Zavrieť

Porady

Zostatok nevyčerpanej dovolenky 2003

Ako mám zrušiť zostatok nevyčerpanej dovolenky, na ktorý zamestnanec stratil nárok /podotýkam dobrovoľne napriek upozorneniam /, aby mi ju neťahalo do mzdy /do výplatnej pásky / a definitívne zmizla zo zostáv?
Naposledy upravil Beba : 08.02.05 at 13:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    toto je prípad, ako si niektorá z nás robia sami sebe pakáreň. predsa si mu ju mala dať, že ju čerpal a bolo by. mohol byť popri tom predsa v práci - nikde nie je napísané, že dovolenku nemôže tráviť v práci...

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja síce neúčtujem v Money, ale zatiaľ som v SW, v ktorých som robila, mohla upraviť stav dovoleniek ručne. Predpokladám, že sa to dá aj u Teba. Urobila by som to tak a do materiálov zamestnanca by som si uložila ním podpísaný lístok o tom, že mu nevyčerpaná dovolenka prepadla. To len pre všetky prípady ...

    Kači je offline (nepripojený) Kači

    nič zaujímavé - manželka, mamka, účtovníčka ...viac Kači
    Stornuješ - zaúčtuješ (ak to už bola ako rezerva) 323/654, s tým, že na 323 treba stornovať aj rezervy na odvody do Sociálnej a zdravotnej.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Kači, dík za pripomenutie. Stornovala som rezervu, ale neviem to dostať z programu. On si to prenáša sám. To, že si ju nedal napísať,je jeho problém. Darmo som mu hovorila, že by mal lepšiu výplatu z dôvodu priemerky a fyzicky ju mohol čerpať inokedy. Komu nieje rady...ale šéf je šéf

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    Beba
    Nik nevie poradiť, ako zrušiť v MONEY prepadnutú dovolenku? Prosím!!!!!
    Bebi, pošli mi kontakt cez súkromnú správu. Skúsim ťa navigovať cez telefón, aby som to nemusela rozpisovať (neviem, či by to bolo zrozumiteľné).

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Beba
    Nik nevie poradiť, ako zrušiť v MONEY prepadnutú dovolenku? Prosím!!!!!
    Ja by som to urobila nasledovne: Pridám zamestnancovi údaje platné od december 2004 - ak ich tam už má, tak by som ich opravila a tam by som znížila nárok dovolenky o tie nevyčerpané dni. Prípadne by som ešte otvorila a znovu uložila decembrovú mzdu.
    Dúfam, že to pomôže.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Dík za radu Ľubka, vyriešili sme to s Ivetou tak, že som dala dovolenku, ako keby ju čerpal a vymazala som náhradu. V páske figuruje dovolenka, ale nebola platená a odpracované som upravila "natvrdo". Tak je vidieť, že dovolenka prepadla a v zostavách nefiguruje. Preniesla sa len za rok 2004.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja som to včera urobila tak, ako som písala vyššie a tiež to funguje, ani som nemusela otvárať decembrové mzdy. K tomu Vášmu postupu: ešte by som si overila, či to nepokazilo priemery, prípadne tvorbu SF, mám také tušenie ...
    Naposledy upravil Ľuba : 15.02.05 at 14:27

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja sa chcem trosku pripojiť do Vašej debaty. Mam

    totiž taky pocit, že nerobíme celkom dobre, keď netlačíme na Cígler aby to dali dokopy, pretože je to taký surový zásah po počítača. Ja som mala 100% v decembri všetko OK, potlačila som si pásky a dovolenky mi perfektne sedeli. No a potom prišla nová verzia a pásky za január mi ukázali akusi starú dovolenku, ktorá v decembri bola správna. Tak to určite nie je správne ak to dávame takýmto umelým opravovaním do poriadku my. Myslím že chyba musela nastať v tvorbe programu a mali by ju nájsť v Cígler... Ja som mala chyby u troch zamestnancov, ale mám dve firmy v ktorých robím podľa rovnakého programu Money S3 a v oboch firmach sa objavila chyba. Nepáči sa mi ten program na mzdy podľa Money S3 stále niečo vyskočí...

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    To je pravda. Navyše nie sú dobré výkazy odvodov.Neviem, či je to moja chyba v prednastavení, ale keď zaúčtujem mzdy, pekne mito zaúčtuje na firmu a zamestnanca, ale ani náhodou nesmiem zaúčtovaný doklad otvoriť a znovu zaúčtovať, lebo mi síce odvod do poisťovne ostane, ale v jednej sume na zamestnancoch a zmiznú mi náklady.A stane sa, že občas ťuknem OK a je to. Ani si to neuvedomím. Akú máte skúsenosť s týmto? Nevedela som o tom, kým som teraz nekontrolovala náklady firmy na mzdy.Tiež sa mi tento program nepáči, ale nemám na výber - som zamestnancom a nie SZČO.Sama by som si ho nevybrala. Má aj iné chyby, ale to by bolo pomaly na knihu. Ale čo sa týka dovolenky, tá bola skutočne nevyčerpaná a prepadol nárok.Ale aj na to mali myslieť pri tvorbe programu a dať tam tú možnosť legálnej opravy. Ahojte a pevné nervy!

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Jara
    Ja sa chcem trosku pripojiť do Vašej debaty. Mam

    totiž taky pocit, že nerobíme celkom dobre, keď netlačíme na Cígler aby to dali dokopy, pretože je to taký surový zásah po počítača. Ja som mala 100% v decembri všetko OK, potlačila som si pásky a dovolenky mi perfektne sedeli. No a potom prišla nová verzia a pásky za január mi ukázali akusi starú dovolenku, ktorá v decembri bola správna. Tak to určite nie je správne ak to dávame takýmto umelým opravovaním do poriadku my. Myslím že chyba musela nastať v tvorbe programu a mali by ju nájsť v Cígler...
    Jarka, myslím si, že to máš v poriadku, pretože v decembrových páskach sa ako stará dovolenka zobrazuje nevyčerpaná dovolenka z roku 2003, a v januárových mzdách je to už nevyčerp. dovolenka z roku 2004. Takže rozhodne by tie zostatky v decembrových a januárových páskach nemali byť rovnaké.
    Naposledy upravil Ľuba : 16.02.05 at 08:06

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.