Zavrieť

Porady

účtovanie nákladov na MV

Chcela by som si overiť, či som pochopila správne údaje z Porady. Manžel je živnostník. Kúpil staré auto ( za 4.000,- Sk ) na prevoz materiálu, ktoré nezaradil do majetku firmy. Zaplatil cestnú daň. Píše knihu jázd. Môžem na konci mesiaca zaúčtovať do prevádzkovej réžie počet najazdených kilometrov vynásobených paušálom 6,20/km? Môžem dať do nákladov aj bloky za nákup benzínu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    foaswc Pozri príspevok
    Chcela by som si overiť, či som pochopila správne údaje z Porady. Manžel je živnostník. Kúpil staré auto ( za 4.000,- Sk ) na prevoz materiálu, ktoré nezaradil do majetku firmy. Zaplatil cestnú daň. Píše knihu jázd. Môžem na konci mesiaca zaúčtovať do prevádzkovej réžie počet najazdených kilometrov vynásobených paušálom 6,20/km? Môžem dať do nákladov aj bloky za nákup benzínu?
    Do nákladov dávaš počet najazdených km x 6,20 a podľa TP si vypočítaš spotrebu PHM. Potom už do nákladov bločky za nákup benzínu nedávaš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    foaswc Pozri príspevok
    Chcela by som si overiť, či som pochopila správne údaje z Porady. Manžel je živnostník. Kúpil staré auto ( za 4.000,- Sk ) na prevoz materiálu, ktoré nezaradil do majetku firmy. Zaplatil cestnú daň. Píše knihu jázd. Môžem na konci mesiaca zaúčtovať do prevádzkovej réžie počet najazdených kilometrov vynásobených paušálom 6,20/km? Môžem dať do nákladov aj bloky za nákup benzínu?
    okrem paušálu 6,20sk/km si môže uplatniť vo výdavkoch spotrebu PHM, ktorú vypočítaš :

    priemerná spotreba podľa TP : 100 x počet najazdených km x priemerná cena PHM v mesiaci

    Samotné bloky PHM v účtovníctve neeviduješ.
    --------
    Veronika

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    veronikasad Pozri príspevok
    okrem paušálu 6,20sk/km si môže uplatniť vo výdavkoch spotrebu PHM, ktorú vypočítaš :

    priemerná spotreba podľa TP : 100 x počet najazdených km x priemerná cena PHM v mesiaci

    Samotné bloky PHM v účtovníctve neeviduješ.
    --------
    Veronika
    priemerná mesačná cena by sa nemala použiť, platí cena v deň použitia auta, alebo ked sa nevykonávajú žiadne iné cesty, tak cena z posledného tankovania.

    účtovanie nákladov na MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.