Zavrieť

Porady

drekos

prosím poraďte.Manžel je SZČO-vykazuje stratu a preto si nemôže uplatniť daňový bonus.Ak nepožiadam zamestnávateľa o vykonanie roč.zúčt.dane,môžem si podať daňové priznanie typu A a uplatniť daňový bonus za celý rok hoci som mala príjmy len zo závislej činnosti u jedného zamestnávateľa?Podmienka 6-násobku minim.mzdy je splnená.
2.prípad
Vyplňujem Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch... pre zamestnanca,ktorý odišiel do dôchodku v októbri a dostal odstupné.Je tento príjem zahrňovaný do úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov?Ja si myslím,že áno.Čo Vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    k bodu 1. - nemusíte podať DP, môžte požiadať o RZD a dodatočne uplatniť bonus.
    k bodu 2. - každý príjem zo ZČ podliehajúci dani vyplatený do 31.1.2005 zahrniete do potvrdenia

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    prípad 1.: ak nepožiadaš zamestnávateľa o vykonanie RZD, môžeš si podať daňové priznanie a uplatniť daňový bonus
    prípad 2.: odstupné sa zahrňuje do zúčtovaných a vyplatených príjmov

    drekos je offline (nepripojený) drekos

    drekos
    vladan
    prípad 1.: ak nepožiadaš zamestnávateľa o vykonanie RZD, môžeš si podať daňové priznanie a uplatniť daňový bonus
    prípad 2.: odstupné sa zahrňuje do zúčtovaných a vyplatených príjmov
    ďakujem,už som si istá ,že je to tak.
    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.