Zavrieť

Porady

Zateplenie šikmej strechy

Dobrý deň,
prosím o radu ohľadne zateplenia šikmej strechy. Súčasný stav - sedlová strecha s obytným podkrovím, neprevetrávaná, teraz zateplená čadičovou vatou medzi krokvami cca 12 cm, pod krokvami 2 cm tepelná izolácia Izomil, potom 2,5 cm doska, obklad tatranský profil. Strecha je bez hydroizolácie a parozábrany. Tatranský profil uvažujeme nahradiť SDK alebo stierkou na izol. materiál, nakoľko je teraz veľmi tmavý.
Potrebovali by sme poradiť či je potrebné a ako zmeniť prípadne doplniť jestvujúcu izoláciu, aby sme dosiahli optimálne zateplenie, vyhli sa plesniam a roseniu. Dakujeme za vsetky rady.
Usporiadat
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

Renata21 Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím o radu ohľadne zateplenia šikmej strechy. Súčasný stav - sedlová strecha s obytným podkrovím, neprevetrávaná, teraz zateplená čadičovou vatou medzi krokvami cca 12 cm, pod krokvami 2 cm tepelná izolácia Izomil, potom 2,5 cm doska, obklad tatranský profil. Strecha je bez hydroizolácie a parozábrany. Tatranský profil uvažujeme nahradiť SDK alebo stierkou na izol. materiál, nakoľko je teraz veľmi tmavý.
Potrebovali by sme poradiť či je potrebné a ako zmeniť prípadne doplniť jestvujúcu izoláciu, aby sme dosiahli optimálne zateplenie, vyhli sa plesniam a roseniu. Dakujeme za vsetky rady.

Skus este raz napisat co uz ste "pokazili" /realny stav/ a skusime s tym nieco urobit.

Skladba zatepleneho podkrovia ma vyzerat:
-stresna krytina
-stresna lata
-stresna kontra lata /vzduchova medzera/
-poistna hydroizolacia
-/zaklop/
-krokva / tepelna izolacia
-tepelna izolacia pod krokvou
-parozabrana
-konstrikcia sadrokartonu /vzduchova medzera/
-sadrokarton

Zdrave a bezpecne byvanie
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

ak nedáš parozábranu a hydroizoláciu o pár rokov môžeš zhodiť celú splesnivenú a mokrú strechu!
na youtube si daj hľadať, zateplenie šikmej strechy alebo zateplenie podkrovia alebo isover

ako napísal 5-ko, tie vzdušné medzery nemusia byť

jo a musíš dodržať pomer medzi izoláciu medzi krokvami a pod krokvou 5:1, čiže ak medzi krokvami 200 mm, tak pod krokvu môžeš dať max. 40 mm, inak bude rosný bod niekde v izolácií čo je medzi krokvami, čo je neprípustné
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Nechcem zakladať novú tému, hodí sa to sem, snáď mi to zakladateľ témy prepáči, že sa spýtam v jeho téme síce podobnú ale trochu odlišnú otázku.

Mám spravenúi strechu a pri čítaní tejto témy som si všimol akúsi parozábranu, ktorú ja nemám.

Ale...

... jedná sa o to, že moja skladba strechy odvrchu nadol je :

pálená škridľa
lata
kontralata
poistná hydroizolácia
krokva

Čo sa týka tepelnej izolácie, tam mám kúpený Knauf insulation 18 cm, ktorý poukladám na žb.strop.

Bude to OK ?

Trochu ma zarazila tá poznámka v predchádzajúcom príspevku o prehnitom, či splesnivelom krove/streche... To by som nerád...

Takže mám to OK ?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Dve otázky:
1. Tá hydroizolácia na streche je paropriepustná fólia alebo paronepriepustná fólia?
2. Knauf bude na strope položený a nebude medzi krokvami?Jednoducho,je nad ním voľný priestor?
Naposledy upravil marleau : 28.08.10 at 20:49 Dôvod: preklep
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
1. paropriepustná
2. Áno
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

V podstate by to nemalo robiť nič,akurát že to nebude pochodzne,ale to nie je asi problém tejto témy.Odvetranie priestoru je zabezpečené,rosiť by sa to nemalo nikde,takže z týchto info vychádza -može byť.
1 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Ešte existuje varianta, že by vo vnútornom štvorci stola bola pochôdzna povala.

Je to stanová strecha, mám stôl o rozmere 6x6m a teda toto by som chcel využiť ako uskladňovací priestor. Tam by bola izolácia takisto položená na strope, akurát s tým rozdielom, že tam by som na betón položil hranoly a izoláciu naukladal medzi, vrch zadoskoval.

Aj tak to bude OK ?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ak sa tam nebude víriť prach (kvoli pohodliu) a rozlievať voda,tak áno.Jednoducho ten priestor vďaka paropriepustnej fólii dýcha.
1 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

ja osobne by som tam dal aspoň parobzdu, je to lacnejšie ako parozábrana, viac prepúšťa pary.

proste parozábrana bráni prechádzaniu pár z interieru do exterieru, resp. do izolácie vo veľkých dávkach
oni síce prechádzajú, ale veľmi pomaličky a potom sa to stíha odvetrať von, keby si ju tam nedal, tak by nestíhala odvetrávať preč, ale by kondenzovala hned nad izoláciou, alebo v nej.
Hydroizolácia zas bráni vstupu vody pod strechu k izolácií, ale prepúšťa paru von z interieriu.

Preto aj ked máš izolované domy, podkrovia bez hydroizolácie a už vôbec bez parozábrany, tak pary z interieru kondenzujú medzi strechou a izoláciou, alebo v izolácií a vzniká tam vlhkosť, plesne,... niekedy do dôjde tak ďaleko, že normálne začne vytekať voda!

DOPORUCUJEM PRECITAT TOTO:
http://www.tzb-info.cz/3397-problema...mych-strechach
sú tam chyby a nedokonalosti a následné problémy pri zle "inštalovanej" parozábrane

priestor má dýchať oknami, preto by som tam nechal staré okná, alebo kvalitné okná s mikrovetraním.
Ked nie je parozábrana
http://www.krytiny-strechy.cz/techni...rech/?nid=6570

ešte nejaké linky:
http://mojdom.zoznam.sk/cl/235073/Pa...rukcii-strechy
Naposledy upravil Composite : 30.08.10 at 15:49
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ako poistnú hydroizoláciu som použil foliu Tyvek supro plus. Móže ísť izolácia nobasil MPN medzi krokvami až na doraz k fólii? alebo tam musí byť nejaká medzera? /pokiaľ ja viem tak medzera byť nemusí/
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.isover.sk/?tepelne_zvukov...echy&isover=19
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

K tomu lem toľko:NECH STAVBÁRČINU ROBIA STAVBÁRI! Ja tiež nepečiem zákusky!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Predsa sám si napečieš lacnejšie ,len kto to bude jesť?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Medzi krokvy by som dal Nobasil MPE 160,akú hrúbku dať priečne aby to bolo dobré?Vďaka
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

5-6 cm a je zaizolované.Ja som dával nedávno v Rakúsku do podkrovia 40 cm a na fasádu drevodomu 20 cm izoláciu.Ale tých tvojich celkových 21-22 cm je tak akurát.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

marleau Pozri príspevok
5-6 cm a je zaizolované.Ja som dával nedávno v Rakúsku do podkrovia 40 cm a na fasádu drevodomu 20 cm izoláciu.Ale tých tvojich celkových 21-22 cm je tak akurát.
Čím si izoloval tú fasádu drevodomu???
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

marleau Pozri príspevok
5-6 cm a je zaizolované.Ja som dával nedávno v Rakúsku do podkrovia 40 cm a na fasádu drevodomu 20 cm izoláciu.Ale tých tvojich celkových 21-22 cm je tak akurát.
Vďaka,myslíte,že je to naozaj dosť?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
40cm je dosť.Minulý rok sme dávali na pasívny dom 60 cm ale to už bol extrém.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Sorry,myslel som či by dosť bolo tých 21-22 cm?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

paloo Pozri príspevok
Sorry,myslel som či by dosť bolo tých 21-22 cm?
Dosť.Kedysi sme dávali 16 cm,maximálne 18 cm,v Nemecku,kde to je prísne a dobre bolo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať