Zavrieť

Porady

Stavebne sporenie-navrh na vklad do katastra

Na kúpu rod.domu beriem úver s Prvej stav. sporitelne. Už poslali mi zmluvy, ktoré budeme podpisovať, a poslali mi aj Návrh na vklad do katastra.
Nemáte s tým náhodou skúsenosti, ako to funguje?

Čo má byť prílohou k Návrhu na vkl.do katastra? Lebo my s predávajúcimi sme sa dohodli, že len po vyplatení celej kúpnej ceny budeme dať návrh na vklad do katastra. A zatiaľ zaplatili sme len zálohu. Tak neviem či mi to podpíšu.
Poplatok v katastri je 2000,- Sk keď dobre viem, a prílohou má byť kúpna zmluva, kde sú všetky podpisy overené. 2krát katastr.úradu a ešte neviem koľko krát. Z odovzdaných zmlúv vrátia mi niečo? alebo 2nechajú a ostatné vrátia?
Díky za odpoveď, pekný deň!
POTREBUJEM TO SURNE!!
Naposledy upravil Krysta : 29.06.07 at 17:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Myslím si, že ten návrh na vklad, čo ti dali v stavebnej sporiteľni platí len na záložnú zmluvu, ktorou zakladáte kupovanú nehnuteľnosť. Veď v tom návrhu musí byť zoznam príloh a podľa toho postupujte.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Krysta Pozri príspevok
    Na kúpu rod.domu beriem úver s Prvej stav. sporitelne. Už poslali mi zmluvy, ktoré budeme podpisovať, a poslali mi aj Návrh na vklad do katastra.
    Nemáte s tým náhodou skúsenosti, ako to funguje?

    Čo má byť prílohou k Návrhu na vkl.do katastra? Lebo my s predávajúcimi sme sa dohodli, že len po vyplatení celej kúpnej ceny budeme dať návrh na vklad do katastra. A zatiaľ zaplatili sme len zálohu. Tak neviem či mi to podpíšu.
    Poplatok v katastri je 2000,- Sk keď dobre viem, a prílohou má byť kúpna zmluva, kde sú všetky podpisy overené. 2krát katastr.úradu a ešte neviem koľko krát. Z odovzdaných zmlúv vrátia mi niečo? alebo 2nechajú a ostatné vrátia?
    Díky za odpoveď, pekný deň!
    POTREBUJEM TO SURNE!!
    Mám taký pocit, že ste niečo nedomysleli. Na to, aby vám stavebná sporiteľňa vyplatila úver, musíte ten úver založiť nehnuteľnosťou (teda zložiť nejakú zábezpeku za úver). Až potom vám vyplatia dohodnutú sumu úveru.

    Kým nebudete mať úver, nemôžete vyplatiť predávajúceho. A bez toho, aby ste ho vyplatili, on vám neprevedie do vlastníctva nenuteľnosť (aspoň tak uvádzaš, že ste sa dohodli).

    Kým nebudete mať nehnuteľnosť vo vlastníctve, nemôžete ju dať založiť v prospech stavebnej sporiteľne.

    Takže ste v začarovanom kruhu, ktorý nejakým spôsobom budete musieť vyriešiť.

    Ten návrh na vklad, čo vám poslala stavebná sporiteľňa, nie je návrh na prevod vlastníctva nehnuteľnosti. To bude musieť podať predávajúci. Ten váš návrh bude najpravdepodobnejšie návrh na založenie nehnuteľnosti. Lenže keby aj pôvodný majiteľ založil nehnuteľnosť, tak kataster ju zase bez súhlasu stavebnej spriteľne neprevedie na vás.

    Rýchlo sa skontaktujte so stav. sporiteľňou a s vlastníkom, že je tu problém s úverom a jeho založením. Jeden bude musieť ustúpiť, najlepšie by bolo, keby to bol predávajúci. Keby vám previedol nehnuteľnosť na základe vinkulácie výplaty úveru v jeho prospech, tak by ste mohli získať nehnuteľnosť do vlastníctva, následne ju založiť v prospech sporiteľne a predávajúcemu bude vyplatená suma úveru. Ak je však nedôverčivý, tak to bude problém.

    Tenpočet zmlúv má byť: 2ks pre kataster + počet účastníkov. Manželia sa berú ako 2 účastníci. Takže ak to kupuješ s manželom, potrebuješ 5 ks. zmlúv. Po potvrdení vkladu katastrom dostane každý účastník od katastra jeden potvrdený originál späť.

    Stavebne sporenie-navrh na vklad do katastra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.