Zavrieť

Porady

Exmanzel zobral vsetky dokumenty ako postupovat?

Zdravim,

Moja kolegina je rok rozvedena, s exmanzelom maju este nerozdeleny majetok (ex byva v dome ona v byte, do ktoreho chodi kedy chce ten exmanzel, vyhraza sa jej rozbija veci, naposledy telku a tak ....)

momentalne jej zobral vsetky dokumenty (rodny list, pracovnu zmluvu z prace, zivotne poisty atd + papiere dietata .... Po telefonate na policiu ju zjazdili, ze preco ich ma doma, ze si to mala schovat, a ze akurat moze podat oznamenie .... je to normalne?

ako postupovat, na co sa ma pripravit (moze to zneuzit?)
je to legalne ?? (ved su to jej osobne veci, pravne obstoji? moze ho zalovat atd a uspesne???

poradte co ma robit ...........
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    V prvom rade by mala vymeniť zámok na dverách aby tam ex nemohol hocikedy sa dostať. Osobne si myslím, že je to krádež, ktrú polícia po oznámení je povinná vyšetriť, a hlavne keď vedia, že kto je páchateľom.

    Katka19 je offline (nepripojený) Katka19

    Katka19
    Ahoj určite je to aj podľa mna krádež kedže už su rozvedený rok on by už v jej byte a samozrejme ona v jeho dome nemali čo robiť,bez vedomia alebo pritomnosti toho druhého ,vymeniť zámok si mala už v prvy den ako sa rozišli bez ohľadu na to či su rozvedený alebo nie,ved on mal kde predsa bývať, a toto čo urobil treba nahlasiť na polícii a nedať sa odbiť výhovorkami,nech da oznámenie na krádež osobných vecí a možno sa z toho da vytlcť aj vniknutie do cudzieho majetku,ale v tomto ti poradia skôr pravnici...aj tých je tu pár len či momentálne majú čas čítať tvoj príspevok :-)))

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    cra Pozri príspevok
    .... Po telefonate na policiu ju zjazdili, ze preco ich ma doma, ze si to mala schovat, a ze akurat moze podat oznamenie .... je to normalne?

    ......


    ... a náhodou jej neporadili, kde by si to mala schovať? Čo to mala zakopať v záhrade?

    Asi by som to tiež nahlásil ako krádež. A hneď vymenil zámky, čo zase nebude tak jednoduché, ak je to ešte ich spoločný majetok a on teda má užívacie právo na ten byt.

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Kamoška je v obdobnej situácii, navyše ešte nie je rozvedená, čiže byt je stále spoločným majetkom. Situáciu s dokumentmi a cennostmi (vlastné šperky) rieši prenajmutím schránky v banke. Zámok bytu vymeniť nemôže - spoločné vlastníctvo. Nie je to jednoduché a polícia v prípade nezhôd medzi manželmi sa nepretrhne. Jej názor často je, čo ste si navarili, to si aj zjedcte. Zlé je to pri násilí a nedokázateľné to je pri psychickom terore. Behá po právnikoch a zistila, že práva žien a detí pri a po rozvode sú takmer nijaké. Sorry, že tak pesimisticky, ale v priebehu 5 rokov je to štvrtá kamarátka, čo má problémy tohto druhu. Dúfam, že ich nebude viac!

    Katka19 je offline (nepripojený) Katka19

    Katka19
    Súhlasím s tými pravami žien a detí v tomto štáte ,je to presne tak ako píšeš Witch...ja som to prežila ,tak viem o čom píšeš,ale teraz to beriem tak, že, ak si neporadíš a nepomôžeš sama ,nik ti nepomôže a neporadí...:-)))))))))))

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Hovoríš že je rok po rozvode, prečo už nepodala návrh na súd na vyporiadanie BSM? Môže požiadať súd o vydanie predbežného opatrenia aby vrátil všetky doklady a osobné veci matky aj dieťaťa.
    misoft hubatá - veď odpovedáš na 4,5 roka staré príspevky! Tá už dávno má iného
    hubatá Ty brďo, asi som sa sem preklikla cez nejaký link v inej téme ..... proste som hviezda!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    hubatá Pozri príspevok
    A kurník ......
    Nechám sa tu pre výstrahu ostatným, čo už ...... Hubatá

    Exmanzel zobral vsetky dokumenty ako postupovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.