Zavrieť

Porady

veľmi súrne DPH za služby !!!!!!!

Ahojte,

Potrebujem súrnu radu o DPH za služby. Idem si založiť živnosť s ktorou budem mať zastúpenie nemeckej firmy pre trhy výchdnej EU. Klasický Sales manager. Moja firma však nebude predávať tovar, pôjde preto o vyhľadávanie nových zákazníkov a starostlivosť o súčasných. Nemeckej strane budem fakticky fakturovať konzultačné hodiny.Teda službu... Otázka znie AKO JE TO S DPH???? Fakturovať s DPH alebo nie???

ĎAKUJEM JE TO SúURNE!!!

Marian
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Málo informácii. Uvedte, či je Nem. firma platca DPH a . Vy predpokladám ste platca.

    Majky1 je offline (nepripojený) Majky1

    Majky1
    jajko50 Pozri príspevok
    Málo informácii. Uvedte, či je Nem. firma platca DPH a . Vy predpokladám ste platca.
    Predpokladám, že nem. firma je platcom DPH v Nemecku. Ja som resp. budem platcom na Slovensku.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Majky1 Pozri príspevok
    Ahojte,

    Potrebujem súrnu radu o DPH za služby. Idem si založiť živnosť s ktorou budem mať zastúpenie nemeckej firmy pre trhy výchdnej EU. Klasický Sales manager. Moja firma však nebude predávať tovar, pôjde preto o vyhľadávanie nových zákazníkov a starostlivosť o súčasných. Nemeckej strane budem fakticky fakturovať konzultačné hodiny.Teda službu... Otázka znie AKO JE TO S DPH???? Fakturovať s DPH alebo nie???

    ĎAKUJEM JE TO SúURNE!!!

    Marian
    Skúste si pozrieť v JKP, kde je podrobnejší popis činností, či môžete vašu službu zaradiť pod § 15/8/b(poradenské...) ak ano potom postupujete podľa § 15/7 a medzi dvomi platiteľmi sa DP prenesie na nemca, miesto dodania je nemecko.
    Ešte by pre vás mohol byť zaujímavý § 16/6. Podľa toho, čo vlastne budete robiť.

    veľmi súrne DPH za služby !!!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.