Zavrieť

Porady

Štátny príspevok pre mladých

Kúpili sme byt cez hypotekárny úver pre mladých. Úver sme čerpali 28.02.2007. Poskytnutie št. príspevku (ŠP) je viazané na doručenie listu vlastníctva s vyznačenou ťarchou v prospech banky. Tento LV sme banke doručili 24.04.2007. Do dnešného dňa sme žiadny príspevok neobdržali. Máte niekto podobnú skúsenosť?

Viem, že v dohode o poskyt. ŠP je napísané, že banka za prísl. mesiac požiada ministerstvo do 25. nasled. mesiaca a ministerstvo ho vyplatí banke do 25. nasled. mesiaca, ktorá ho pripíše na účet. Ale stále sa nič nedeje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    kejtie Pozri príspevok
    dobry den, chcem si zobrat hypotekarny uver so statnym prispevkom pre mladych... vsetko splname len sme sa dozvedeli ze ten prispevok treba po nejakej dobe vratit... je to pravda? ak ano akym sposobom sa to ma vracat? v plnej sume alebo ako je to? ma niekto tiez taku informaciu? chapem ze stat neda nic zadarmo ale potom naco by bol prispevok pre mladych?
    Štátny príspevok sa vracia v prípade nesplnenia podmienok daných pri jeho získaní. Teda, že predáš nehnuteľnosť do istého času, alebo splatíš skôr úver. ... alebo prestaneš úver splácať, a banka ti vezme nehnuteľnosť, tak ten príspevok budeš musieť vrátiť.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Už sa udialo, prišiel nám príspevok za 04/2007. Pri vybavovaní úveru ma však ubezpečovali, že to nebude trvať dlhšie ako jeden mesiac.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Ahoj, tak o tom viem tiez svoje. Statny prispevok sme ani nedostali, lebo nie sme zobrati, tak sme zobrali normalny hypotekarny uver a zatial od marca vyplatili len sumu, ktora bola na Kupnej zmluve, aj to sa cakalo tyzdne a nie 24 hodin, ostatne peniaze na udrzbu sme uz aj pofotili prace a stale nic, uz su to 2 mesiace.....je to hanba, vraj tam maju malo ludi....ale na reklamach ich funguje zrejme dost vela....

    kejtie je offline (nepripojený) kejtie

    kejtie
    dobry den, chcem si zobrat hypotekarny uver so statnym prispevkom pre mladych... vsetko splname len sme sa dozvedeli ze ten prispevok treba po nejakej dobe vratit... je to pravda? ak ano akym sposobom sa to ma vracat? v plnej sume alebo ako je to? ma niekto tiez taku informaciu? chapem ze stat neda nic zadarmo ale potom naco by bol prispevok pre mladych?

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    lorelei Pozri príspevok
    Ahoj, tak o tom viem tiez svoje. Statny prispevok sme ani nedostali, lebo nie sme zobrati, tak sme zobrali normalny hypotekarny uver a zatial od marca vyplatili len sumu, ktora bola na Kupnej zmluve, aj to sa cakalo tyzdne a nie 24 hodin, ostatne peniaze na udrzbu sme uz aj pofotili prace a stale nic, uz su to 2 mesiace.....je to hanba, vraj tam maju malo ludi....ale na reklamach ich funguje zrejme dost vela....
    Reklamy ako schvalenie hypouveru do 24 resp. 48 hodin su hluposti!!! Malo komu to za taky cas schvalia. Mam s tym osobne skusenosti a aj informacie od inych ziadatelov. Su to len reklamne tahy bank

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    kejtie Pozri príspevok
    dobry den, chcem si zobrat hypotekarny uver so statnym prispevkom pre mladych... vsetko splname len sme sa dozvedeli ze ten prispevok treba po nejakej dobe vratit... je to pravda? ak ano akym sposobom sa to ma vracat? v plnej sume alebo ako je to? ma niekto tiez taku informaciu? chapem ze stat neda nic zadarmo ale potom naco by bol prispevok pre mladych?
    Pokial ja viem a mam tiez zaujem, resp. uz vybavujem hyposku so statnym prispevkom pre mladych, tak sa nic nevracia statu. Ale pokial to nesplatis do 5 rokov co moze mat max ten prispevok, tak si banka potom prirata to 1% co ti dala zlavu k novej vyske splatky... Toto mam priamo info z banky. Oplati sa mat ten prispevok pre mladych ale treba ho splatit do 5 rokov, resp cim skor

    mimap8 je offline (nepripojený) mimap8

    mimap8
    nie je to pravda, statnz prispevok sa nevracia ak uver nesplatis do piatich rokov, prave naopak, nesmies ho skor splatit ten uver.. inak bz si musela peniaze vracat

    kejtie je offline (nepripojený) kejtie

    kejtie
    no super, no to ste ma potesili )) dost tazke je teraz pre mladych budovat si nieco svoje a nie to este keby sme mali cosi vracat... diiiky

    Štátny príspevok pre mladých

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.