Zavrieť

Porady

Cistenie laminatovej podlahy

chcem sa opytat cim cistite laminatove podlahy?
vadi mi ze na nej ostavaju stale nejake skvrny, odtlacky bosych noh a pod. a ked to umyjem nejde to dole...
ja pouzivam Pattex na laminat a parkety ale nezda sa mi to nejake super
alebo zeby ta podlaha nebola az taka super?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja používam LOC od Amway. Akurat že mi jedno balenie vydrží aj rok, lebo je to koncentrát.
Naposledy upravil KEJKA : 07.12.09 at 20:25 Dôvod: preklep
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Ja mám pocit, že problémom pri čistení laminátových podláh je: MOP. Ja používam ( kedysi sa to volalo Blue Magic Mop ) mop vo forme špongiového modrého valca so žmýkacím mechanizmom. Bohužiaľ, veľmi slabo žmýka a teda zanecháva na dlážke dosť vody, a tým pádom aj fľaky. Mala by som ho vymeniť za niečo lepšie... poradíte konkrétny?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

avonka1 Pozri príspevok
Ja mám pocit, že problémom pri čistení laminátových podláh je: MOP. Ja používam ( kedysi sa to volalo Blue Magic Mop ) mop vo forme špongiového modrého valca so žmýkacím mechanizmom. Bohužiaľ, veľmi slabo žmýka a teda zanecháva na dlážke dosť vody, a tým pádom aj fľaky. Mala by som ho vymeniť za niečo lepšie... poradíte konkrétny?
To je pravda, aj ja som tento mop používala roky, samozrejme som ich už niekoľko zničila, ale tie čo boli prvé vyrábané sa dali veľmi dobre vyžmýkať a tie čo sa predávajú teraz, sa vyžmýkať nedajú vôbec, a potom nechávajú fľaky na parketách. Už som urobila posledné tri pokusy a všetky tri skončili ako mop na schodisko. Kúpila som aj dosť drahý, taký s tou mikrovláknovou handrou, ktorá sa má používať len s čistou vodou, potiaľ by to bolo fajn, ale tiež to žmýka tak že to nie je na plávajúcu podlahu celkom vhodné. Teraz naposledy som si kúpila, niečo podobné ako boli tie prvé modré, ibaže tento je takej svetlej modrej farby a nad tou špongiou má namiesto jedneho žmýkacieho valčeka, dva. Neviem ako sa volá, asi aj niako, stál cca 16-17 €, tak som sa hneď predávajúcej spýtala, či to žmýkanie naozaj funguje, tak ma presvedčila že áno, a musím povedať že tento konečne žmýka ako som bola zvyknutá u tých prvých. Kúpila som to na trhu v stánku s takými rôznymi domácimi potrebami.
0 0
sovilady sovilady

sovilady je offline (nepripojený) sovilady

preboha za tie handry si radsej zaplatim upratovacku ! clovek zeby zarabal iba na handry ? je to nenormalne premrstena cena par centova handra a dostupne prijatelne cistiace prostriedky ako aj ocot soda citron atd. spravia to iste ! zdieraci naivnych ludi co uveria kazdej hovadine a plnia vrecka inym ... za tie peniaze tie handry musia umyvat same bez toho zeby som sa ich dotkla a ze ludia nemaju peniaze ...
0 0
sovilady sovilady

sovilady je offline (nepripojený) sovilady

raypath preboha za tie handry si radsej zaplatim upratovacku ! clovek zeby zarabal iba na handry ? je to nenormalne premrstena cena par centova handra a dostupne prijatelne cistiace prostriedky aj domace ekologicke spravia to iste ! zdieraci naivnych ludi čo sa chytia na hacik ako rybicka ... za tie peniaze tie handry musia umyvat same bez toho zeby som sa ich dotkla a ze ludia nemaju peniaze ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

čo sa tu rozvášňuješ...téma z roku 2007....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
čo sa tu rozvášňuješ...téma z roku 2007....
...a posledná reakcia v 2009.....

Inak - sovilady - opakovanie odpovede - jasné SPAMovanie - tak bacha na Vlacha!
0 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
Divím sa ľuďom, ktorí nevedia dostatočne pochopiť čistenie bez kvapky chémie.Chvália tu Alex, Ajax a ja neviem čo ešte, veď je to chémia-otočte si to na druhú stranu, aké sú tam značenia/žieravina, horľavina, výkričník, smrtka atď./Eko prípravky a čistenie, to je presne tak akože v lekárni prírodný produkt.-ha-ha!Trošku si tak otvoriť oči.... , že používate v domácnosti chem. prostriedky a prach v domácnosti = 90%príčin alergií, astmy, pľúcnych chorôb, ale aj kožných onemocnení ....chránte si svoje zdravie, zdravie svojej rodiny,prírodu takisto!!!
..........a čistá voda je to najlepšie riešenie aké poznám.Ja mám sadu doma rok,ale byt vonia čistotou a nie chémiou!Ušetrím peniaze, ktoré som dávala na chem. prostriedky-veď i tak odchádzali z domu každý mesiac?!Tak aké drahé handry tu spomínate? Tie,ktoré ušetria žene čas, námahu,že čistá voda a ........ dokáže odstrániť aj mastnotu????že nemusím kupovať každý mesiac vechtíky, drátenku, handry, ktoré zapáchajú po krátkom čase a treba ich znovu kúpiť,atd....netreba kvantá vody, stačí vedierko....voda takisto stojí peniaze!!!!Źivotnosť majú najmenej 10rokov-známa to má 20rokov a ešte tým čistí-videla som na vlastné oči!!!
A pranie? Však to dám do práčky,voľne vysuším a hotovo...aká robota,,bielizeň a oblečenie málokto perie v ruke,,....neverím,že by boli ľudia takí nevedomí,že keď vidia a vyskúšajú si toto nové ekologické čistenie,že by neboli nadšení- podľa mňa sú to len výhovorky a zbytočné očierňovanie čistíkov,a tých, čo to ponúkajú..To je moja skúsenosť.Som rada, že ....... mám.
0 4
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Niekto sa tu po viac ako 4,5 roku zobudil..... že Viem pomôcť? Veď nepomáhaš....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať