Zavrieť

Porady

Náležitosti faktúry, uznanej do nákladov

mira mira

mira je offline (nepripojený) mira

Vážení, prosím vás, ozve sa niekto, kto má skúsenosti s kontrolórmi?
Mám viacero takých došlých faktúr, v ktorých údaje o nás - odberateľovi obsahujú názov firmy, ale adresu len prevádzky, nie sídla firmy. Nevyhodia mi to z nákladov? U niektorých viem dopredu, že pokus o spätnú opravu by bol nemožný. Ďakujem
A ešte jedna otázka: asi blbá, ale nechce sa mi to hľadať :-) Je nemocenská dávka u SZČO príjmom ovplyvňujúcim základ dane?
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
mira
Vážení, prosím vás, ozve sa niekto, kto má skúsenosti s kontrolórmi?
Mám viacero takých došlých faktúr, v ktorých údaje o nás - odberateľovi obsahujú názov firmy, ale adresu len prevádzky, nie sídla firmy. Nevyhodia mi to z nákladov? U niektorých viem dopredu, že pokus o spätnú opravu by bol nemožný. Ďakujem
A ešte jedna otázka: asi blbá, ale nechce sa mi to hľadať :-) Je nemocenská dávka u SZČO príjmom ovplyvňujúcim základ dane?
pokiaľ sú na doklade Vaše IČO,DIČ,DPH reg.číslo, tak by nemal byť problém...

dávky nie sú predmetom príjmu - žiadne. Len pri dôchodcoch to hrá rolu...
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
...tak ako píše sway...

z vlastnej skúsenosti - v roku 2002 mala firma komplexnú kontrolu za rok 2000 - na všetkých vydaných aj prijatých faktúrach bola adresa prevádzky - a daňová kontrola prebehla bez akýchkoľvek nedostatkov.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

mira a vy ste platcami DPH alebo nie lebo podľa zákona o DPH má faktúra vystavená pre platiteľa obsahovať jeho sídlo spoločnosti podla OR...
0 0
mira mira

mira je offline (nepripojený) mira

Teraz už sme platcami DPH, kvôli tomu som to dávala do poriadku, skôr som bola zvedavá, čo s tými dokladmi za minulý rok, kvôli uznaniu výdavkov. Vďaka, ste zlatí, poraďáci.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Chcem sa spýtať, či je povinnosť pri vystavení faktúry za opravu vozidla (my sme opravovňa) tlačiť k fa aj výdajku pre odberateľa. Položky - materiál aj práca sú na faktúre položkovite rozpísané. Ďakujem!!!
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Pokiaľ je v predmete faktúry riadne uvedené o akú službu sa jednalo, tovar a podobne tak nie je treba.
Výdajka slúži ako podklad k evidenčnému stavu skladu zásob.
0 0
vicky vicky

vicky je offline (nepripojený) vicky

Môžete mi niekto poradit, ci je povinnost uvadzat na fakturach : danovy doklad. Vraj to tam nema byt, ale ani neviem podla akeho zakona.
Dik za kazdu radu. :p
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Kedysi to bolo v zakone o DPH, teraz tam uz je len FAKTURA.
0 0
vicky vicky

vicky je offline (nepripojený) vicky

Vevey
Kedysi to bolo v zakone o DPH, teraz tam uz je len FAKTURA.
Vraj je zakaz uvadzat na fakturach danovy doklad.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Mam par klientov, ktori ked uvedu adresu sidla spolocnosti na objednavkach, tak sa k nim faktury nikdy nedostanu na cas, lebo ich poslu na adresu sidla aj ked tam pisem velkymi pismenami tucne upozornenie, ze prosime posielat na adresu prevadzky. Potom mam problemy s DP k DPH, lebo tie doklady nemam v tom obdobi, kam patria.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Vyhadzujú, prosím, kontrolóri aj taký doklad, ak adresa, aj IČO, aj IČ DPH je v poriadku, ale sídlo v ŽL má vyzerať takto: Mgr. Jozef Mrkvička - Tipo a dotyčný fakturujúci ho uvedie buď len firmu Tipo al. Mrkvička Jozef - Tipo?
Al. na Mrkvičkovi chýba mäkčeň.
Al. dávajú aj za to pokuty (a aké vysoké), keď to čo má ísť do tovaru dám do materiálu v JÚ?
Ešte ma napadlo, či dávajú pokuty aj za to, že odvediem daň skôr ako som mala?
Viem, že to závisí na koho natrafím, ale napíšte mi, prosím, Vaše skúsenosti, príp. názory.
Ďakujem
0 0
Stolky Stolky

Stolky je offline (nepripojený) Stolky

ahoj,
ked sme mali kontrolu my tento rok, tak nas nenapadali ani tak kvoli tymto nalezitostiam,ale kedze vystavujeme faktury do zahranicia, tak kvoli odvolavkam na paragrafy a zakony, na zaklade ktorych vystavujeme faktury bez DPH...ale skus si to pozriet v zakone. tak su uvedene presne nalezitosti ktore ma faktura obsahovat
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Stolky
ahoj,
ked sme mali kontrolu my tento rok, tak nas nenapadali ani tak kvoli tymto nalezitostiam,ale kedze vystavujeme faktury do zahranicia, tak kvoli odvolavkam na paragrafy a zakony, na zaklade ktorych vystavujeme faktury bez DPH...ale skus si to pozriet v zakone. tak su uvedene presne nalezitosti ktore ma faktura obsahovat
A bola za to pokuta al. len upozornenie? Al. dávajú pokutu za to, ak dotyčný na faktúre uvedie všetky náležitosti, ale neuvedie jednotkovú cenu? Môžem si vlastne odpočítať v tom prípade DPH? Alebo to kontrolóri vyhadzujú?
Prosím, ešte jedna vec:
v § 71, v ods. v ktorom sa píšu náležitosti je uvedené, že treba uviesť na faktúre rozsah a druh dodanej služby:
môže potom opis danej služby vyzerať takto na faktúre?:
kredit na registráciu domény/udržiavací poplatok za doménu, 1 rok, suma?
A potom po zaregistrovaní mu pošleme oznámenie (list) o zaregistrovaní domény s presným dátumom, kedy sa doména zaregistrovala + názov - napr.
porada.sk - udržiavací poplatok za doménu (20.6.2005-19.6.2006) - 1 rok
Treba, prosím, uvádzať na faktúre presný dátum od do alebo stačí napísať 1 rok?
Keďže zákon káže uviesť rozsah služby - a ten rozsah je vlastne 1 rok.
Napíšete mi, prosím, Váš názor?
Ďakujem
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Mickya
A bola za to pokuta al. len upozornenie? Al. dávajú pokutu za to, ak dotyčný na faktúre uvedie všetky náležitosti, ale neuvedie jednotkovú cenu? Môžem si vlastne odpočítať v tom prípade DPH? Alebo to kontrolóri vyhadzujú?
Prosím, ešte jedna vec:
v § 71, v ods. v ktorom sa píšu náležitosti je uvedené, že treba uviesť na faktúre rozsah a druh dodanej služby:
môže potom opis danej služby vyzerať takto na faktúre?:
kredit na registráciu domény/udržiavací poplatok za doménu, 1 rok, suma?
A potom po zaregistrovaní mu pošleme oznámenie (list) o zaregistrovaní domény s presným dátumom, kedy sa doména zaregistrovala + názov - napr.
porada.sk - udržiavací poplatok za doménu (20.6.2005-19.6.2006) - 1 rok
Treba, prosím, uvádzať na faktúre presný dátum od do alebo stačí napísať 1 rok?
Keďže zákon káže uviesť rozsah služby - a ten rozsah je vlastne 1 rok.
Napíšete mi, prosím, Váš názor?
Ďakujem
Prosím, naozaj mi nevie nikto poradiť?
0 0
juliska juliska

juliska je offline (nepripojený) juliska

myslím, že vzhľadom k časovému rozlíšeniu by bolo adekvátne používať od - do.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Mickya
A bola za to pokuta al. len upozornenie? Al. dávajú pokutu za to, ak dotyčný na faktúre uvedie všetky náležitosti, ale neuvedie jednotkovú cenu? Môžem si vlastne odpočítať v tom prípade DPH? Alebo to kontrolóri vyhadzujú?
Prosím, ešte jedna vec:
v § 71, v ods. v ktorom sa píšu náležitosti je uvedené, že treba uviesť na faktúre rozsah a druh dodanej služby:
môže potom opis danej služby vyzerať takto na faktúre?:
kredit na registráciu domény/udržiavací poplatok za doménu, 1 rok, suma?
A potom po zaregistrovaní mu pošleme oznámenie (list) o zaregistrovaní domény s presným dátumom, kedy sa doména zaregistrovala + názov - napr.
porada.sk - udržiavací poplatok za doménu (20.6.2005-19.6.2006) - 1 rok
Treba, prosím, uvádzať na faktúre presný dátum od do alebo stačí napísať 1 rok?
Keďže zákon káže uviesť rozsah služby - a ten rozsah je vlastne 1 rok.
Napíšete mi, prosím, Váš názor?
Ďakujem
určite by som uvádzala obdobie - nech i môžu faktúru časovo rozlíšiť, ak budú potrebovať...dala so ti to takto.
len tak krátko - nestíham...
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Mickya
Prosím, naozaj mi nevie nikto poradiť?
Nám jedna spoločnosť niečo podobné fakturuje, a uvádza to nasledovne:

prevádzka www.....sk od 20.06. do 31.12.2005
prevádzka www.....sk od 01.01. do 19.06.2006

čiže už mi rovno tú čiastku aj rozpíše, ako ju potrebujem evidovať do nákladov. A je to z môjho pohľadu veeeeľmi fajn
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

bendži
Nám jedna spoločnosť niečo podobné fakturuje, a uvádza to nasledovne:

prevádzka www.....sk od 20.06. do 31.12.2005
prevádzka www.....sk od 01.01. do 19.06.2006

čiže už mi rovno tú čiastku aj rozpíše, ako ju potrebujem evidovať do nákladov. A je to z môjho pohľadu veeeeľmi fajn
aaaa pozeram tie fakturky, tak pred samotnými položkami ešte uvádzajú text: "Fakturujeme Vám za vedenie DNS záznamu a obnovenie registrácie doménového mena .....sk za obdobie 20.06.2005 - 19.06.2006
0 0
juliska juliska

juliska je offline (nepripojený) juliska

bendži
Nám jedna spoločnosť niečo podobné fakturuje, a uvádza to nasledovne:

prevádzka www.....sk od 20.06. do 31.12.2005
prevádzka www.....sk od 01.01. do 19.06.2006

čiže už mi rovno tú čiastku aj rozpíše, ako ju potrebujem evidovať do nákladov. A je to z môjho pohľadu veeeeľmi fajn
No to je skutočne super, že to za Teba hneď takto spravia a hlavne môžeš si byť istý, že to máte obaja rovnako.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Dá sa povedať (napísať), že obdobie vypisujem vždy, ale mám prípady, že keď vystavujem faktúru, tak ešte neviem určiť obdobie.
Preto sa pýtam, či môžem takéto faktúry riešiť tak, že tam napíšem 1 rok namiesto presného dátumu? Ide zväčša o klientov-lajdákov, ktorí nezašlú zmluvu a týma pádom neviem určiť obdobie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať