Zavrieť

Porady

kod DPH

Vydaná fa za služby vystavená v EUR /preprava tovaru V EU/je bez DPH.Aký kod DPH použiť kej ju dávam do zoznamu vydaných fa? 12 alebo 13 - je to MRPWin JU.
Naposledy upravil zhv : 21.07.07 at 16:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Dobrý deň prajem, poradíte mi prosím? Dostala som fa "pokuta za požitie alkoholu" je bez dane. Dala som typ dph 39. Túto pokutu potrebujem prefakturovať na odberateľa, tam som uviedla typ 19 je to správne? neviem vystaviť fa aby som v nej mala 0 % dph dáva mi to mimo dph je to správne. Dakujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Valika Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, poradíte mi prosím? Dostala som fa "pokuta za požitie alkoholu" je bez dane. Dala som typ dph 39. Túto pokutu potrebujem prefakturovať na odberateľa, tam som uviedla typ 19 je to správne? neviem vystaviť fa aby som v nej mala 0 % dph dáva mi to mimo dph je to správne. Dakujem.
    ak to chceš mať v kolonke 0% potom sa Ti suma zobrazí na tlačive dph v základe r.1, ale ani cez čiastky Ti nepôjde spraviť zápis do 0% pokiaľ budeš mať typ 19.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.