Zavrieť

Porady

rezerva na dovolenky

Dobry den,
chcem sa opytat este otazocku k oblubenej teme vytvorenia rezervy na nevycerpane dovolenky. Ked mali obidvaja konatelia ku koncu roku 2004 nevycerpane dovolenky v pocte 27 a 29 dni to znamena ze tam bola este nevycerpana aj dovolenka z roku 2003 na kolko dni je mozne vytvorit rezervu ktoru v roku 2005 budem rozpustat ? Na vsetky dni alebo iba na 25 dni na ktore maju narok v roku 2004 s tym ze zvysok nevycerpanych dni z roku 2003 prepadne ?
Rezervy sa tvoria vratane socialneho zabezpecenia teda vratane prislusnych odvodov zo strany zamestnavatela ?
Dakujem.
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

z roku 2003 by mala dovolenka prepadnúť, rezrvu vytvor len na 25 dní z roku 2004,

ja tvorím rezervu priemerka*počet dní dovolenky
odvody suma rezervy *35,2%
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Tiež tak ako JanaGT.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
janaGT
ja tvorím rezervu priemerka*počet dní dovolenky
odvody suma rezervy *35,2%
jani, ja počítam rezervu zvlášť na každého zamestnanca + na každého zamestnanca aj výšku odvodu, nerobím to jednou sumou * 35,2% (celková rezerva je súčtom rezerv pre jednotlivého zamestnanca) ... a ešte aj dodržujem maximálne vymeriavacie základy pre odvody ... či to až veľmi preháňam, hm?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

dakujem jani presne tak som to napocitala
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Nie som si istá, ohľadne tých max. VZ. Veď zamestnanec môže čerpať starú dovolenku každý mesiac 1 deň a vtedy odvediem fondy z celej sumy rezervy (ktorá môže byť vyššia ako max.VZ). Ja počítam odvody z celej sumy rezervy.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

vladan
jani, ja počítam rezervu zvlášť na každého zamestnanca + na každého zamestnanca aj výšku odvodu, nerobím to jednou sumou * 35,2% (celková rezerva je súčtom rezerv pre jednotlivého zamestnanca) ... a ešte aj dodržujem maximálne vymeriavacie základy pre odvody ... či to až veľmi preháňam, hm?
tie maximálne odvody som nedodržala, mám to opraviť?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
jani, nie je niekde uvedená nejaká definícia rezervy? nie je to náhodou na princípe ODHADU? ... lebo potom by to bolo vcelku nepodstatné, či max. VZ alebo nie
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

No, pozerám §26 zákona o účtovníctve a §19 postupov účtovania, ale nevidím tu, že by sa niečo písalo o odhade, ja to nechám zaúčtované tak ako to mám - bez tých max.VZ. My máme veľmi málo zamestnancov, ktorí prekračujú max.VZ, takže to by nebol veľký rozdiel.
Možno sa ešte niekto vyjadrí.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Rozpustila som rezervu na dovolenky 2003. 1.5.04 nastúpila pracovníčka na MD, zostalo jej 20 nevyčerpaných dní za r.2004. Pri tvorbe rezervy za tých 20 dní mám použiť jej priemer k 1.4.04? Priemer k 31.12.04 mi vykazuje logicky nulu.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Paula
Rozpustila som rezervu na dovolenky 2003. 1.5.04 nastúpila pracovníčka na MD, zostalo jej 20 nevyčerpaných dní za r.2004. Pri tvorbe rezervy za tých 20 dní mám použiť jej priemer k 1.4.04? Priemer k 31.12.04 mi vykazuje logicky nulu.
no podľa mńa inú šancu nemáš, v r.2004 dáš 552/323 z toho priemeru, a keď to vyplatíš dáš už skutočnú výplatu 521/331 a zároveň 323/652 podľa rezervy v r. 2004 a v nákl.alebo výnosoch r. 2005 Ti ostane rozdiel. Tak to vysvetľovala Cenigová

0 0
metracik2 metracik2

metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac
ja tak isto, este davam pozor na odvod na urazove poistenie, kde nie je hranica, lebo mam zamestnancov z vysokymi prijmami.
0 0
metracik2 metracik2

metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac
priemer k 31.12.2004 sa nevykazuje, vykazuje sa len k 1.1.2005 a v tomto pripade bude pravdepodobny priemer, treba si precitat zakonnik prace, prislusny paragraf o zistovani priemeru pre pracovnopravne ucely??!!
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
vladan
jani, ja počítam rezervu zvlášť na každého zamestnanca + na každého zamestnanca aj výšku odvodu, nerobím to jednou sumou * 35,2% (celková rezerva je súčtom rezerv pre jednotlivého zamestnanca) ... a ešte aj dodržujem maximálne vymeriavacie základy pre odvody ... či to až veľmi preháňam, hm?
chcem sa po čase vrátiť k tejto téme s otázkou:
Pri výpočte rezervy na odvody zamestnávateľa mám brať alebo nemám brať ohľad na maximálne VZ?
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
vladan
chcem sa po čase vrátiť k tejto téme s otázkou:
Pri výpočte rezervy na odvody zamestnávateľa mám brať alebo nemám brať ohľad na maximálne VZ?
Podľa mňa určite nie. Pri tvorbe rezervy nie je možné budúce presiahnuté maximá zistiť. Nijako.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

vladan
chcem sa po čase vrátiť k tejto téme s otázkou:
Pri výpočte rezervy na odvody zamestnávateľa mám brať alebo nemám brať ohľad na maximálne VZ?
Podľa mňa áno, lebo Ty tvoríš rezervu, nie v presnej sume a dnes vieš max.VZ., tak sa ním riadiš.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ja beriem do úvahy pri výpočte rezervy tiež max. vym. základ.
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

Ja si myslim , ze nie, iba, ze by bol predpoklad, ze celu dovolenku si zoberie v jednom mesiaci,a tak prekroci maximum, ale to je iba hypoteticke...
0 0
babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

ja tiež neberiem do úvahy max.VZ, náhrada každého zamestnanca z posledného štvrťroka krát počet dní, ktoré nevyčerpal + 35,2 % odvody z celkového súčtu za všetkých zamestnancov. tak nejako sa vždy dopracujem k čísielku
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

Len tak okrajovo k tejto téme. Pri čerpaní dovolenky v roku 2006 / na ktorú sa tvorila rezerva v r.2005 / budem čerpanie tejto dovolenky počítač s akým priemerom?
0 0
babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

priemerom ktorý bude patriť k danému obdobiu..to znamená ak si bude zamestnanec čerpať dovolenku v prvom štvrťroku tak to bude z priemerky posledného kalendárneho štvrťroku 2005, ak to bude v II.štvrťroku tak priemerka z I. štvrťroku atď. a tu rezervu rozpustíš vo výške v akej si ju v roku 2005 vytvorila.
0 0
Načítať ďalšie