Zavrieť

Porady

Nezisková organizácia - účtovanie

V roku 2006 bola nezisková organizácia vedená v jednoduchom účtovníctve. Nemala príjem nad 300.000,-. V roku 2007 v 1Q je pravdepodobné, že nezisková organizácia prekročí príjem nad 300.000,-. Vie mi niekto poradiť či je nutné v roku 2007 viesť účtovniczvo pre nez.organizáciu v podvojnom účtovníctve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Nezisková organizácia môže viesť jednoduché účtovníctvo pokiaľ jej príjmy neprekročia 3 milióny alebo pokiaľ nepodniká.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Nie, v r. 2007 nemusíš viesť PU. Zmena metódy účtovania je až od 1.1. nasledujúceho roka, po roku, v ktorom tento stanovený obrat prekročila.

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahojte, poradíte mi moji zlatí poraďáci? Objednala som si opravu tlačiarne, dodávateľ mi vyfakturoval iba toner, neúčtoval si výmenu, ale toner by sme si boli vymenili aj my, prácu si žiadnu neúčtoval.Možno mám zlú faktúru.
    Neviem aký nákladový účet použiť, či 410 za dodávku tonera alebo 420 ako opravu tlačiarne. Ďakujem.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Pozdravuje,

    ak v texte faktúry je fakturované len dodanie tonera (nie repasácia tonera), ide o materiál, t.j. použije sa nákladový účet 410.

    Pekný deň

    ringlodka je offline (nepripojený) ringlodka

    ringlodka
    Ahojte,
    RO účtuje za právne služby na základe zákona 655/2004, použije položku 637005-špec.služby kde sa hovorí o pravných službách alebo sa to týka len špeciálnych zložiek CO,armáda atď. alebo použije 637004
    Poraďáci poraďte, prosím
    Ďakujem

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Pozdravujem,

    súhlasím, dodávateľsky poskytované právne služby sa zatrieďujú na podpoložku EK 637 005 - Špeciálne služby. Vyplýva to z vysvetliviek k uvedenej podpoložke. Na tejto podpoložke sa účtujú aj služby audítora a pod.

    Pekný deň

    Nezisková organizácia - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.