Zavrieť

Porady

Úrad práce - hlásenie a dovolenka

Prajem pekný deň.
Manželka je úž rok nedobrovoľne nezamestnaná a teda je vedená na úrade práce. Tento pondelok sa bola tak ako inokedy hlásiť a musela doložiť aj to nezmyselné potvrdenie o tom, že si hľadá prácu. Pracovníčka jej oznámila, že počnúc budúcim týždňom sa bude musieť hlásiť každý týždeň. Koncom júla, presne 23, sme chceli ísť na 2-týždňovú dovolenku mimo SK, nastal však problém s hlásením. Pracovníčka trvá na tom, že sa hlásiť musí týždenne. Poradí niekto ako na to, resp. čo s tým? Deti sa na dovolenku tešia a bez manželky sa nám ísť nechce. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

    som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac Kuzelnicka
    nech manzelka na tie dva tyzdne "ochorie", na kontrolu zo socialky chodievaju len keby bola chora dlhsie ako 3 tyzdne (aspon tak mi bolo povedane na UP)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kuzelnicka Pozri príspevok
    nech manzelka na tie dva tyzdne "ochorie", na kontrolu zo socialky chodievaju len keby bola chora dlhsie ako 3 tyzdne (aspon tak mi bolo povedane na UP)
    AK je niekto chorý má dodržiavať liečebný režim,nemôže teda byť na dovolenke. Ja by som bola skôr za dohodu s tetou z ÚP.

    Kukuč je offline (nepripojený) Kukuč

    Kukuč
    Prefoťte si zakúpený zájazd v cestovke a zaneste ho pracovníčke ÚP pred odchodom, alebo čestné prehlásenie, že v termíne od - do budete na rodinnej dovolenke. Prípadne, keď manžel pracuje, jeho dovolenkový lístok. Uznajú, avšak ak je normálna a ak nie nepomôže ani to.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ja keď som bola nezamestnaná a mala som ísť na dovolenku, stačilo to oznámiť pani na úrade a keďže bola "normálna", tak to bolo v pohode, napísala si to do mojej zložky.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nemám ani skúsenosť ani vedomosť v tejto veci, podľa vašich príspevkov však sa zdá, že riešenie závisí na normálnosti alebo momentálnej nálade úradníka.....čo tak vybaviť si audienciu u pracovníka na vyššom pôste daného úradu a zistiť, kde je pravda a ako to bezbolestne riešiť?

    bebka2 je offline (nepripojený) bebka2

    bebka2
    Prosím o radu- ak syn nechal štúdium na vysokej škole, neurobil skúšky v letnom semestri a teda nebude pokračovať v ďalšom štúdiu, kedy sa má hlásiť na úrade práce, stačí až 1. septembra?Ďakujem. B.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bebka2 Pozri príspevok
    Prosím o radu- ak syn nechal štúdium na vysokej škole, neurobil skúšky v letnom semestri a teda nebude pokračovať v ďalšom štúdiu, kedy sa má hlásiť na úrade práce, stačí až 1. septembra?Ďakujem. B.
    Ak chce aby za neho platil zdr.poistenie štát od 1. dňa prerušenia štúdia, musí tak urobiť do 7 dní od prerušenia štúdia. V opačnom prípade sa mu bude počítať doba evidencie len ododňa prihlásenia na ÚP, chýbajúce obdobie si bude musieť doplatiť zdr.poistenie ako samoplatiteľ.

    --------
    Veronika
    Nikde som nenašiel to čo hľadám, tak to skúsim napísať do tejto témy.

    Chcem predložiť UP potvrdenie o tom, že si hľadám zamestnanie formou vytlačeného mailu. Bolo mi povedané, že si mám vytlačiť to čo posielam, lenže teraz mi to nie je trocha jasné ako ten vytlačený mail má vyzerať.

    Našiel som toto:
    e-mailom zaslaná žiadosť o prijatie do pracovného pomeru, ktorá musí obsahovať: 1.osobné údaje uchádzača o zamestnanie (meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu, dátum narodenia), 2.identifikačné údaje zamestnávateľa (názov a adresa). Tieto údaje musia byť uvedené v tele správy a identifikačné údaje o zamestnávateľovi je nutné uviesť aj v správe.


    Chcem reagovať na ponuku práce, ktorú som našiel na internete:

    Fima XY, ponuka prácu ako XY, požiadavky XY


    Viete mi prosím poradiť ako mam ten mail naformulovať, aby som to mohol potom odniesť na UP?

    Úrad práce - hlásenie a dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.