Zavrieť

Porady

Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti

Ahojte,
viem že každého teraz zaujíma hlavne zdravotné poistenie (aj mna) ale potebujem poradiť vo veci dane z nehnuteľnosti lebo o tom neviem vôbec nič.
Mama v 09/2004 odkúpila byt od OSBD a neviem či má povinnosť podávať daňové priznanie a platiť aj nejakú daň. Niekde som čítala o tejto téme ale neviem si spomenúť kde a nemám čas to hľadáť.
Prosím poradte!!!!!
Lebo ma vydedi!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ika1 je offline (nepripojený) Ika1

    Ika1
    DP k dani z nehnuteľnosti musí do 28.2.2005 podať úplne každý človek, ktorý niečo vlastní. Tvoja mamina tiež musí podať DP, daň si vypočítať a keď dostane výmer i zaplatiť. Oslobodenie už padlo. Keby si ale byt kúpila napr. 12/2003, podala by DP do 31.1.2004 bol by byt od dane oslobodený. Teraz v roku 2005 by musela znovu podať DP a oslobodenie by ešte do 5-rokov pokračovalo. Ale pretože ho kúpila aaž v roku 2004, tak už musí daň zaplatiť. Vydedenie je strašná vec, takže, choď pre tlačivo a makaj! Zdraavím.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Ika, a to neplatí, že ak ten byt bol odkúpený pred 5 rokmi a menej, tak nemusí podávať priznanie? Len neviem kde som to nabrala, ale niekde som to čítala. Ale treba tuším dávať bacha, či k bytu nepatrí aj časť pozemku pod domom, za túto priznanie podať treba Najlepšie je poradiť sa na MU, (treba zobrať so sebou list vlastníctva) i keď tam asi budú hrozné šóry.

    Ika1 je offline (nepripojený) Ika1

    Ika1
    Máš pravdu, podľa § 104 zákona č. 582/2004 Z.z. ak Ti ešte plynie lehota oslobodenia nemusíš podať DP, ale u nás to chceli, tak som to vypísala. A máš pravdu aj v tom, že teraz je na MÚ hotový BLÁZNINEC.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Podať musí každý, aj ten čo mal oslobotené a oslobodenie mu bude pokračovať. Ale podať priznanie musí

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ika1
    DP k dani z nehnuteľnosti musí do 28.2.2005 podať úplne každý človek, ktorý niečo vlastní. Tvoja mamina tiež musí podať DP, daň si vypočítať a keď dostane výmer i zaplatiť. Oslobodenie už padlo. Keby si ale byt kúpila napr. 12/2003, podala by DP do 31.1.2004 bol by byt od dane oslobodený. Teraz v roku 2005 by musela znovu podať DP a oslobodenie by ešte do 5-rokov pokračovalo. Ale pretože ho kúpila aaž v roku 2004, tak už musí daň zaplatiť. Vydedenie je strašná vec, takže, choď pre tlačivo a makaj! Zdraavím.
    Súhlasím, až na tú vec keď oslobodenie na 5 rokov trvá a daňové priznanie bolo podané, tak teraz žiadne nepodáva ...

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    ANNA
    Podať musí každý, aj ten čo mal oslobotené a oslobodenie mu bude pokračovať. Ale podať priznanie musí
    Anka, prečo robíš poplach? Bola som tam a podávala som DP a na byt som podávala v r. 2002 platí oslobodenie 5 rokov a povedala že na byt nepodávam. Neviem či každé mesto robí inak, ale aj v televízii som počula že to tak má byť...

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Mal by podať každý občan, čo niečo vlastní, aj ten ktorý má byt oslobodený. Z dôvodu zmeny zákona a nových tlačív. Ale...niektoré mestá a obce prechádzajú na nový sofware, preto od občanov priznania nepožadujú. Určite sa treba spýtať na príslušnom OÚ.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Aj ja mám oslobodenie domu a predsa som podala priznanie a v kolonke na právny dôvod na oslobodenie som uviedla § oslobodenie

    ( pri rodinnom dome § 9 ods. 1 písm. g) zákona č. 317/2002 Zb )

    lesly je offline (nepripojený) lesly

    lesly
    domnievam sa, že priznanie treba podať a uviesť príslušný § o oslobodení. V kolonke o úhrade sa ovedie "0".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.