Zavrieť

Porady

Navsteva u lekara

Zamestnanec bol od 7,30 do 11,00 u lekara a doniesol mi potvrdenie o navsteve lekare. Prislucha mu normalne mzda za cely den alebo sa pocita mzda len za odpracovany cas?
A ako sa to riesi ak je zamestnanec cely den u lekara?
Usporiadat
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Prosim o radu, manžel bol u očneho lekara na vyšetreni, čakal am skoro 2,5 až 3 hodiny, v ten den už v praci nebol, preplati mu zamestnavatel cely den, je to odborne vyšetrenie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Darina1234 Pozri príspevok
Prosim o radu, manžel bol u očneho lekara na vyšetreni, čakal am skoro 2,5 až 3 hodiny, v ten den už v praci nebol, preplati mu zamestnavatel cely den, je to odborne vyšetrenie.
Ak nemá potvrdenie na celodenné ošetrenie, tak nie, patrí mu len za čas strávený u lekára.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Na potvrdeni nie je napisane od -do, len je tam pečiatka od očnej dokorky a ja si myslim, že je to odborný lekar a vtedy by o malo by povrdenie na cely den
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Darina1234 Pozri príspevok
Na potvrdeni nie je napisane od -do, len je tam pečiatka od očnej dokorky a ja si myslim, že je to odborný lekar a vtedy by o malo by povrdenie na cely den
To nie je celkom tak,ako píšeš, na potvrdeni musí byť uvedený čas, a ak ide o celodenné, tak z potvrdenia musí byť jasné, že ide o celodenné. Lekári na celodenné ošetrenie dávajú celodenný lístok, ktorý je rovnako, ako časový hradený priemerkou v rámci 7 dní.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Súhlasím s Tweety. Ak nemá na potvrdení napísané, že platí celý deň, môže sa mu preplatiť len čas nevyhnutný na vyšetrenie alebo ošetrenie.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Darina1234 Pozri príspevok
Na potvrdeni nie je napisane od -do, len je tam pečiatka od očnej dokorky a ja si myslim, že je to odborný lekar a vtedy by o malo by povrdenie na cely den
musí tam lekár vypísať dátum aj trvanie celý deň
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Dakujem dievcata.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Potrebujem si ujasnit par veci ohladom priepustiek :

Zamestnanec priniesol potvrdenie od lekara , kde ma napisany len prichod 12,15 a iny den 10,30 ( nie je napisany odchod )
V praci nebol, ale ma nadrobene dost hodin a budeme to brat ako odprac. hodiny ( okrem ošetrenia u lekara ) .

Evidencia dochadzky bude vyzerat :
1 deń: od 8,00 do 12,00 odprac. - 4 hod.
od 12,00 do 16,00 ošetrenie - 4 hod.
a 2 den:od 8,00 do 10,00 odprac. - 2 hod.
od 10,00 do 16,00 ošetrenie - 6 hod.

Prac. doba je do 16,30 - nie som si ista co s obednou prestavkou - pisat osetrenie do 16,30 - teda 4,5 hod a 6,5 hod. ?

dakujem
emily 2
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
asi je uz dost pokrocila hodina, prihlasim sa zajtra rano

dobru noc!

emily2
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
emily 2 Pozri príspevok
Potrebujem si ujasnit par veci ohladom priepustiek :

Zamestnanec priniesol potvrdenie od lekara , kde ma napisany len prichod 12,15 a iny den 10,30 ( nie je napisany odchod )
V praci nebol, ale ma nadrobene dost hodin a budeme to brat ako odprac. hodiny ( okrem ošetrenia u lekara ) .

Evidencia dochadzky bude vyzerat :
1 deń: od 8,00 do 12,00 odprac. - 4 hod.
od 12,00 do 16,00 ošetrenie - 4 hod.
a 2 den:od 8,00 do 10,00 odprac. - 2 hod.
od 10,00 do 16,00 ošetrenie - 6 hod.

Prac. doba je do 16,30 - nie som si ista co s obednou prestavkou - pisat osetrenie do 16,30 - teda 4,5 hod a 6,5 hod. ?

dakujem
emily 2

Dobre ránko,

posuvam moju otázku z vecera
dakujem

emily2
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

emily 2 Pozri príspevok
Potrebujem si ujasnit par veci ohladom priepustiek :

Zamestnanec priniesol potvrdenie od lekara , kde ma napisany len prichod 12,15 a iny den 10,30 ( nie je napisany odchod )
V praci nebol, ale ma nadrobene dost hodin a budeme to brat ako odprac. hodiny ( okrem ošetrenia u lekara ) .

Evidencia dochadzky bude vyzerat :
1 deń: od 8,00 do 12,00 odprac. - 4 hod.
od 12,00 do 16,00 ošetrenie - 4 hod.
a 2 den:od 8,00 do 10,00 odprac. - 2 hod.
od 10,00 do 16,00 ošetrenie - 6 hod.

Prac. doba je do 16,30 - nie som si ista co s obednou prestavkou - pisat osetrenie do 16,30 - teda 4,5 hod a 6,5 hod. ?

dakujem
emily 2

Kedze potrebujes mat pokrytu celu pracovnu dobu, musis pisat osetrenie do 16,30.
1 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
ivka70 Pozri príspevok
Kedze potrebujes mat pokrytu celu pracovnu dobu, musis pisat osetrenie do 16,30.
Takze sa predlzi osetrenie o 0,5 hod.

dakujem
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
ivka70 Pozri príspevok
Kedze potrebujes mat pokrytu celu pracovnu dobu, musis pisat osetrenie do 16,30.

Vypisujem podklady ku mzdam a poprosim este raz poradit .

Ked napisem od 8H -12H ako odprac. a
12H - 16,5H lekár - mam pokrytu prac. dobu, ale ako to bude preplatene - potrebujem to rozpisat : 4 hod. normalne a 4 ako ošetrenie - prestavku neodratam- lebo neodrobil viac ako 4 hod. ?
a druhy pripad : od 8H - 10H odprac. a od 10H - 16,5 lekar - t.j. 2hod. odprac. a ako ošetrenie 6 hod.
Lebo spolu ma mat preplatenych 8 hod. (Takze prestavku neodratavam, ale ani nemozeme preplatit 8,5 hod. ,tak sa napise 0,5H menej u lekara )
Su to asi samozrejme veci, ale este som sa s tymto nestretla a ja len preposielam podklady a chcem v tom mat poriadok a aby to bolo OK.

Dakujem
emily2
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Prosim o radu, manžel ma poobednu smenu od 14.00hod do 22.00hod, sme objednani so synom k odbornemu vyšetreniu na 14,15hod. Bude mu preplatena smena ako paragraf?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Darina1234 Pozri príspevok
Prosim o radu, manžel ma poobednu smenu od 14.00hod do 22.00hod, sme objednani so synom k odbornemu vyšetreniu na 14,15hod. Bude mu preplatena smena ako paragraf?
Bude preplatený čas strávený na vyšetrení.
§141 odst. 2.c) sprevádzanie

1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Darina1234 Pozri príspevok
Prosim o radu, manžel ma poobednu smenu od 14.00hod do 22.00hod, sme objednani so synom k odbornemu vyšetreniu na 14,15hod. Bude mu preplatena smena ako paragraf?
Zákonník práce:
§ 141
Dôležité osobné prekážky v práci

(2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:
c) sprevádzanie

1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,


Záleží, kde sa vyšetrenie u odborného lekára uskutoční. Môže mu preplatiť nevyhnutne potrebný čas na toto vyšetrenie. To znamená, že to nemusí byť celá smena.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Darina1234 Pozri príspevok
Prosim o radu, manžel ma poobednu smenu od 14.00hod do 22.00hod, sme objednani so synom k odbornemu vyšetreniu na 14,15hod. Bude mu preplatena smena ako paragraf?
Daj si potvrdiť odchod od lekára.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať