Zavrieť

Porady

Musky na izbových kvetinách

Ahojte. Prosim vie mi niekto poradit ako sa zbavit drobnych musiek na izbovych kvetinach. Neublizuju kvetinam ani listom len su dost otravne a stale sa opakujuco vyskytujuce.

Za rady dakujem.
Usporiadat
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Muška Pozri príspevok
...mňa sa tak skoro nezbavíte
my ta mame radi
0 0
dalida dalida

dalida je offline (nepripojený) dalida

Muška Pozri príspevok
...mňa sa tak skoro nezbavíte
Ale kolegyne už popadali všetky Tie zrejme nemali taký dobrý korienok
0 0
pistik8 pistik8

pistik8 je offline (nepripojený) pistik8

Nam doma pomohol klasicky Raid do zasuvky . Asi na tyzden bol pusteny neustale, a musky zmizli. Poznam i ten trik s mydlovou vodou, tiez pomaha
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Veru, aj ja som tu raselinu kupila v Tescu... Takze vy ostatni neurobte tiez tu chybu a poucte sa z nasich musiek. Paradoxne na tom je, ze som naozaj nemusela pouzit ziadny pripravok, tie potvory sa dokazali utopit aj v kvapke vody.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte,
prečítala som si tému. Vyskúšam. Najskôr by som skúsila tú mydlovú vodu. Poradíte mi, ako si ju mám zarobiť. Neviem si to predstaviť presne, napustím si napríklad liter vody a mydlo trochu nechám vo vode? Som taký moták, poradíte?
Diazinon momentálne nepredávajú, že nemá pridelené číslo.
Tie malé potvory nám už riadne lezú na nervy. Ďakujem.
Naposledy upravil AntekaK : 18.02.10 at 10:59
0 0
marika0912 marika0912

marika0912 je offline (nepripojený) marika0912

Ja som postriekala listy jarovou vodou a mam taký dojem že zmyzli ale robila som to včera ja som ich mala na kvete šťastičko
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

ahojte, ked mate prilis mladu rastlinku tak ani jar ani mydlo neodporucam, ale popichajte do kvetinaca zopar zapaliek hlavickou dolu, sira musky vyzenie a bude pokoj.
co sa tej jari a mydla tyka, tak najlepsie na vsetky tieto protivnosti - vratani roznych plesni a inych chorob je, kupit si take to oranzove mydlo na pranie, a postruhat ho do horucej vody, to nechat vychladnut a tym poliat celu rastlinu aj s listami aj so vsetkym. opakovat tak raz za tyzden a bude pokoj odskusane aj na husenice v zahrade a vsetky mozne ine potvory, dokonca ciastocne funguje aj na obalovac na ovocnych stromoch
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Ja som mala na jednom kvietku také hnusoby, čierne chrobáčiky, tak som ku kvetinke pichla strúčik cesnaku/niekde som to vyčítala/ a potvory zmizli a cesnak rastie...
0 0
amie amie

amie je offline (nepripojený) amie

Neuskodi mydlo, ked tym polejem rastlinky? Zase sa mi objavili musky
A ako dlho treba polievat mydlovou vodou?
0 0
rastlinka78 rastlinka78

rastlinka78 je offline (nepripojený) rastlinka78

Ahojte, pridám moju skúsenosť s muškami. Ja mám v izbe kvety, otec má v izbe kvety. Obidvaja sme si kúpili rovnakú zem z rovnakého hypermarketu. Moje kvety sú mierne poliate až suché; otec ich má extrémne poliate ako keby to bolo lekno alebo ryža. Čo myslíte, v ktorej izbe sú mušky ? V otcovej. Nemôže mať aj prílišné polievanie vplyv na mušky ?!
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je teraz online mariana11

Ja momentálne bojujem s muškami. Neviem ako ma napadlo dať do mištičky trocha sirupu a položila som to ku kvetináču. Na druhý deň som sa pozrela a bolo tam pár mušiek. Tak som to dala aj k ďalším kvetináčom ale už som sirup zriedila. A naozaj sa tam tie mušky chytajú. Niekedy, keď som potriasla kvetináčom, tak mušky vzlietli a bolo ich spústu. Teraz od kedy ich takto lovím, tak len sem tam nejaká vzlietne. Zato v tom sirupe ich pribúda. Dnes som to teda dala ku všetkým kvetináčom v byte. Sirup mi došiel , tak som skúsila dať do vody trocha cukru. Uvidím, či to bude dobré. Možno že to nebolo tým sirupom a stačila by obyčajná voda. Prestala som kvety polievať, aby sa hlina úplne presušila.Tak je možné, že aj kvôli tomu vyhľadávajú vodu.
1 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

na musky vraj funguje acylpirinova voda
pripadne skus este popichat zapalky dolu hlavickou do kvetinacov
0 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Výborný je na ne Mospilan alebo Decit, treba s tým poliať zem.
0 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Smutivky milujú vlhký substrat. Treba nechať viac preschnut zem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať