://www.telecom.gov.sk/index/index.php
    Naposledy upravil Muška : 07.06.07 at 10:08

    MZDY ŠOFÉROM - prestoje, nadčasy....?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.