Zavrieť

Porady

Cistenie laminatovej podlahy

chcem sa opytat cim cistite laminatove podlahy?
vadi mi ze na nej ostavaju stale nejake skvrny, odtlacky bosych noh a pod. a ked to umyjem nejde to dole...
ja pouzivam Pattex na laminat a parkety ale nezda sa mi to nejake super
alebo zeby ta podlaha nebola az taka super?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
skús link: http://porada.sk/t54797-eistenie-pla...j-podlahy.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

Ja som tiež vyskúšala kopec prípravkov. Najviac sa mi osvedčil ALEX. Odvtedy ako som ho vyskúšala používam len ten, vôbec mi nezanecháva šmuhy.
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Ja používam na čistenie "čistidlá" od fi RAYPATH a tie nezanechávajú čmuhy a umýva sa len čistou vodou, ale zanechajú dosť veľkú ryhu v peňaženke, lebo sú neprimerane drahé. Ale za blbosť sa platí a keď ich raz dostanete do bytu tak Vás dostanú. Uľahčujú prácu šetria ruky a ekológiu čo oceňujem ako alergik, ale mám nervy pri udržaní čistoty samotných chlpatých handier.
Takže väčšinou skončia aj tak v pračke, lebo nemám nervy na drhnutie mydlom. Ale čmuhy fakt nerobia.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

učtovníčka Pozri príspevok
Ja používam na čistenie "čistidlá" od fi RAYPATH a tie nezanechávajú čmuhy a umýva sa len čistou vodou, ale zanechajú dosť veľkú ryhu v peňaženke, lebo sú neprimerane drahé. Ale za blbosť sa platí a keď ich raz dostanete do bytu tak Vás dostanú. Uľahčujú prácu šetria ruky a ekológiu čo oceňujem ako alergik, ale mám nervy pri udržaní čistoty samotných chlpatých handier.
Takže väčšinou skončia aj tak v pračke, lebo nemám nervy na drhnutie mydlom. Ale čmuhy fakt nerobia.
Tak isto pouzivam "cistiky" od firmy RAYPATH, a nemozem na ne dopustit. Kompletne na vsetko v dome vratane umyvanie auta ich pouzivam a nemusim riesit ake cistiace prostriedky treba. Dokonca som aj tepovala koberce s tym. Je to super vec. Tiez som zaryto tvrdila, ze to by som nekupila za take peniaze, ale teraz na to nedopustim a nelutujem tu kupu. Odporucam.
1 0
virginis virginis

virginis je offline (nepripojený) virginis

lorelei Pozri príspevok
Tak isto pouzivam "cistiky" od firmy RAYPATH, a nemozem na ne dopustit. Kompletne na vsetko v dome vratane umyvanie auta ich pouzivam a nemusim riesit ake cistiace prostriedky treba. Dokonca som aj tepovala koberce s tym. Je to super vec. Tiez som zaryto tvrdila, ze to by som nekupila za take peniaze, ale teraz na to nedopustim a nelutujem tu kupu. Odporucam.
Kde sa to dá kúpiť??
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

virginis Pozri príspevok
Kde sa to dá kúpiť??
Vygooglila som napr.: http://rozne-inzeraty.hyperinzercia....stiky-raypath/
ale nájdeš tam aj skúsenosti, kritiky, chvály a tiež orig. stránku firmy. Ak môžem poradiť, hľadaj tam, kde je cena za tú sadu nižšia než bývalých 24 000 Sk.
Naposledy upravil mareko : 28.11.09 at 19:25
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

Tak to nemyslite vazne???Ved ten RAYPATH stoji,teda cela sada 500 eur!!!!! Moj nazor je taky,ze to si kazdy druhy den umyjem dlazku pekne mopom a pripravkom ALEX....tiez ho pouzivam....
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

on stojí cca 800 € !!! no je to fakt príšerná cifra, preto som to virgins tam aj našla a priložila
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Ja mám tiež handričky firmy RAYPATH a vôbec nie je pravda, že nezanechávajú čmuhy na podlahe. Jedine v tom prípade, keď som po umytí podlahu nasucho vyleštila ďalšou handričkou od tejto firmy.
Jednoducho ma to prestalo baviť a podlahu pekne umývam mopom a do vody pridávam Pronto. A tu už leštiť nič nemusím.
A už len tá vôňa, tá sa vôbec nedá porovnať, no a akú vôňu ma podlaha umytá čistou vodou?
0 0
virginis virginis

virginis je offline (nepripojený) virginis

"A už len tá vôňa, tá sa vôbec nedá porovnať, no a akú vôňu ma podlaha umytá čistou vodou?"

ČISTÚ !!!!
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

Ja pouzivam Protno a tiez nie som spokojna... myslim, ze vyskusam Alex, pocuvam chvaly z kazdej strany
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Pronto používaš prípravok do vody alebo to v spreji? Ja som pri "prontovaní" nábytku strekla aj na podlahu, a mala som hotové klzisko. Tak som cupla dole hu... nosom, aká som bola dlhá aj široká :-). Od vtedy s Prontom od podlahy veľmi, veľmi ďaleko.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

virginis Pozri príspevok
"A už len tá vôňa, tá sa vôbec nedá porovnať, no a akú vôňu ma podlaha umytá čistou vodou?"

ČISTÚ !!!!

Keď myslíš?
1 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

mareko Pozri príspevok
Pronto používaš prípravok do vody alebo to v spreji? Ja som pri "prontovaní" nábytku strekla aj na podlahu, a mala som hotové klzisko. Tak som cupla dole hu... nosom, aká som bola dlhá aj široká :-). Od vtedy s Prontom od podlahy veľmi, veľmi ďaleko.

Používam prípravok do vody. Ten v spreji určený na nábytok to určite nie.
To si viem predstaviť to klzisko.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

tuta Pozri príspevok
A už len tá vôňa, tá sa vôbec nedá porovnať, no a akú vôňu ma podlaha umytá čistou vodou?
radšej nech nevonia vôbec, ako by mala voňať nejakou chemickou náhradou vône.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Som spokojná aj s Alexom, ale veľmi dobre sa podlaha umýva aj so Sidoluxom a ak náhodou zabudnem, že sa mi minuli zásoby tak do vody pridám trošku sprchového gélu, ktorý obsahuje olej.
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

Deganova Pozri príspevok
Som spokojná aj s Alexom, ale veľmi dobre sa podlaha umýva aj so Sidoluxom a ak náhodou zabudnem, že sa mi minuli zásoby tak do vody pridám trošku sprchového gélu, ktorý obsahuje olej.

Olej? a neostavaju potom smuhy? myslim ked suchnes papucou, alebo tak...
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Nie neostávajú, skôr som mala ten problém pri Pronte. Ale asi to závisí aj od druhu podlahy.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Ja som najnovsie kupila prostriedok DIAVA do vody, je urceny na vsetky typy podlah od laminatu, dreva, dlazby, ap. Som velmi spokojna.
0 0
virginis virginis

virginis je offline (nepripojený) virginis

a to ešte existuje? DIAVA?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať