Zavrieť

Porady

SZČO - ako sa vyhnúť odvodom?

zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Manžel je SZCO od 01.01.2006,dnes/ 27.6.2007/ sme zrušili živnosť. Zároveň sme ohlásili novú živnosť od 04.07.2007,čiže k 01.07.2007 nebude považovaný za SZČO,nebude platiť odvody do Soc.poistovne. Na tej novej živnosti mu dajú také isté ICO ako mal,dúfam že to nebude mať vplyv na odvody?a že ich naozaj nebude platiť?
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Pretože ak nie si SZČO k 30.06, nemusíš platiť odvody
0 0
novyclen novyclen

novyclen je offline (nepripojený) novyclen

Ani ked som bol cely (alebo skoro cely) rok SZCO? Ved ked som zacal teraz k 1.6.2008, tak k 30.6.2009 budem mat za sebou 13 mesiacov podnikania a odovzdane DP za rok 2008 (dufam ze s velkym ziskom ). A potom staci, ked 1 den toho 30.6.2009 nebudem vedeni ako SZCO a uz nemusim platit odvody do SP? Zda sa mi to take cudne.

ZuzanaP Pozri príspevok
Pretože ak nie si SZČO k 30.06, nemusíš platiť odvody
A to nevadi, ze v tomto roku budem k 30.6. SZCO?
0 0
TatianaK1 TatianaK1

TatianaK1 je offline (nepripojený) TatianaK1

veselá mamina čo má rada svoju prácu ...viac
Nie tento rok sa nepočíta, lebo tento rok si len začal podnikať.
0 0
Milka P. Milka P.

Milka P. je offline (nepripojený) Milka P.

Ak živnostník preruší živnosť od 1.10.2008 do 31.3.2009 a v súčasnosti platí odvody do SP, lebo mu vyšla povinnosť z daňového priznania za rok 2007. Ako by to bolo s platením odvodov do SP od 1.4.2009? Pokračuje v platení v takej výške ako v súčasnosti, teda podľa daňového priznania za rok 2007?
Ak by si ten istý živnostník zrušil živnosť 25.9.2008 a založil by si novú živnosť od 1.10.2008, ako by to bolo s platením odvodov do SP?
Ďakujem za rady.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Milka P. Pozri príspevok
Ak živnostník preruší živnosť od 1.10.2008 do 31.3.2009 a v súčasnosti platí odvody do SP, lebo mu vyšla povinnosť z daňového priznania za rok 2007. Ako by to bolo s platením odvodov do SP od 1.4.2009? Pokračuje v platení v takej výške ako v súčasnosti, teda podľa daňového priznania za rok 2007? - áno
Ak by si ten istý živnostník zrušil živnosť 25.9.2008 a založil by si novú živnosť od 1.10.2008, ako by to bolo s platením odvodov do SP? - tak isto - nič by sa nemenilo
Ďakujem za rady.
0 0
Milka P. Milka P.

Milka P. je offline (nepripojený) Milka P.

Pepa Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ale predsa ešte jedna otázka. Rozhodujúci je teda dátum 30.6. Ak by živnostník prerušil alebo zrušil živnosť tesne pred dátumom 1.7., ako by to bolo potom s platením odvodov do SP , po dátume 1.7.? Ďakujem.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Milka P. Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ale predsa ešte jedna otázka. Rozhodujúci je teda dátum 30.6. Ak by živnostník prerušil alebo zrušil živnosť tesne pred dátumom 1.7., ako by to bolo potom s platením odvodov do SP , po dátume 1.7.? Ďakujem.
Napr:Ak k 1.7.08 nie je SZČO odvody neplatí až do 30.6.09 - a potom na základe DP za rok 2008 /výška hrubého príjmu vyššia ako 12-násobok MM/ buď bude alebo nebude platiť odvody od 1.7.2009.
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Prosím, aká je hranica zárobku v r. 2008 pre SZČO aby nemusela od 07/2009 platiť sociálne. Vďaka
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
97.200,- a nie je to zárobok, ale celkový príjem
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Ďakujem, myslela som príjem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ekopo Pozri príspevok
97.200,- a nie je to zárobok, ale celkový príjem
Príjem 97 200,-sk platil pre rok 2007 pre platenie odvodov od 1.7.2008.
/k zmene min.mzdy v r.2007 došlo k 1.10.07/
K akému dátumu sa posudzuje výška min. mzdy ? Nemalo by to byť pre rok 2008 - platby od 1.7.2009 - 12 x 8900 = 106800,- sk ?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
cleonka Pozri príspevok
Prosím, aká je hranica zárobku v r. 2008 pre SZČO aby nemusela od 07/2009 platiť sociálne. Vďaka
http://www.porada.sk/t89951-zoznam-v...ok-2009-a.html

3546 € (106827 Sk)
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

Jozef Mihál Pozri príspevok
Neboli žiadne zmeny, popisovaný postup sa dá použiť aj tohto roku.
Dobrý večer, čítam príspevky ako sa vyhnúť plateniu odvodov do SP? A tiež by som mala otázku. SOm SZČO od 1.10.2008 a vyšli mi platiť odvody od 1.7.2009 dosť vysoké necelých 12tis.sk

Je možné sa vyhnúť týmto odvodom do SP že si pozastavím živnosť napr. k 31.3.2009 na pol roka ako zákon umožňuje a tak sa tomu plateniu vyhnem?

Aký je rozdiel medzi pozastavením živnosti a zrušením pri platení odvodov?

A ešte k odvodom do ZP, urobím si ročné zúčtovanie za rok 2008? A keď si pozastavím živnosť alebo zruším , tak aj tak budem platiť od 1.7.2009 do ZP odvody podľa RZZP? Alebo budem platiť ako dobrovoľne poistená osoba?

ďakujem zuzula
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

kaiz Pozri príspevok
Dobry den rádcove, chcel by som sa opytat, ci boli od minuleho leta nejake zmeny ohladne ukoncenia a znovuzalozenia zivnosti z dovodu vyhnutia sa odvodom do sp, alebo sa to este da vyuzit? Dik vopred za info.
prosím o info, ak tak urobím a pozastavím živnosť napr. k 1.4.2009, tak od 1.7.2009 nemám ako SZCO platiť odvody?
A ked znovu oživím živnosť napríklad k 1.10.2009 tak potom budem platiť tie odvody, čo mi vychádzali platiť? ALebo nebudem platiť od 30.6.2010 nič?
A aký je rozdiel pri zrušení živnosti v súvislosti s platením odvodovy-teda neplatením
dík zuzula
0 0
leverage leverage

leverage je offline (nepripojený) leverage

presne toto iste riesim aj ja a nie je mi jasny rozdiel medzi pozastavenim a ukoncenim zivnosti. Myslim, že aj ostatnych by zaujimalo fundovana odpoved na tuto problematiku. Vie niekto poradit???
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ja by som sa chcela uistiť. Ak živnostník zruší (preruší?) živnosť v júni a niekedy v júli si ju opätovne založí, nie je povinný platiť odvody do SP? Ide o to, že moja svokra je SZČO, v máji tohto roku si požiada o predčasný dôchodok a myslím, že potom už nemá zmysel platiť si ďalej odvody do sociálnej poisťovni okrem nemocenského ako dobrovoľná osoba. Ako je to potom so ZP? Je dôchodca povinný platiť preddavky na ZP? Ak sa zas bude posudzovať príjem za rok 2009 bude sa spočítavať to čo zarobila do júna na jednu živnosť a potom od júla na živnosť druhú? Je už stanovená hranica, ktorú nesmie živnostník prekročiť za rok 2009, aby nemusel platiť odvody? Ďakujem.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
sociálne platiť nemusí ak na prelome mesiacov jun a jul nemá aktívnu živnosť, či to má zmysel po priznaní predčasného dôchodku alebo nie to si musí zodpovedať každý sám, i keď to zvýšenie po prepočítaní je zanedbateľné
zdravotné by si mala platiť predddavky a rozdiel vysporiadať v RZZP
na platenie odvodov do SP platí stále hranica príjem nad 12 násobok minimálnej mzdy
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ďakujem za odpoveď. Ešte mi nie je jasné, či je potrebné živnosť zrušiť alebo pozastaviť a či pre výpočet platenia SP od 01.07.2010 sa obidve živnosti spočítavajú alebo nie. Ďakujem.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
stačí pozastavenie živnosti
do výpisu z DP ktorý dávaš na SP do 30.06.2010 uvedieš príjmy a výdavky za rok 2009, základ dane a počet mesiacov vykonávania živnosti /len tie, v ktorých bola živnosť aktívna/
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Prosím - koľko môžem ako SZČO v roku 2009 zarobiť aby som v roku 2010 nemusela platiť odvody. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať