Zavrieť

Porady

RZZP-"vtipné" odovzdávanie

Nakoľko som musela osobne odovzdať za niektorých mojich klientov RZZP, lebo sa nevedeli dostatočne brániť, keď im pracovníčky ZP odmietli prevziať RZZP zakladám túto tému, aby sme mohli popísať svoje "vtipné" príhody pri odovzdávaní RZZP. A možno by bolo dobré, keby sa uviedli aj pobočky ZP.
klik http://www.porada.sk/showpost.php?p=...postcount=1434
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Hmmm ....ja som asi o vtipné príhody prišla , lebo som všetky RZZP posielala poštou a dokonca mi už aj chodia späť potvrdenia o prijatí ...
    Monika Kováčová
    ja som svoj problém s dochodcom tiež nedoriešila: http://www.porada.sk/showpost.php?p=...&postcount=928
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=...&postcount=929

    po niekoľkonásobnom telefonovaní aj tak tvrdia, že Počítač vo Vš.ZP berie celoročného dochodcu za dochodcu len v období, kedy podnikal... t.j. pol roka.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    No moje odovzdávanie síce vtipné nebolo - ale snažila sa ma pracovníčka ZP presvedčiť, že i napriek tomu, že VZ u konkrétneho poistenca nepresiahol 82800,- - mohla som urobiť tlačivo S, nie X, a vraj to je jedno. No možno aj áno, ale .......... , v poučení na vypĺňanie je to už raz tak.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mne na pobočke ZP Dôvera v SC odmietli prevziať RZZP vytlačené cez program Somi Trenčín. Riešil som to podaním na pošte.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    smith Pozri príspevok
    Mne na pobočke ZP Dôvera v SC odmietli prevziať RZZP vytlačené cez program Somi Trenčín. Riešil som to podaním na pošte.
    Dobre si urobil, pokiaľ tlačivo spĺňa všetky náležitosti, tak nechápem, prečo štrajkujú. Inak potešila ma novinka, že vláda uvažuje nad tým, že povinnosť robiť RZZP dá zdravotným poisťovniam - no uvidíme. Len potom neviem, aké budú otváracie hodiny .

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Pri odovzdávaniní RZZP typu A sa pani pri okienku dožadovala tlačiva SA (lebo to k tomu patrí).

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Od januára do mája samoplatiteľ, od 26. 5. SZČO. Pri registrácii odovzdal aj kópiu živ. listu, kde mal uvedené, že je to ohlasovacia živnosť, s dátumom 26. 5. 2006. Vpravo hore však bolo razítko, že rozhodnutie nadobúda právoplatnosť 7. 6. 2006 a odvtedy ho aj zaregistrovali ako SZČO, vyrátali mu alikvotnú časť do 6.6. ako samoplatcovi a od 7.6. ako SZČO. Urobila som RZZP ako SZČO ( už si pripadám ako v tej pesničke od Mládka) od 26. 5. a požiadala som pracovníčku poisťovne, aby si to v systéme opravila, že pri ohlasovacích živnostiach je deň začatia podnikania deň podania žiadosti, pokiaľ si žiadateľ neurčí neskorší dátum. Tiež tu nemám takého smajla, ktorý by vyjadril údiv zamestnanca ZP nad mojou drzosťou. Pre nich je predsa dôležitá tá pečiatka a ony iné ani nečítajú ( a nie ešte aby to vedeli). Trvala som na svojom, tak si vyžiadala moje telefónne číslo a vraj si to overí "hore". Povedala som jej, že je to určite tak, viem to, lebo ma to živí. A hneď ma napadlo, čo asi živí ju... Asi ten pravidelný mesačný plat, ktorý dostane, aj keď neovláda základné veci.

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    No neviem či bolo vtipné, známej bolo z toho do plaču.
    Išla si podať RZZP - ako SZČO- sprostredkovateľ poistenia a zamestnanec zároveň. Tlačivá RZZP -mala vyplnené SA(+ samozrejme potvrdenie od zamestnávateľa) a SD. Pani za okienkom jej povedala, že oni sú zvyknutí,keď SZČO- tak SB. Budete sa hádať? Aj tak si svoju pravdu neobhájite!Zanecháte za sebou dvoma hodinami vystáty rad a hor sa domov na prepísanie. Zobrala prepísané a nová otázka? Odkedy ste podnikali, čo ste robili, prineste fotokópiu nejakého dokladu. Je to k tomu potrebné!!! Druhý návrat - obedná prestávka. Tretí návrat,rad ako za socíku na pomaranče, slzy na krajíčku od nervozity. Konečne odovzdané, výdych, TK v oblakoch!
    PS:Ja osobne ešte stále nechápem, načo si od nej pani pýtala potvrdenie?

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    ja som zásadne posielala len poštou! Okrem toho, že by som do určitých poisťovní - napr. Apollo musela do Nitry !!! mi to poštovné stálo za tie nervy, ktoré by ma to stálo, keby som stála v rade. To isté som doporučila každému klientovi. A veru, neviem, či 2-3 boli odovzdať osobne, ostatní poštou. Mimochodom, nechápem, prečo to nefunguje tak, ako na DU. Odovzdám, dostanem pečiatku a keď sa vyskytne nejaká nezrovnalosť, tak ma vyzvú k oprave. Ale to by boo moc jendoduché, akého by potom mali na ľudí strašiaka?

    RZZP-"vtipné" odovzdávanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.