Zavrieť

Porady

Nová dlažba

Dobrý deň
chcem dať v kuchyni novú dlažbu. Chcem sa opýtať, či sa stará dlažba musí vybrať, alebo či sa dá nová položiť na tú starú. Ak sa dá, tak sa chcem opýtať, či by nevadilo to, že stará dlažba nie je v celej kuchyni a novú chcem dať po celej. Či sa to dá nejako dorovnať a tak. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Lion Topoľčany
    Rozhodne najskôr vyrovnať ten základ a potom sa dá kachličkovať.
    Mám veľmi dobrého známeho, ktorý to už robil-t.j. nová dlažba na pôvodnú.
    Aj ja som sa už o to zaujímala a tak som sa ho pýtala, či to drží, neodletuje a pod., všetko je O.K., no odporučil jednoznačne použiť špeciálne lepidlo
    /v stavebninách už budú vedieť, lebo si neviem spomenúť na názov/.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    ... ten výškový rozdiel by ste mali pravdepodobne vyrovnať nejakou samonivelačnou hmotou, myslím, že by Vám vedeli poradiť aj v stavebninách a potom môžete pokladať novú dlažbu na tú starú úplne bez najmenšej obavy. Dobre to drží aj lepidlom Baukleber. Manželova firma takto robila už pre niekoľkých zákazníkov, doteraz nebola ani jedna reklamácia. Sama mám týmto spôsobom položenú dlažbu v kúpeľni už asi 4 roky, zatiaľ bez jedinej chybičky. Len myslite na to, že sa Vám zdvihne podlaha cca o 2-3 cm, treba s tým počítať pokiaľ máte v tom priestore niekde dvere, príp. prahy.

    borob je offline (nepripojený) borob

    borob
    Robil som to tiež akurat som staru dlažbu bruskou doškriabal a POZOR omnoho dlhšie to tvrdne ako ked sa to lepí na beton lebo ta stara dlažba neodsaje vodu z klebra tak rýchlo ako beton. Treba s tým počitať.
    Vela zdaru.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pre boha len to narobte Baukleberom , je to dobrý lep ale nie dlažba na dlažbu,a už vôbec nedajte na radu pracovníkov v stavebninách poväčšinou sú to totálny debili( je my ľúto že to tak musím napísať) pre ktorých sú stavebné materiály španielska dedina, hlavné kritérium pri ich výbere je to , že sú ochotný praccovať zá pár drobných podobne ako v TESCU.Ak chcete lepiť dl.na dl.tak potrebujete lepidlo FLEX-FLIESENKLBER.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.