Zavrieť

Porady

medzinárodná preprava osôb

1.Dopravná spoločnosť vykonáva pravidelnú autobusovú dopravu osôb na licencovaných linkách do zahraničia. Je zaregistrovaná ako platca DPH i v krajinách kde konkretne linky prechádzajú. potialto je to myslím jasné.

2. Táto spoločnosť vykonáva občas i nepravidelnú dopravu osôb ako napr. podnikové výlety pre zákaznika a tak podobne. Tieto cesty môže vykonať so svojim vozidlom, alebo si na to najme iného prepravcu.
Zaujímalo by ma vaše stanovisko ohladne DPH v iných krajinách EU a to hlavne v prípade ak si najme na prepravu inú spoločnosť.

vďaka.
Naposledy upravil jajko50 : 22.06.07 at 06:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Iný prepravca je platiteľom dane? Je registrovaný aj v iných krajinách ?
    Otázku ste zadali príliš všeobecne.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    No berme prípad, že iný prepravca, ktorý vykoná prepravu nie je registrovaný v zahraničí.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    jajko50 Pozri príspevok
    No berme prípad, že iný prepravca, ktorý vykoná prepravu nie je registrovaný v zahraničí.

    Vznikne problém, nakoľko bude uskutočňovať zdaniteľné plnenia na území iných štátov ( hlavne tam, kde takáto preprava nie je oslobodená).

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Veď keby to nebol problem, tak sa nepýtam skvelých poraďakov...
    Takže nájsť si toho subdodavatela len registzrovaného???, alebo dá sa prebrať jeho povinnosť voči dani i na firmu, ktorá vystupuje ako dodavatel pre konečneho zákazníka.????

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Ak som dobre pochopil, tak sa bude jednať o dva vzťahy,
    prvý: prepravca a vy
    druhý: vy a koncový zákazník.

    Ak ste registrovaný v týchto štátoch vy, tak povinnosť zaplatiť daň sa prenáša z prepravcu na vás.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Vďaka: V pravidelnej doprave som to mal ujasnené, no v tej nepravidelnej som bol na úpochybách.


    Dík

    medzinárodná preprava osôb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.