Zavrieť

Porady

Odpredaj obchodneho podielu v s.r.o., kde som kedysi bol konatelom

Idem odpredat 25% podiel v s.r.o., ktoru som kedysi spoluzakladal a bol som v nej konatelom. Konatelstva som sa vzdal pred niekolkymi mesiacmi pri vstupe noveho spolocnika do firmy. Po odpredaji mojho podielu zo spolocnosti definitivne odidem.

Chcem sa spytat, ci po odpredaji mojho 25% podielu mozem byt v buducnosti brany na zodpovednost za cokolvek, co som (ne)vykonal ako konatel. Inak povedane, ci by bolo dobre do kupnopredajnej zmluvy uviest osobitne klauzuly, ktore ma takejto zodpovednosti zbavia.

Ide mi o to, aby zostavajuci spolocnici nemohli (teoreticky) vyfabrikovat nejaky narok, ktory by si voci mne uplatnovali z toho titulu, ze vminulosti som bol urcite obdobie konatelom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    ano, ak ste mali ako konatel nieco spravit a nespravili ste to, moze vas spolocnost nahanat, napriklad na zaplatenie zodpovednosti za vzniknutu skodu.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Spoločník nemôže zo spoločnosti vystúpiť, može navrhnúť, aby súd zrušil jeho účasť v spoločnosti, ak nemožno od neho spravodlivo považovať, aby v spoločnosti zotrval.
    Podľa Obch. zákonníka par.150 spoločníkovi, kt. účasť v spoločnosti súd zrušil alebo bol vylúčený, vzniká práva na vyrovnací podiel. Vypočíta sa pomerom splateného vkladu spoločníka, kt. účasť v spoločnosti zanikla, k splateným vkladom všetkých spoločníkov, ak spoločenská zmluva neurčuje inak. Vypláca sa spravidla v peniazoch, ak SZ neurčuje iný spôsob vyrovnania.
    Práva na vyplatenie je splatné uplynutím 3 mesiacov od schválenia individuálnej UZ

    Odpredaj obchodneho podielu v s.r.o., kde som kedysi bol konatelom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.