Zavrieť

Porady

ZP po novom - výpočet

Ahojte, chcela by som sa uistit, či zdravotne po novm počítam dobre.
Spoločná - 1 zam. HM 6286 Z- 252, ZĽ - 629
Dôvera - 1 zam. HM 6300 Z- 252, ZĽ - 630
Sideria - 2 zam. HM 6286+7563=13849 Z- 252+303, ZĽ - 1385

Je tento výpočet správny? A do výkazu počet dní, čo to znamená? Za mesiac január sa tam má dať 31, tak ako v sociálke, ked každý zamestnanec odpracoval celý mesiac, a okrem dovoleniek neboli žiadne neplatené voľná ani PN? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Gabika, aj ja to tak robím a dni dávam počet kalendárných dní, za ktoré sa preddavok platí...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ja som sa už raz na to pýtala, že koľko dní sa uvádza vo výkazoch, odpovedané mi nebolo. Takže bude to počet kalendárnych dní, nie pracovných? A čo napr. keď má v januári napr. 3 dni dovolenku a odpracované 21 dní? tak dám 31 - koľko dní kal. má január?

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Mam otazku. Zamestnanec na HPP konci k 31.1.2005. Ake potvrdenie mu treba ohladom preddavkov na zdrav.poistenie. Existuju nejake formulare? Ak niekto take mate, poprosim o prelepenie. Dakujem.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Myslím, že si robíš zbytočné starosti s potvrdením keď sa to bude ročne vysporiadavať tak budeš posielať potvrdenia o preddavkoch alebo robiť ročne zúčtovanie tak ako je to u dani z príjmov. Aspoň je si myslím, že to bude dtto. Ja dávam len zápočtový list a potvrdenie na účely uplatnenia nároku na nem. dávky. Myslím že keby sme im to dávali pri odchode so zamestnania tak ro ročného zúčtovania by to polovica stratila a aj tak by si im potom posielala.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    janaGT
    ja som sa už raz na to pýtala, že koľko dní sa uvádza vo výkazoch, odpovedané mi nebolo. Takže bude to počet kalendárnych dní, nie pracovných? A čo napr. keď má v januári napr. 3 dni dovolenku a odpracované 21 dní? tak dám 31 - koľko dní kal. má január?
    Nehovorte mi, že nikto nevypňlňate vo výkazoch počet dní ...

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    janaGT
    Nehovorte mi, že nikto nevypňlňate vo výkazoch počet dní ...
    Uvadza sa tam pocet kalendarnych dni, za ktore odvadzas preddavok na poistne. Cize januar 31 dni.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    gabikavoz
    Ahojte, chcela by som sa uistit, či zdravotne po novm počítam dobre.
    Spoločná - 1 zam. HM 6286 Z- 252, ZĽ - 629
    Dôvera - 1 zam. HM 6300 Z- 252, ZĽ - 630
    Sideria - 2 zam. HM 6286+7563=13849 Z- 252+303, ZĽ - 1385

    Je tento výpočet správny? A do výkazu počet dní, čo to znamená? Za mesiac január sa tam má dať 31, tak ako v sociálke, ked každý zamestnanec odpracoval celý mesiac, a okrem dovoleniek neboli žiadne neplatené voľná ani PN? Vopred ďakujem.
    Gabika, môžeš mať VZ nižší ako min. mzda 6500 ?
    Pracujú na kratší prac. čas ?

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    To Jana GT
    Ja som včera volala do VšZP ohľadne tých dní a mám takúto odpoveď:
    na prílohe k výkazu- príklad 1/2005: zamestnanec 10 kalendárnych dní bol na OČR do kolónky kal.dni píšem 21 (31-10)
    na výkaze (súhrnnom, 1.strana) vraj počet kal.dní v mesiaci, ale napr. p. Mihál ma zase včera v téme
    http://www.porada.sk/showthread.php?t=5086&page=6&pp=10
    zmiatol, lebo on si myslí (ja tiež), že by sa tam mal uvádzať súčet kal. dní z prílohy výkazu.

    Monika je offline (nepripojený) Monika

    Monika
    Nové výkazy, čo sa týka VšZP, Dôvery a Siderie-Istoty som si stiahla z ich internetových stránok a vo VšZP mi povedali, že oni tieto stiahnuté výkazy akceptujú, takže v tom problém nevidím.
    Čo sa týka uvádzania počtu dní na výkazoch, mne program Pohoda vyhodil na každý výkaz kalendárne dni za január, čiže 31 dní.

    Pekný deň všetkým :-)))

    S21 je offline (nepripojený) S21

    S21
    Yvvetta
    Gabika, môžeš mať VZ nižší ako min. mzda 6500 ?
    Pracujú na kratší prac. čas ?
    No oni nemaju kratší prac. čas, ale pracujú na úkol. To znamená, že majú hodinovú mzdu, nie mesačnú. Január mal 20 prac. dní * 37,4 * 8 = 5984 + 1 deň sviatok za 302 = VZ = 6286. Aspopň dúfam, že si to myslím dobre a nepotrebujem doplácať do minimálnej mzdy 6500, aj keď si myslím, že min. 6500 platí pre zamestnancov odmeňovaných mesačnou mzdou. Ak nemám pravdu, tak mám problém

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    gabikavoz
    No oni nemaju kratší prac. čas, ale pracujú na úkol. To znamená, že majú hodinovú mzdu, nie mesačnú. Január mal 20 prac. dní * 37,4 * 8 = 5984 + 1 deň sviatok za 302 = VZ = 6286. Aspopň dúfam, že si to myslím dobre a nepotrebujem doplácať do minimálnej mzdy 6500, aj keď si myslím, že min. 6500 platí pre zamestnancov odmeňovaných mesačnou mzdou. Ak nemám pravdu, tak mám problém
    Máš pravdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.