Zavrieť

Porady

Musky na izbových kvetinách

Ahojte. Prosim vie mi niekto poradit ako sa zbavit drobnych musiek na izbovych kvetinach. Neublizuju kvetinam ani listom len su dost otravne a stale sa opakujuco vyskytujuce.

Za rady dakujem.
Usporiadat
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Ja som ich postriekala prípravkom proti hmyzu a už tam nie sú,len momentálne si nespomeniem na názov.Mal fialový obal.Mortein alebo asi nejak tak.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

alebo skuste Cyper
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

bigmac Pozri príspevok
Ahojte. Prosim vie mi niekto poradit ako sa zbavit drobnych musiek na izbovych kvetinach. Neublizuju kvetinam ani listom len su dost otravne a stale sa opakujuco vyskytujuce.

Za rady dakujem.
Výborne na ne pôsobí, keď takéto kvetinky polejete mydlovou vodou - pôde ani kvetinke to neublíži a mušky zmiznú za deň. Mám vyskúšané . Poradil mi otec.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

z vlastných skúseností viem, že tieto mušky mám, keď kvet presadím, vajíčka sú často v tej hline. Keď začnú vychádzať postriekam. Vie niekto poradiť ako sa zbaviť vajíčok ešte v hline ? ja som skúšala novú hlinu dať do horúcej rúry na plech.aby tie vajíčka boli zničené teplom. Ale to som robila len v malom množstve. Vie niekto iný spôsob ?
0 0
bigmac bigmac

bigmac je offline (nepripojený) bigmac

Dakujem vsetkym za rady.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja som to mala zakaždým, keď som kúpila "hotovú" zeminu v obchode.

Mne sa osvedčil prípravok DIAZINON - prášok proti pôdnym škodcom, ktorým trošku posypeš zeminu a pri polievaní sa dostane dnu - 100% úspech. Ale musíš nasypať do všetkých kvetináčov v byte, ja som to len trošičku posypala, aj na balkóne.

Tie mušky vychádzajú zo zeme, takže nejaký Cyper na postrek hmyzu nepostačuje.
0 0
skonline skonline

skonline je offline (nepripojený) skonline

Vďaka za tip! Diazinon skutočne funguje,je po muškách.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
mne sa do bytu dotrepali musky s novou raselinou, asi tam mali nakladnute vajicka. Ale videla som ako postupne prilietavaju ku drezu napit sa vody a to ich za kazdym vyslo draho. Po dvoch tyzdnoch uplne zmizli.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

ajale Pozri príspevok
mne sa do bytu dotrepali musky s novou raselinou, asi tam mali nakladnute vajicka. Ale videla som ako postupne prilietavaju ku drezu napit sa vody a to ich za kazdym vyslo draho. Po dvoch tyzdnoch uplne zmizli.
Super napad, to musim vyskusat aj ja. Lebo ja som si nasadila krasne kvetinky a potom som ich musela koli veklemu mnozstvu musiek vyhodit aj s hlinou.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

[quote=Adkah;651820]Super napad, to musim vyskusat aj ja. Lebo ja som si nasadila krasne kvetinky a potom som ich musela koli veklemu mnozstvu musiek vyhodit aj s hlinou.[/quot

Zatial nemozem kupit ten pripravok nikde ho nemaju. ajale kde si ho kupila? V kvetinarstve alebo.....? Neda sa ten pripravok niekde aj objednat na dobierku?
0 0
Catrin Catrin

Catrin je offline (nepripojený) Catrin

ajale Pozri príspevok
mne sa do bytu dotrepali musky s novou raselinou, asi tam mali nakladnute vajicka. Ale videla som ako postupne prilietavaju ku drezu napit sa vody a to ich za kazdym vyslo draho. Po dvoch tyzdnoch uplne zmizli.
Toto isté sa stalo aj nám, tiež sme si ich zadovážili so zeminou a nevieme sa ich zbaviť.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Super dnes som uz kupila DIAZINON v zahradkarskych potrebach. Takze zajtra budem presadzovat kvety
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
stačí jemne posypať povrch zeme , ale vo všetkých kvetináčoch, lebo tie mušky sú potvory, prelezú inde ......
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

ja som vlani kúpila zeminu v TESCU a tiež mám odvtedy mušky v celom byte, bude lepšie kúpiť zeminu v záhradkárskych potrebách a vo všetkých kvetináčoch ju vymeniť, myslím, že inak sa ich nezbavím
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
adi11 Pozri príspevok
ja som vlani kúpila zeminu v TESCU a tiež mám odvtedy mušky v celom byte, bude lepšie kúpiť zeminu v záhradkárskych potrebách a vo všetkých kvetináčoch ju vymeniť, myslím, že inak sa ich nezbavím

To ti nepomôže a je to úplne zbytočné. Kúp si ten prášok DIAZINON. Stojí to cca 70,- Sk a posyp zeminu vo všetkých kvetináčoch. Toho prášku netreba veľa, ale fakt je dôležité posypať všetky kvetináče v byte, inak sa toho nezbavíš. Ja som kúpila zeminu aj v záhr.potrebách a aj tak tam boli.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

jess Pozri príspevok
To ti nepomôže a je to úplne zbytočné. Kúp si ten prášok DIAZINON. Stojí to cca 70,- Sk a posyp zeminu vo všetkých kvetináčoch. Toho prášku netreba veľa, ale fakt je dôležité posypať všetky kvetináče v byte, inak sa toho nezbavíš. Ja som kúpila zeminu aj v záhr.potrebách a aj tak tam boli.
takže skúsim tiež ten prášok, a uvidím...je to hrozne hlavne ked je v miestnosti tma oni idú za svetlom a teplom, furt mi sadajú na monitor a krúžia okolo nosa ..je to nepríjemné
ďakujem
0 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
Orsz Pozri príspevok
Výborne na ne pôsobí, keď takéto kvetinky polejete mydlovou vodou - pôde ani kvetinke to neublíži a mušky zmiznú za deň. Mám vyskúšané . Poradil mi otec.
Ja mám podobnú skúsenosť, ale používam vodu s prostriedkom na umývanie riadu. Normálne si do vedra urobím vodu a potom kvet vytiahnem z kvetináča a celý ho ponorím do tej vody - najprv listy a potom aj korene. Funguje to perfektne. Ešte zvyknem pre istotu vymeniť aj zeminu.
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

Ja som teraz tiež vyskúšala mydlovú vodu a zdá sa, že to zabralo, zatiaľ tak na 90 %. Mušky som našla mŕtve popadané na parapete pri kvetináčoch, pár ich ešte poletuje, tak počkám ešte deň - dva. Pretože si myslím, že používať nejaký jedovatý prípravok na kvety v byte, nie je príliš terno.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

dalida Pozri príspevok
Mušky som našla mŕtve popadané na parapete pri kvetináčoch, pár ich ešte poletuje, tak počkám ešte deň - dva.
...mňa sa tak skoro nezbavíte
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Celá čas po založení tejto témy čakám na Tvoj ohlas ... Už som Ti chcela pomôcť aj SS-kou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať