Zavrieť

Porady

Vypratanie bytu

Dali sme najomnicke vypoved pre neplatenie najomneho a uhrad za plnenia poskytovane s uzivanim bytu. Koniec vypovednej lehoty sa blizi a najomnicka sa akosi sa nema v plane vystahovat. Neviete mi poskytnut vzor podania na sud o vypratanie nehnutelnosti? Inaaaaac kazda rada v tejto veci potesi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nepletko Pozri príspevok
    Dali sme najomnicke vypoved pre neplatenie najomneho a uhrad za plnenia poskytovane s uzivanim bytu. Koniec vypovednej lehoty sa blizi a najomnicka sa akosi sa nema v plane vystahovat. Neviete mi poskytnut vzor podania na sud o vypratanie nehnutelnosti? Inaaaaac kazda rada v tejto veci potesi.
    Kto je to "nájomníčka"? Ide o súkromný byt, ktorý si prenajal niekomu na základe nájomnej zmluvy? Bola táto osoba prihláxená na trvalý pobyt v tomto byte? Alebo ide o iný byt a nájomníka?

    Pokiaľ ide o nájomníka, ktorému bola vypovedaná nájomná zmluva a užívacie právo k bytu zanikla uplynutím výpovednej doby, nemá v byte čo hľadať, je tam protiprávne. Ty, ako majiteľ bytu máš právo ju odtiaľ deložovať. Myslím, že nepotrebuješ rozhodnutie súdu. Môžeš požiadať políciu o pomoc pri uplatňovaní tvojich vlastníckych práv a neoprávnenú nájomníčku vysťahovať.

    Ak to je nejaký iný byt (napr. vo vlastníctve bytoveho družstva), tak bude ale postup iný, nemôžeš ju len tak vysťahovať. Takže popíš presnejšie o čo ide.

    Nepletko je offline (nepripojený) Nepletko

    Nepletko
    ok..... jedna sa povodne o podnikovy byt v zmysle §66 zák. číslo 41/1964 prideleny niekedy v osemdesiatych rokoch byvalemu zamestnacovi spolocnosti. Najomca si tento byt nikdy neokupil a neskor asi v roku 2003 zomrel a byt uziva jeho pozostala manzelka, avsak ta nam neplati od roku 2004 najomne ani uhrady spojene s uzivanim bytu --- tie platime vzdy my ako firma spravcovi. Je sice pravdou, ze povodna najomna zmluva je "nezvestna". Preto sme jej vymerali nove najomne s sulade s výnosom Ministerstva výstavby a regionálneho rozvova Slovenskej Rebubliky č.V-1/2003- na zaklade presvedcenia, ze ide o sluzobny byt, avsak ani tak neplatila, preto dali sme jej vypoved podla §711 ods.1 pís. d) obc. zak. Chceme ju ZAKONNE delozovat a podla mojich informacii je na tento ukon potrebne privolenie sudu alebo sa mylim?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nepletko Pozri príspevok
    ok..... jedna sa povodne o podnikovy byt v zmysle §66 zák. číslo 41/1964 prideleny niekedy v osemdesiatych rokoch byvalemu zamestnacovi spolocnosti. Najomca si tento byt nikdy neokupil a neskor asi v roku 2003 zomrel a byt uziva jeho pozostala manzelka, avsak ta nam neplati od roku 2004 najomne ani uhrady spojene s uzivanim bytu --- tie platime vzdy my ako firma spravcovi. Je sice pravdou, ze povodna najomna zmluva je "nezvestna". Preto sme jej vymerali nove najomne s sulade s výnosom Ministerstva výstavby a regionálneho rozvova Slovenskej Rebubliky č.V-1/2003- na zaklade presvedcenia, ze ide o sluzobny byt, avsak ani tak neplatila, preto dali sme jej vypoved podla §711 ods.1 pís. d) obc. zak. Chceme ju ZAKONNE delozovat a podla mojich informacii je na tento ukon potrebne privolenie sudu alebo sa mylim?
    Presne toho som sa obával. Takto je to komplikovanejšie, pokiaľ ide o služobný byt v prenájme. Nedávno som čítal článok, tuším v HN, že rezort školstva má problémy s takýmito bytmi, ktoré boli kedysi pridelené školníkom ako služobný byt. Medzitým už mnohí z nich školníkov ani nerobia, niektorí už ani nežijú - byt užívajú ich rodinní príslušníci. Školstvo má však problém, leby z bytu ich vyhodiť nemôžu!

    Na druhej strane, oni sa vtedy vzdali štátnych bytov, tak prečo by teraz mali odísť z tých bytov, keď im to školstvo neumožňuje odkúpiť si za takých podmienok, ako si mohli iní odkúpiť štátne byty.

    Je zaujímavé, že povodná nájomná zmluva neexistuje. O tú by sa dalo aspoň oprieť. A nemá ju ani tá pani? Ak ju nemá ani ona, tak užíva byt neoprávnene.

    V tejto obasti sa veľmi nevyznám, ale budete mať problém dostať ju odtiaľ. Neviem, či jej náhodou nebudete musieť poskytnúť náhradné ubytovanie.

    Mám jedného kamaráta, ktorý mal podobný služobný byt po svokrovi v jednej budove bývalého štátneho podniku. Ten podnik už neexistoval a nový majiteľ nehnuteľnosti chcel ten byt uvoľniť. Ponúkali im náhradný byt, ktorý im však nevyhovoval, tak sa nakoniec dohodli, že im vyplatia finančú kompenzáciu a oni si kúpia byt podľa svojich predstáv. Tá finančná kompenzácia nebola malá, tuším okolo melóna.

    Zase na druhej strane, keď neplatí, možno to bude ľahšie. Určite to ale nepôjde bez súdneho rozhodnutia v takomto prípade.

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Aj my máme podobný problém s podnájomníkom-neplatičom. Nájomná zmluva je na dobu neurčitú, ale je v nej zapracované, že zmluva môže byť zrušená ak nebude načas platiť nájomné. Teraz už nezaplatil dva mesiace. Prosím, ak máte niekto vzor výpovede nájomného, prosím pošlite mi ju. Je to súrne ! Vďaka.

    lalika je offline (nepripojený) lalika

    lalika
    My sme neplatičov riešili cez Dražobnú spoločnosť, pretože to bol vlastník bytu, je to oveľa rýchlejšie ako cez súd a exekútora. A všetky náklady si Dražobná stiahne v dražbe od dlžníka

    pavelma je offline (nepripojený) pavelma

    pavelma
    Nejde o odpoveď ale o otázku.

    Mám v byte osobu, ktorej sa potrebujem čím skôr zbaviť ale neviem ako najlepšie najrýchlejšie.
    Uvedená osoba nemá nájomnú zmluvu, nie je prihlásena na prechodný pobyt ( uvedený prechodný pobyt som zrušil v roku 2007 )
    Preto Vás prosím o odpoveď ako sa uvedenej osoby zbavím, ale upozorňujem ide o komplikovanú osobu agresívnu a nebezpečnú, ktorá mi môže narobiť dosť veľa problémov.
    Dobrovoľne byt nechce opustiť - osoba bola vyzvaná na opustenie bytu niekoľko krát naposledy v roku 2007.
    Obávam sa následkov tohoto rozhodnutia a konania nakoľko mi môže fyzicky psychicky ublížiť a vydierať ma.
    Prosím o skorú odpoveď akým spôsobom toto realizovať .

    Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

    Danica2210
    Mame podobny pripad: zmluva bola do dnesneho dna dva mesiace byt nezaplateny ani elektrika ani plyn.


    Member

    Členom od: 28-09-08
    Príspevky: 57
    Súhlasil: 0x
    Získal 1 súhlas
    v 1 príspevku
    PoradaBody: 0
    Danica2210 zatiaľ žiadne body

    Re: Družstevný byt
    V utorok priatelovi prisla posta od advokata v tomto zneni....:

    v Trencine dna 17.12.2008

    Važeny pán ......
    obraciam sa na Vás menom mojho klienta ..................s nasledovnou vecou:

    dnes ma navštívil klient ............. a predložil mi Váš list ,ktorý ste písal ..............dna 11.12.2008
    Klient ma požiadal o stanovisko k tomuto Vášmu listu.
    Vliste požadujete uvolnenie bytu do konca kalendarneho roku z důvodu že sa mienite do bytu nastahovat.
    V zavere listu oznamujete,že prednostné právo prevodu členských prav a tym aj možnosř odkupenia družstevneho bytu pre mojho klienta zostava nedotknute.
    Nahrada za užívanie druzstevneho bytu vo Váš prospech nebola medzi Vami amojim klientom nikdy dohodnuta a preto Vasa poziadavka je bezpredmetna.
    Upozornujem Vas ,že klient ................ sa z bytu nevystahuje do tej doby,pokial nezabezpecite prechod členskych práv a povinnosti z Vašej osoby naneho v zmysle uzavretej zmluvy zo dna 19.12.2007
    v zmysle uzavretej zmluvy ste tak mal davno urobit a ak tak bez zbytocneho odkladu neurobite ,moj klient sa bude domahat svojho prava sudnou cestou.

    S uctou....Judr. advokat

    Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

    Danica2210
    Podrobne informacie mame v prispevku Druzstevny byt ale pozrite vsetky stany 1-posledna strana anazor na to dik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.