Zavrieť

Porady

ID, Ostatné záväzky?

Čaute poraďáčky,
mohli by ste mi povedať, ako zaraďujete v PU platobný výmer (na miestne dane, alebo daň z motorových vozidiel)?
Dávate to v MRP cez ostatné záväzky, alebo predpisom ID, (prijaté faktúry) alebo to vôbec nepredkontujete? Len rovno oproti banke?
Mám v tom momentálne chaos.
Máme strašne veľa platobných výmerov z rôznych mestských úradov, rôzne sumy a neviem čo bude najprehľadnejšie a ešte k tomu aj správne.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja dávam väčšinu výmerov cez ostatné záväzky. Oproti banke by sa malo čím menej nákladov účtovať, len bankové poplatky.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Chápem, len som sa chcela vyhnúť depresívnym stavom, pri nahrávaní toľkých nových adries, plus pri rozčulovaní, že neuvádzajú na tých plat.výmeroch svoje IČO. Ako keby na nich tieto povinnosti neplatili.

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    Ja to dávam cez ID do denníka na 379 a vyplnim si aj symbol-veď hneď pri úhrade sa mi zaväzok vyrovná.Mne sa to zdá jednoduchšie a nikdy som s tym problém nemala.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Výmery učtujem keď ich zaplatime, ale ja ich mám málo. Ak by som mala viac tak, ako píšeš učtovala by som ich cez ostatné záväzky - MRP, aby to bolo prehľadne a vedela som o čo ide. Pri výmeroch pozor na obdobie, aby boli správne naučtované, potom by som to účtovala cez ID.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Ste zlatíčka,
    ďakujem Vám všetkým, tak to spravím cez ostatné záväzky. Tade to budem mať najprehľadnejšie.
    Obdobia sú všetky r. 2005, keďže to platíme vlastne formou preddavku daň za nevýherné automaty od 1.1.-31.12.2005

    Len ešte čo potom, keď mi alikvotnú časť budú musieť vrátiť, pretože tam zrušíme nevýherný automat, potom cez ostatné pohľadávky?

    ID, Ostatné záväzky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.