Zavrieť

Porady

dovolenkový priemer ešte raz

Pri zamestnancoch odmeňovaných hod.sadzbou mi novy soft počíta priemer nasledovne:
(zákl.mzda+prémie+mzda za odprac.sviatky+mzda za nadčas+mzd.zvyhodnenie za odprac.sviatok+mzd.zvyhod.za nadčas) / (odprac. hod + nadčas.hod + odprac.sviatky v hod.)
Je to správne?

Vďaka za rýchlu pomoc, je to súrne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Robo je offline (nepripojený) Robo

    Robo
    silvia
    Pri zamestnancoch odmeňovaných hod.sadzbou mi novy soft počíta priemer nasledovne:
    (zákl.mzda+prémie+mzda za odprac.sviatky+mzda za nadčas+mzd.zvyhodnenie za odprac.sviatok+mzd.zvyhod.za nadčas) / (odprac. hod + nadčas.hod + odprac.sviatky v hod.)
    Je to správne?

    Vďaka za rýchlu pomoc, je to súrne!
    podľa zákonníka práce je "Mzda je peňažné plnenie alebo plnenie peňažnej hodnoty (naturálna mzda) poskytované zamestnávateľom zamestnancovi za prácu. Za mzdu sa nepovažuje plnenie poskytované v súvislosti so zamestnaním podľa iných ustanovení tohto zákona alebo podľa osobitných predpisov, najmä náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo sociálneho fondu, výnosy z kapitálových podielov (akcií) alebo obligácií a náhrada za pracovnú pohotovosť. Za mzdu sa tiež nepovažuje ďalšie plnenie poskytované zamestnávateľom zamestnancovi zo zisku po zdanení."

    priemerný zárobok sa zistuje " Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (ďalej len "priemerný zárobok") zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období."


    takze usudzujem za je to spravne (+mali by tam byt este ostatne mzdove zvyhodnenia - noc, stazene prostredie)

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Robo, vďaka za odpoveď, tiež mám taký názor ako Ty.

    Len som kdesi citala, tusim to bolo tu na Porade, že mzdové zvýhodnenia za prácu nadčas a vo sviatok sa do priemeru nezapočítavajú. Preto ma to zmiatlo.
    Čo na to ostatní?

    dovolenkový priemer ešte raz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.