Zavrieť

Porady

Paprika, jej choroby a škodcovia

Vo fóliovníku máme krásnu papriku. Dnes som si ale všimla, že listy na niektorých koreňoch sú deravé. Aj v strede aj na okrajoch. Nevidím žiadne stopy po nejakom škodcovi. Aj na stromoch bývajú niekedy listy také deravé. Stretol sa niekto s tým? Ako ošetriť papriku? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    vema Pozri príspevok
    Vo fóliovníku máme krásnu papriku. Dnes som si ale všimla, že listy na niektorých koreňoch sú deravé. Aj v strede aj na okrajoch. Nevidím žiadne stopy po nejakom škodcovi. Aj na stromoch bývajú niekedy listy také deravé. Stretol sa niekto s tým? Ako ošetriť papriku? Ďakujem.
    Pravdepodobne sú to malé zelené húsenice. Ťažko ich zbadáš, skôr je viditeľný ich trus, drobné čierne bobky.
    Použi postrek proti húseniciam, alebo proti savým škodcom.(názov si nepamätám, v záhradkarstve určite poradia)

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    A na čo je pirimor, lebo na paprike nemáme vošky.Listy sú úplne čisté. Ďakujem.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pirimor nie je len na vošky. Osvedčil sa mi aj inde, má krátku ochrannú lehotu. V tomto prípade treba vyskúšať.

    letula je offline (nepripojený) letula

    letula
    Pripájam sa ku paprikám.Mám zas iný problém.Už vlani som zistila na plodoch suhú hnilobu.Vraj je to nedostatok vápnika.Granule s dolomitom tento rok asi nestačia-opäť sa to opakuje.Je toho menej,ale predsa problém pretrváva.Prosím o radu! Ľúto mi je za každým, inak pekným plodom.

    kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

    kamoska1
    letula Pozri príspevok
    Pripájam sa ku paprikám.Mám zas iný problém.Už vlani som zistila na plodoch suhú hnilobu.Vraj je to nedostatok vápnika.Granule s dolomitom tento rok asi nestačia-opäť sa to opakuje.Je toho menej,ale predsa problém pretrváva.Prosím o radu! Ľúto mi je za každým, inak pekným plodom.
    Musiš ist do zahradkarstva alebo drogerke kde maju hnojiva a kup si tekuté hnojivo-vapnik,myslim že je na nom napisane calcium.S tym to poleješ podla navodu a hnilobu maš fuč.Použiva sa aj ako listove hnojivo.Môžeš ho využiť v buducom roku aj na stromy.

    Paprika, jej choroby a škodcovia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.