Zavrieť

Porady

Živnosť a práca v zahraničí.

Mam živnosť a núka sa mi dlhodobá práca v zahraniči.A tu začínajú problémy.
1.Zdravotná poisťovňa, hlavne čo sa týka dlhodobého pobytu v zahraničí.
2.Sociálna poisťovňa.
3.Dane a daňové priznanie, hlavne keď neviem či mi budú oni budú platiť čistú
alebo hrubú mzdu.
4.A čo preklad faktúr?Alebo ich vypisovať dvojjazične?
A ak Vás ešte niečo iné napadne čo mi pomôže poraďte prosím.
A čo mám vlastne faktúrovať.Budem tam pracovať /teda riadne manuálne/ vykonanú prácu, alebo čas?
Naposledy upravil la-dy : 08.02.05 at 10:44 Dôvod: pozabudol som na niečo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    nenašla som odpoveď na živnosť a práca v zahraničí, preto sa chcem spýtať:
    živnostníkovi SR sa núka práca v Grécku, fotografovanie pre jednu firmu cca na pol roka, bude tam aj bývať a svoje služby im bude fakturovať. Má niekto skúsenosti, čo všetko treba vybaviť pred odchodom, kde a čo bude platiť??? Zdaňovať zrejme bude na SR spolu s doterajšími príjmami zo živnosti zo SR, takže v grécku by nemal nič platiť, žiadne preddavky ani poplatky pre ich inštitúcie, alebo sa mýlim?? Zdravotku si platí tu, sociálku tuším neplatí lebo nemusí. Prosím o radu.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Prebehla som veľa príspevkov o práci v zahraničí, ale všade sa uvádzali príjmy zo závislej činnosti, kde im dane zrážali zamestnávatelia a pri podávaní daň.priznania sa riadilo podľa toho či je zmluva o zamedz.dvoj.zdanenia a aký spôsob vysporiadania je s danou krajinou, či zápočtom alebo vyňatím. Ale čo príjem zo živnosti? Uvažujem správne ak si myslím že živnostník SR, bude vykonávať služby v Grécku, tam nebude platiť žiadne dane a všetko zdaní v SR v rámci daň.priznania, kde uvedie príjmy zo zahraničia, podľa úhrad faktúr. Príjmy v EUR prepočíta na SKK mesačných priemerom NBS a zdaní 19%-nou daňou
    ???

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Pri účtovaní si založiš valutovú pokladňu v ktorej budeš EUR prepočítavať na SKK a zároveň si môžeš uplatniť diety (stravne) + vreckove 40%.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak SZČO jeden mesiac pracoval v Čechách a má len doklad o ubytovaní, môžem mu uplatniť ubytovanie, 600.- CZK stravné a 40 % vreckové a to všetko x 31 dní ? Vlastne mi vyhovuje odpoveď od Silkov, len by som k tomu chcela ešte nejaký súhlas.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Posúvam, chcem to len potvrdiť. Prosím, prosím.

    ( Alebo teda v tom horšom prípade aj vyvrátiť)

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Peter, ďakujem za súhlas, lepšie sa mi spalo. A teraz ráno som si to ešte raz potvrdila.

    Živnosť a práca v zahraničí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.