Zavrieť

Porady

Stavba bazena

Rozmyslam o stavbe bazena rozmery cca 4,5x10m. Ma s tym niekto skusenosti. Folia, plast.., cena, protiprud, prevadzkove naklady a vsetko ostatne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azol je offline (nepripojený) azol

    hasič azol
    ja pokial môžem poradiť tak plast. folia neunesie zátaž pokial po nom budete šlapať a beton je dosť nakladne nemusí tesniť i ked su dobre izolačné nátery pozrieť sa môžeš na www.plastprodukt.sk dodávaju aj filtre a protiprud vykonávaju stavbu na kluč.
    Peter z Bratislavy
    Asi som ťa nepochopil. Čo vychadza do 200 EUR/ za štvirec, Bazén, či biobazén?
    Na rozdiel od bazéna, ktorý používaš tak cca 3 mesiace do roka (15.6.-15.9.), tak kúpacie jazierko vyzerá aj v zime pekne, na rozdiel od špinavej modrej diery v záhrade.
    Len ho treba dobre naprojektovať, aby z toho nebol zelený žabník.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Biobazen podľa nejakého článku vychádza ked si ho dám spraviť cca 200 euro na meter štvorcový.Nateraz je to nad moje finančné možnosti,takže som to prestala riešiť.Do buducna uvidíme.

    chrene je offline (nepripojený) chrene

    chrene
    Kupacie jazierko vyzera sice dobre aj v zime, ale musi mat dostatocnu velkost, ktora daleko prevysuje moznosti vacsiny ludi v zahrade. Plochy jazierok sa zacinaju od 100 metrov stvorcovych. Vyzaduje tiez celorocnu starostlivost, narozdiel od bazena, ktory na jesen zakryjes a do jari s nim nerobis nic. Keby som mal taky velky pozemok, aby som ho tam vtesnal, tak nad tym uvazujem.
    Tiez bazen nie je spinava modra diera v zahrade, treba filtrovat vodu a bude aj ten bazen pekne vyzerat.
    Peter z Bratislavy
    chrene Pozri príspevok
    Kupacie jazierko vyzera sice dobre aj v zime, ale musi mat dostatocnu velkost, ktora daleko prevysuje moznosti vacsiny ludi v zahrade. Plochy jazierok sa zacinaju od 100 metrov stvorcovych. Vyzaduje tiez celorocnu starostlivost, narozdiel od bazena, ktory na jesen zakryjes a do jari s nim nerobis nic. Keby som mal taky velky pozemok, aby som ho tam vtesnal, tak nad tym uvazujem.
    Tiez bazen nie je spinava modra diera v zahrade, treba filtrovat vodu a bude aj ten bazen pekne vyzerat.
    je pravda, že čím väčšie jazierko tym lepšie, ale my mame rozmer utopeneho bazna (v jazierku) 3x4 m a 1,8 metra hlbku a na osvieženie to stačí.
    A toto" Tiez bazen nie je spinava modra diera v zahrade" som myslel na obdobie od jesene do jari, keď nevyužívaný a nefiltrovaný bazén hyzdí záhradu

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    .. ja som tiež uvažovala nad bazénom a kúpacím jazierkom... no vzhľadom na využitie cca 3-4mesiace v roku- neviem- už začínam zvažovať - urobiť terasu so zapusteným jacuzzi - zakryjeme rovno z kuchyne- a využiteľné aj v zime.....
    Pevné rozhodnutie však ešte napadlo.... určite treba zvážiť všetko.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.