Zavrieť

Porady

Prechod z DOS-u na Windows

Ahojte... Prechádzam z dos-u na windows. Čo mám robiť s minuloročnými faktúrami, ktoré sú bankovým prevodom uhrádzané teraz? Podotýkam, že každá verzia - dos aj windows - je uložená v inom počítači. Windows používam od nového roka. Musím si tie faktúry a údaje nejako skopírovať alebo sa to dá zaúčtovať aj bez toho? Vie niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Musela by si tie verzie obidve mat na tom istom PC. Ak nemas, normalne si zapis do vydanych a prijatych faktur nezaplatene faktury so starym cislom, so starym datumom. A potom uz len v r.2005 rob uhrady.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Windowsku verziu asi lepšie by bolo nainštalovať na starom počitači. Dáta by sa mali automatický preniesť a až potom si to celé preniesť na nový PC. Ja keď somprechádzala na widow. verzie urobila som to tak a bez problémov to šlapalo ďalej.
    Ak sa to nedá, tak potom tak, ako píše adinka55.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak robíš v PU a budeš musieť si nahodiť fa. zo starého roka, nezabudni im priradiť archívny zápis (pri prečíslovaní zadaj 0 a spraví sa Ti prefix arch).

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    lenkak
    Ak robíš v PU a budeš musieť si nahodiť fa. zo starého roka, nezabudni im priradiť archívny zápis (pri prečíslovaní zadaj 0 a spraví sa Ti prefix arch).
    Ten prefix "arch" sa mi tam objaví automaticky, alebo to musím v číselných radoch zadefinovať?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Nastavíš sa na daný riadok v denníku. Pôjdeš na Funkcie - zmena čísla účtovného zápisu, objaví sa Ti kolónka, v ktorej budeš mať zapísané to pôvodné číslo a ty ho zmeníš na 0, a potom sa Ti v denníku zápis zmení na ARCH. Pozri Obr:
    arch.JPG  

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Díky moc. A musia vlastne byť tie staré faktúry aj v účtovnom denníku? Nestačí ich len evidovať vo vydaných faktúrach (s neovplyvňujúcou DPH) a do denníka zadávať len úhrady z banky?
    Nechcem mudrovať, len som zvedavá...
    Naposledy upravil vierkat : 03.03.05 at 08:09

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Budú sa Ti prejavovať v saldokonte. Keď si ju ty nezaúčtuješ v denníku napr. 518/321 a dáš ju uhradiť napr. 321/211, namá sa Ti ako vynulovať 321 a zostane Ti visieť na saldokonte.

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    Ahojte! Kedže aj ja prechádzam z Dos verzie do Windows, tak ma to zaujalo. No myslím, že ak to zaúčtuje na 518, tak by si mala vytvoriť analytiku na nedaňový, nakoľko by to mala v minulom roku aj v tomto roku na nákladovom účte. Alebo to zle chápem? Možno to bude tou chorobou!

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Keďže ty si ten zápis 518/321 zadáš ako archívny 518 sa Ti nikde nezohľadní, to znamená že takto si to účtovala v minulom alebo v predchádzajích obdobiach a v tomto roku Ti to do nákladov nezoberie, pretože v zápise bude ten prepis ARCH. Čiže tú 518 nebudeš mať v hlavnej knihe a nepôjde Ti ani do Zisku a strát.

    willy je offline (nepripojený) willy

    ekonóm - živnostník willy
    Súhlasím s Alou aj Adinka55, najjednoduchší spôsob je najprv inštalácia MRP Win na PC, kde je MRP Dos, import z DOS do Win a potom zálohovanie dát v PC s MRP Win. Na nové PC nainštaluj MRP Win a daj obnoviť dáta zo zálohy a máš po probléme. Správne s aj veci, čo píše LENKAK, ale načo si komplikovať život?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.