Zavrieť

Porady

spolupraca szco

Dobry vecer.Sme dvaja zivnostnici a chceli by sme si otvorit spolocnu prevadzku v oblasti sluzieb.Chcel by som poprosit o radu akym sposobom to mame spolu viest ak nechceme nikoho zamestnavat a tiez aby sme nemuseli platit DPH.Co by bolo pre nas najvyhodnejsie.Dakujem
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Hmmm.. najlepšie je pre vás založiť si s.r.o.
0 0
vampik vampik

vampik je offline (nepripojený) vampik

Jednoduchsie riesenie by sa nenaslo?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Združenie.. ale nemám teraz pri sebe zákon o DPH... tam je tuším podmienka byť platcom..
0 0
vampik vampik

vampik je offline (nepripojený) vampik

Ak Vas mozem poprosit tak mi to zistite
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Teraz určite nie... je priveľmi vysoká hodina nielen na čítanie, ale už aj na rozmýšľanie, xixi... Zajtra to vidím reálnejšie :-)
0 0
vampik vampik

vampik je offline (nepripojený) vampik

Ja som to nemyslel hned,ak budete mat cas. Dik.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ja viem...:-)
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
babenko1
Hmmm.. najlepšie je pre vás založiť si s.r.o.
Vážne sa nad tým zamyslite, skutočne to je najlepšie riešenie a vôbec nie je také zložité, ako sa na prvý pohľad zdá. Vyhnete sa na veky plateniu odvodov do SP. Teda v konečnom dôsledku veľmi lacné. Pri združení mám pocit, že je to tak, že pokiaľ jeden člen je platiteľom, ostatní sa musia prihlásiť tiež. To je fšetko. Zákon po ruke žiaľ nemám.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Vampik (aj pre babenko1), združenie podnikateľov nemá povinnosť stať sa plátcom DPH! Ak však jeden z účastníkov združenia sa prihlási za plátcu DPH, povinní sú všetci účastníci tohto združenia prihlásiť sa za plátcov DPH a to do desiatich dní odo dňa uzavretia zmluvy o združení. Hovorí o tom zákon 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty, § 4 ods. 2.
Súhlasím s tým, čo píše ricij, sama sa práve rozhodujem pre s.r.o. a sčitávam plusy aj mínusy. Vychádza mi, že najideálnejšie je založiť s.r.o.... aspoň na túto dobu. Čo bude o rok, ani srnky netušia.
0 0
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

ssssssssss
0 0
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Zaujala ma veta " Vyhnete sa na veky plateniu odvodov do SP".Ako tomu mám rozumieť?
Mohol by mi niekto poradiť,keď založím s.r.o sám,zrejme sám som konateľom,odvody do Soc.poisťovne zrejme platím zo mzdy ktorú si určím.Ako je to technicky? To uzatváram
pracovnú zmluvu sám zo sebou? Fakt by som uvítal a bol vďačný za bližšie
vysvetlenie.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Si konateľom, si spoločníkom. Ak chceš, môžeš uzavrieť aj pracovnú zmluvu. Nie sám so sebou ale sročka s tebou - ty ju zastupuješ, ale zamestnávateľ je sročka. No ale, keď žiadnu pracovnú zmluvu nepodpíšeš, tak neplatiš predsa odvody. Môžeš si dať odmenu za vykonávanie funkcie konateľa - z toho sa odvody do SP neplatia, alebo za vykonávanie funkcie spoločníka. atď, skús sa prehrabať cez poradu.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Ahojte.

Podľa mňa je s.r.o. výhodnejšie, aj keď určite nie pre platenie odvodov. (Od 1.1.05 zaradila zdravotná konateľov medzi szčo a sociálka nenechá na seba dlho čakať.) Výhody je skôr v tom, že budeš zamestnanec (obidvaja) . . . . Len treba dať pozor pri zakladaní na rozdelenie podielov a podobne. Neskôr vznikajú rôzne nepredvídateľné situácie.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Nie, SP určite konateľov alebo spoločníkov medzi povinne poistené osoby nezaradí. Veď sa už dosť poučili od ZP a aj tá ch zrejme od 1.7. zruší.

Ja by som sa vo svojej sročke apriori nezamestnával. Iste sú situácie, keď je to výhodnejšie, tak narýchlo ma napadá - napr. mám staré auto a chcem si dávať paušál, alebo veľa cestujem - diéty a podobne. Ale načo tlačiť odvody do SP?
0 0
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Dobre, ale keď nebudem platiť ako konateľ odvody do SP, /určím si odmenu za vykonávanie funkcie konateľa/,tak ako budem poistený pre dôchodkové poistenie?
Som už v II.pilieri, tak z akej čiastky budem odvádzať do SP?
To sa mám popri tom dobrovoľne poistiť v SP? Ale to si nedám do nákladov...
Už mi bolo vysvetlené,že môžem byť zamestnancom vo svojej vlastnej s.r.o,
ale keď zamestnancom nebudem a dám si odmenu ako konateľ ,tak
ako bude najlepšie pre mňa aby som bol poistený v SP na dôchodok.I.pilier,
II.pilier, invalidné atď.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Jano1961
Dobre, ale keď nebudem platiť ako konateľ odvody do SP, /určím si odmenu za vykonávanie funkcie konateľa/,tak ako budem poistený pre dôchodkové poistenie?
Som už v II.pilieri, tak z akej čiastky budem odvádzať do SP?
To sa mám popri tom dobrovoľne poistiť v SP? Ale to si nedám do nákladov...
Už mi bolo vysvetlené,že môžem byť zamestnancom vo svojej vlastnej s.r.o,
ale keď zamestnancom nebudem a dám si odmenu ako konateľ ,tak
ako bude najlepšie pre mňa aby som bol poistený v SP na dôchodok.I.pilier,
II.pilier, invalidné atď.
Mno, tak to už je tá nevýhoda. Sporiť na dôchodok si môžeš aj v treťom pilieri. Ale jasné, ak neplatíš odvody, nie si poistený.
Naposledy upravil ricij : 11.02.05 at 08:11
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Preto je aj vo svojej s.r.o. najlepšie sa zamestnať, dať si čo najnižšiu mzdu a odmeny si dať zvlášt.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Heleč
Preto je aj vo svojej s.r.o. najlepšie sa zamestnať, dať si čo najnižšiu mzdu a odmeny si dať zvlášt.
Aké odmeny? Predsa aj z odmien sa platia odvody. A keď si dáš najnižší plat, aký to má význam? Tak napr. spolu s s.r.o. pri minimálnej mzde platiš na starobné poistenie 22,5%, teda 1463,- Sk mesačne, za rok teda 17556,- Sk. Za to dostaneš za rok platenia dôchodok okolo 80 korún. Má to zmysel???
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Odmeny za výkon funkcie konateľ. Tam zaplatí zdravotné a daň. Pracovnú zmluvu si dá na napr. čašník alebo čo majú.
A keď chce mať starobne poistenie (18%) tak mu to ide do nákladov a nemusí sa dobrovolne poistiť. Je pravda, že 80 korún je málo, ale on ich chce, preto vstúpil aj do druhého pilieru. A je treba objektívne povedať, to postenie je lepšie teraz platiť ako potom v starobe plakať. To ešte neznamená, že s tými odvodmi súhlasím.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ešte raz. Za rok zaplatím odvody do SP 17556,- Sk spolu so zamestnávateľom (keďže je to moja sročka, tak sú to aj moje peniaze). Za to dostanem za rok 960,- Sk dôchodok. Nie je lepšie si tých 17556,- Sk nejako šikovne zainvestovať a mať z nich za 40 rokov okolo trištvrte milióna? Navyše tieto penize budú vždy len a len moje, nebude môj dôchodok závisieť od vôle poslancov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať