Zavrieť

Porady

413

Dobrý deň,
náš konateľ chce vložiť do spoločnosti cez kapitálové fondy finančné prostriedky na pokrytie straty z predchádzajúcich období a tým uhradiť nejaké staré záväzky, potrebovala by som poradiť ako najlepšie to vložiť? Mala by som na to urobiť nejakú zmluvu, alebo protokol, alebo čo?? Nezdá sa mi to správne len tak vložiť na účet prachy a zaúčtovať k 413.
Ďakujem.
Usporiadat
janina artin janina artin

janina artin je offline (nepripojený) janina artin

Máme takýto problem:
V r.2006 sme zaúčtovali prevod záväzku spoločníka na kapitálové fondy - 365/413.
Avšak v r. 2008 by sme túto operáciu potrebovali zaúčtovať naspäť, čiže 413/365.
Je toto vôbec možné? A ak áno, na základe čoho?
Ďakujem za skorú odpoveď.
0 0
janina artin janina artin

janina artin je offline (nepripojený) janina artin

janina artin Pozri príspevok
Máme takýto problem:
V r.2006 sme zaúčtovali prevod záväzku spoločníka na kapitálové fondy - 365/413.
Avšak v r. 2008 by sme túto operáciu potrebovali zaúčtovať naspäť, čiže 413/365.
Je toto vôbec možné? A ak áno, na základe čoho?
Ďakujem za skorú odpoveď.
Vie mi niekto pomôcť a poradiť?
Za rýchlu odpoveď Vám vopred ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
v skorších príspevkoch je jednoznačná odpoveď.
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

Olgica Pozri príspevok
Prosím o radu: konateľ (jediný spoločník sro) vložil v minulosti do firmy finančné prostriedky - zaúčtované ako 365. Nakoľko si sro brala úver z banky (krátkodobý), preúčtovali sme to na 413. Môžu sa tieto prostriedky preúčtovať teraz späť? chcel by si ich vyplatiť.?!
..ak preúčtujeme finančné prostriedky z účtu 365 na účet 413 napríklad na základe darovacej zmluvy, ..je povinnosť zdaniť tento príjem? .neviem či sa nižšie uvedený zákon vzťahuje na tento prípad..

Zákon o dani z príjmov
DAŇ PRÁVNICKEJ OSOBY
§ 12
Predmet dane

(7) Predmetom dane nie je
b) príjem získaný darovaním4) alebo dedením, 5)
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

Ak som to ku dnešnému dňu dobre naštudovala..tak by sa to nemalo zdaňovať.. dúfam : )

..a ešte ohladne úveru v banke ak by mi vedel niekto poradiť kto s tým má skúsenosti ..účet 365 by mal byt nulový, alebo tam môže zostať nejaká čiastka? ..aby to v banke nevadilo pri poszudzovaní uveru...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať