Zavrieť

Porady

Škrípanie zubov

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Ahojte, chcela by som poradiť so škrípaním zubov. Neviem, či má niekto podobný problém, ale občas sa ráno zobudím a bolí ma sánka, ako keby som mala zaťaté zuby. Viackrát sa mi už aj rodina sťažovala, že moje škrípanie je neznesiteľné. Zubár ma upozornil, že je to dosť nebezpečné pre zuby,. Môžu sa mi začať lámať. Nemáte nejaký tip, ako sa toho zbaviť? Ďakujem
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ziaden tip. Po mne to podedili vsetky deti. Vraj v zahranici zubari robia takymto ludom take plastove chranice - nieco podobne, ako pouzivaju hokejisti. U nas o tom zubari nic nevedia.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Môj 7-ročný synček má tiež tento problém, neviem po kom to zdedil, lebo neviem o nikom v rodine, že by to mal. Aj dcérka to istý čas robila, ale už prestala. Tak dúfam, že aj on prestane časom,...ale rada by som vedela, čo by bolo na to dobré. Nechcem aby si takto zničil zúbky.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

O tých plastových chráničoch som počula, vraj to stojí okolo 1500Sk, ale tiež som ešte nenatrafila na zubára, ktorý by mi to urobil. Asi radšej počkajú, kým prídem s pokazenými zubami a oni mi ich budú môcť vytrhnúť a zhrabnú peniaze za nové ...
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
M&G, všetko sú to nervy.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Leila2006 Pozri príspevok
M&G, všetko sú to nervy.
myslíš, že škrípanie je záležitosťou psychiky ?
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Nie som odborník, ale za psychika má na svedomí všeličo.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Hm, je to možné. V tom prípade by som mala navštíviť psychológa a nie zubára .-)
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

M&G Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som poradiť so škrípaním zubov. Neviem, či má niekto podobný problém, ale občas sa ráno zobudím a bolí ma sánka, ako keby som mala zaťaté zuby. Viackrát sa mi už aj rodina sťažovala, že moje škrípanie je neznesiteľné. Zubár ma upozornil, že je to dosť nebezpečné pre zuby,. Môžu sa mi začať lámať. Nemáte nejaký tip, ako sa toho zbaviť? Ďakujem
Presne ako napísala Leila, za všetkým je asi v 90 % nahromadené vnútorné napätie. Nadmerný stres, prežité extrémne situácie. Len pre zaujímavosť: Žuvací systém predstavuje spoluprácu zubov, čelustných kĺbov, nervov a svalov. Táto funkčná jednotka reaguje citlivo na zmenu jednotlivých faktorov, ktoré sú následne spúšťačmi pre iné ťažkosti ako napr. bolesti hlavy, šije, svalov, čelustných kĺbov. Uvoľnený človek má denne za normálnych okolností 10-minutový zubný kontakt. Čiže tu stojí tiež za pozornosť - optimálny zhryz - môže posúdiť zubný lekár a túto závadu odstrániť. Keď človek prežíva stres - zubný kontakt je oveľa častejší. Poväčšine škrípaním zubov trpia aj ľudia, ktorý hnev neprejavujú navonok, ale držia ho v sebe. Vnútorné napätie sa nevedome v spánku prenáša do žuvacieho aparátu, tým vzniká ventil hnevu a frustrácií. Náhryzová dlaha už vyššie spomínaná slúži ako 1. pomoc a to veľmi nápomocná pomoc - je väčšinou vyrábaná z umelej priehľadnej hmoty s prímesou kovu a nasádza sa na horné zuby. Táto dlaha však samotný problém nerieši. Dôležité je odbúrať stres a žiť uvoľnenejším životom - na toto slúžia rôzne autogénne tréningy, jóga, psychoterapia.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

misomiso Pozri príspevok
Ziaden tip. Po mne to podedili vsetky deti. Vraj v zahranici zubari robia takymto ludom take plastove chranice - nieco podobne, ako pouzivaju hokejisti. U nas o tom zubari nic nevedia.
Určite vedia o náhryzovej dlahe, skôr by som povedala, že podaktorí nechcú vedieť.
0 0
sadžika sadžika

sadžika je offline (nepripojený) sadžika

... tie plastové chrániče by mali preplácať zravotné poisťovne !!!
Aby zabezbečili ochranu pre svojich zamestnancov pred uhryznurím
od človeka typu "accountantus nasratus RZZP " (účtovník nasr...)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

To je uplne jasne, ze to vyplyva z psychiky.

Ja vobec nachapem, ako moze clovek vyvinut taku silu. Ja napr. vobec nemozem spat v jednej izbe so svojou 11 roc. dcerou. Vydava take zvuky, ze mi je z toho fyzicky zle a o nejakom spani nemoze byt ani reci. A to napriek tomu, ze (vraj) sam spripem.

Tie zvuky, ktore vydava dcera su ako keby niekto nejakym strojom drvil zuby. To sa neda v bdelom stave ani spouzitim vsetkej sily ani trocha napodobnit - hrozne
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

A čo takto dať si preventívne vytrhať spodné zuby? Dostaneš protézu a tú v noci hodíš do pohára a máš po škrípaní. Tiež som kedysi škrípala zubami až tak, že v noci sa mi zlomil zub.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Joj - ani nehovor. Az je mi z toho fyzicky zle, ked to citam. Nemate nejake lepsie temy?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nejaké novinky nemáte? Tiež som začala škrípať zubami a drahý mi hovorí, že je to hrozné, že ma musí vždy "pomojkať" , aby som prestala. Začnem si to značiť, či je to v nejakých intervaloch alebo čo. A ja, že z čoho ma stále bolí hlava . Teraz si myslím, že je to skôr zo stresu, vrátila som sa z dovolenky do práce a chvíľami neviem, kde mi hlava stojí. No niečo musím vyšpekulovať, až nemám tie protézy.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Tiez skripem zubami. Niekedy tak, ze v dalsej izbe sa to dalo pocut! Nevie, ked sa aj zamysalm,co mam take vnutri skryte, co ma nervuje, niekedy ozaj ani nic nenachadzam a predsa skripem. Bolieva ma casto hlava, no a o sankach uz ani nehovorim rano ako bolia. Mam zubnu lekarku v PN, ktora mi navrhla dat vyrobit - ona vyraba - tie nahryzove dlahy, ale priznam sa, este som sa k tomu nedostala. Nemam cas tam ist, a ked som, tak na rychlovku. Zatial si skripem dalej. Ale zubna sklovina tym trpi. To som si vedoma...
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Ak sa nenahneváte, trochu odľahčím túto tému......Dúfam, že sa nikoho nedotknem.....

Viete odkiaľ sa berie škrípanie zubov...?
Naposledy upravil Nika : 12.09.07 at 20:29
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Dobrá sranda.
0 0
taťko taťko

taťko je offline (nepripojený) taťko

Požčiam Ty moje, keď si ich večer dáš do pohárika, určite s nimi škrípať nebudeš ! Chceš ?
0 0
petra.p petra.p

petra.p je offline (nepripojený) petra.p

Vyzerá to, že bruxizmus je dosť rozšírený a zväčša psychického pôvodu. Pozrite napr. na http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=20
alebo len zadajte do google škrípanie zubami alebo bruxizmus.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Hm, mojmu manzelovi to tiez odporucali, a ako vzdy pokial to neboli tak sa to zanedbava. Ja ked to pocujem citim zimomriavky po celom tele, najhorsie to je, ked sa napchava gumennymi cukrikmi. Zuby ma z toho uz dost tenke a medzery medzi nimi vacsie ako u bezneho cloveka. Tou psychikou som si nie ista, on bol vzdy vyrovnany clovek, toho psychiatra by som skor potrebovala ja
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať