Zavrieť

Porady

hlasovanie pri zmene spravy

Ked je v zmluve o spoločenstve ..bod : Zhromaždenie rozhoduje o sprave alebo zmene spôsobu výkonu správy ...čo je týmto myslené čo je sprava ?
Lebo napadli sme to, že v tomto prípade ked sa rozohoduje o zmene spôsobu vykonu spravy je nutná 2/3 väčšina hlasov a ta nebola...bola horko ťažko nadpolovična väčšina a z toho 2 ludia hlasovali aj ked su len podnajomníci nie vlastníci bytov a / nemali notarsky overené splnomocnenie vlastníka / ako je v tomto prípade nutne .. ale bolo nam odpovedané že tu sa jedná o spôsob vykonu spravy nie o spravu .

- aké mame v tomto prípade vôbec možnosti ? ...podotýkam že členovia (dozornej ) rady neboli prítomní preto nemohli reagovať .
Usporiadat
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Zmena spôsobu výkonu správy je že sa napr. zhromaždenie rozhodne že už sa nechcú spravovať sami , t.j. SVB ale že to dajú nejakej firme, ktorá sa zaoberá spravovaním bytových domov a spoločenstvo zanikne. Samozrejme to isté funguje aj naopak. Vlastníci bytov sa rozhodnú že si založia SVB a zrušia spravovanie správcovskou firmou.

Správa je už samotný výkon resp. činnosť společenstva alebo SVB ktorá zabezpečuje spravovanie bytov a nebytových priestorov. To znamená všetky činnosti s tým súvisiace.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Adam xx Adam xx

Adam xx je offline (nepripojený) Adam xx

miriel Pozri príspevok
Ked je v zmluve o spoločenstve ..bod : Zhromaždenie rozhoduje o sprave alebo zmene spôsobu výkonu správy ...čo je týmto myslené čo je sprava ?
Lebo napadli sme to, že v tomto prípade ked sa rozohoduje o zmene spôsobu vykonu spravy je nutná 2/3 väčšina hlasov a ta nebola...bola horko ťažko nadpolovična väčšina a z toho 2 ludia hlasovali aj ked su len podnajomníci nie vlastníci bytov a / nemali notarsky overené splnomocnenie vlastníka / ako je v tomto prípade nutne .. ale bolo nam odpovedané že tu sa jedná o spôsob vykonu spravy nie o spravu .
- aké mame v tomto prípade vôbec možnosti ? ...podotýkam že členovia (dozornej ) rady neboli prítomní preto nemohli reagovať .
Zákon 183/1993 Z.z. v znení neskorších predpisov pozná správu dvomi formami:
1. Formou spoločenstvo vlastníkov bytov a NP alebo
2. Formou zmluvy o výkone správy

Čiže, ak máte spoločenstvo, na zmenu výkonu správy formou zmluvy o výkone správe je potrebná 2/3 väčšina hlasov všetkých vlastníkov. Zároveň však musí zhromaždenie rozhodnúť o zrušení spoločenstva ku dňu uzavretia zmluvy o správe. Platí to aj opačne, t.j. ak máte uzatvorenú zmluvu o správe a chcete ju zrušiť a zriadiť si spoločenstvo, je potrebný súhlas 2/3 väčšina hlasov všetkých vlastníkov.

Ak je dom spravovaný na základe zmluvy o výkone správy na zmenu správcu netreba 2/3 ale len nadpolovičnú väčšinu hlasov vlastníkov bytov a NP v súlade s § 14 ods. 2.

Spoločenstvo však môže niektoré, ale aj všetky činnosti výkonu správy, obstarať na základe uzatvorenej zmluvy s inou jednou, alebo viacerými osobami. Táto zmluva však nemá charakter zmluvy o výkone správy a na jej uzatvorenie potom ani netreba 2/3 väčšinu hlasov všetkých vlastníkov. Za správu domu však v plnom rozsahu aj naďalej zodpovedá spoločenstvo.
0 0
miriel miriel

miriel je offline (nepripojený) miriel

Adam xx Pozri príspevok
Zákon 183/1993 Z.z. v znení neskorších predpisov pozná správu dvomi formami:
1. Formou spoločenstvo vlastníkov bytov a NP alebo
2. Formou zmluvy o výkone správy

Čiže, ak máte spoločenstvo, na zmenu výkonu správy formou zmluvy o výkone správe je potrebná 2/3 väčšina hlasov všetkých vlastníkov. Zároveň však musí zhromaždenie rozhodnúť o zrušení spoločenstva ku dňu uzavretia zmluvy o správe. Platí to aj opačne, t.j. ak máte uzatvorenú zmluvu o správe a chcete ju zrušiť a zriadiť si spoločenstvo, je potrebný súhlas 2/3 väčšina hlasov všetkých vlastníkov.

Ak je dom spravovaný na základe zmluvy o výkone správy na zmenu správcu netreba 2/3 ale len nadpolovičnú väčšinu hlasov vlastníkov bytov a NP v súlade s § 14 ods. 2.

Spoločenstvo však môže niektoré, ale aj všetky činnosti výkonu správy, obstarať na základe uzatvorenej zmluvy s inou jednou, alebo viacerými osobami. Táto zmluva však nemá charakter zmluvy o výkone správy a na jej uzatvorenie potom ani netreba 2/3 väčšinu hlasov všetkých vlastníkov. Za správu domu však v plnom rozsahu aj naďalej zodpovedá spoločenstvo.
zaujala ma ta časť v ktorej hovoriš o uzatvaraní zmluvy s inou osobou / firmou na vykon nejakej činnosti- aký to ma potom charakter je to tak že funguje SVD a časť tých ukonov robí spracovnmá spoločnosť . zatial som našla len varianty SVB alebo vykon spravy? dakujem vopred za odpoved
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

miriel Pozri príspevok
zaujala ma ta časť v ktorej hovoriš o uzatvaraní zmluvy s inou osobou / firmou na vykon nejakej činnosti- aký to ma potom charakter je to tak že funguje SVD a časť tých ukonov robí spracovnmá spoločnosť . zatial som našla len varianty SVB alebo vykon spravy? dakujem vopred za odpoved
Správa domu vlastníkmi bytov a nebytových priestorov v dome
§ 6


(1) Na správu domu sa zriaďuje spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome (ďalej len "spoločenstvo"), ak vlastníci bytov a nebytových priestorov neuzavrú zmluvu o výkone správy s inou právnickou osobou alebo fyzickou osobou (ďalej len "správca"), najmä s bytovým družstvom.


Správca
§ 8


(1) Správcom môže byť právnická osoba alebo fyzická osoba podnikateľ, ktorá má v predmete podnikania alebo v predmete činnosti správu a údržbu bytového fondu. Činnosť správcu môže byť vykonávaná len podľa tohto zákona.


§ 8a

(1) Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy, jej zmena alebo jej zánik sa schvaľuje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Schválená zmluva o výkone správy alebo jej zmena, alebo jej zánik je záväzný pre všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak je podpísaný nadpolovičnou väčšinou vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a správcom. Správca je povinný schválenú zmluvu alebo jej zmenu doručiť každému vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome. Na doručovanie sa vzťahuje osobitný predpis.12e) Zmluva o výkone správy obsahuje najmä ...

0 0
miriel miriel

miriel je offline (nepripojený) miriel

vdaka, aj tak neviem či to spravne chapem lebo aj z tohto mi vychadza zas len varianta Spoločenstvo alebo spravca . Vo všetkých domumentoch nachadzam len tieto alternatívy . Potrebovala by som vedieť ako funguju panelaky , kde daju všetky vybavovačky , objednavky ,zmluvy ...niekomu (spravcovi )ale nechcu to mať celkom bez možností nejakého rozhodovania .
Je možnosť byť pod správou ale mať napr Radu , ktorá komunikuje so spravcom a vlastníci rozhoduju o podstatných veciach ? akým spôsob toto existuje ?
0 0
empaty empaty

empaty je offline (nepripojený) empaty

miriel Pozri príspevok
vdaka, aj tak neviem či to spravne chapem lebo aj z tohto mi vychadza zas len varianta Spoločenstvo alebo spravca . Vo všetkých domumentoch nachadzam len tieto alternatívy . Potrebovala by som vedieť ako funguju panelaky , kde daju všetky vybavovačky , objednavky ,zmluvy ...niekomu (spravcovi )ale nechcu to mať celkom bez možností nejakého rozhodovania .
Je možnosť byť pod správou ale mať napr Radu , ktorá komunikuje so spravcom a vlastníci rozhoduju o podstatných veciach ? akým spôsob toto existuje ?
Miriel,
Správne to chápeš. Právne formy správy sú len dve! SVB a Správca.
V rámci oboch foriem správy môžeš mať rozhodovacie právomoci, u správcu záleží od zmluvy o výkone správy, ako a čo tam máte uvedené, ktoré činnosti ako kontrolujete, u SVB od Spoločenskej zmluvy, resp. dodávateľských zmlúv.

Každá z foriem správy má svoje výhody a nevýhody.
Väčšiu samostatnosť, ale aj zodpovednosť majú vlastníci pri SVB. SVB vykonáva správu domu a priamo za ňu zodpovedá, má právnu subjektivitu a orgány registrované orgánom štátnej správy, zakladá vlastný účet v banke, má svojich zamestnancov, plní si povinnosti smerom k daňovému úradu, zdravotnej či sociálnej poisťovni a podobne .
Výkon správy zabezpečuje SVB buď samo alebo cez dodávateľa služieb (profesionálneho správcu), ktorých môže mať aj niekoľko, dokonca na každú činnosť jedného. Ale pred zákonom za tieto činnosti nesie zodpovednosť vykonávateľ správy, ktorým je pri forme správy SVB Spoločenstvo vlastníkov bytov.

Takže si môžete vybrať čo Vám viacej bude vyhovovať. V oboch formách správy je možné rozhodovať o veciach v dome, záleží od zmluvy o výkone správy alebo od Spoločenskej zmluvy a od prípadných dodávateľských (Mandátnych) zmlúv. V jednom prípade vykonáva a zodpovedá za správu profesionálny správca a v druhom SVB. Ale v oboch prípadoch konajú konkrétní ľudia, ktorých si zvolíte (buď výberom správcovskej spoločnosti je to konateľ alebo voľbou predsedu spoločenstva je to predseda SVB). A v oboch prípadoch môžete byť veľmi spokojní alebo veľmi nespokojní. Záleží na Vás.
0 0
miriel miriel

miriel je offline (nepripojený) miriel

dakujem.
My sme "fungujuce" SVB ...mame / alebo mali sme / predsedu a 3 členov rady a učtovníctvo na dohodu vykonavala učtovníčka u nas v dome .. teraz predseda zrušil zmuvu učtovníčke a sam odstupil , a kedže členovia rady sa necítia kompetentní predpokladam na najbližšej schodzi podaju tiež odstupenie ..takže sme ...neviem to pomenovať ako budeme teraz fungovať lebo už asi neexistuje nikto kto by sa podujal na tuto vdačnu funkciu. Preto hladame nejake alternatívy ako dalej ..
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Môžete si rozhodnúť, buď ostanete ako SVB s novým predsedom,... alebo uzavriete mandátnu zmluvu a ostanete SVB alebo rozpustíte SVB a uzavriete zmluvu o výkone správy. Vždy budete potrebovať zastupcu /predseda alebo zástupca/. Predseda ak ostanete SVB a zástupca ak rozpustíte SVB.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 24.07.07 at 15:50
0 0
miriel miriel

miriel je offline (nepripojený) miriel

ako funguje to :....alebo uzavriete zmluvu o výkone správy a ostanete SVB, to je myslim to čo hladame ale neviem k tomu nič najsť ..Len bud SVB alebo vykon spravy ...preto očakavam zapisnicu ako to tam naša "Vasilisa premudra"- predsedkyna sformulovala lebo to je doslova hra o slovičkach a pravných formulaciách a som si istá že to čo prezentovala na schôdzi nebolo vlastnikom spravne podané . Je to otazka : čo je sprava? Co je vykon spravy ?Čo je SVB? ..tieto tri otazky stale koluju panelakom ...a nikto nevie za čo vlastne hlasoval ,čo je dosť smutne
0 0
Adam xx Adam xx

Adam xx je offline (nepripojený) Adam xx

miriel Pozri príspevok
ako funguje to :....alebo uzavriete zmluvu o výkone správy a ostanete SVB, to je myslim to čo hladame ale neviem k tomu nič najsť ..Len bud SVB alebo vykon spravy ...preto očakavam zapisnicu ako to tam naša "Vasilisa premudra"- predsedkyna sformulovala lebo to je doslova hra o slovičkach a pravných formulaciách a som si istá že to čo prezentovala na schôdzi nebolo vlastnikom spravne podané . Je to otazka : čo je sprava? Co je vykon spravy ?Čo je SVB? ..tieto tri otazky stale koluju panelakom ...a nikto nevie za čo vlastne hlasoval ,čo je dosť smutne
Ešte raz, si pomaly a pozorne prečítaj príspevok od Empaty, lebo to je absolútne presne a zrozumiteľne napísané. Je to presne tak, že buď zmluva o správe, alebo spoločenstvo. Ak máte teda spoločenstvo, nemôžete uzatvárať ešte aj zmluvu o správe s profesionálnym správcom. Ako spoločensto s ním však môžete uzatvoriť mandátnu zmluvu, ktorou ho poveríte výkonom niektorých alebo všetkých činností na zabezpečenie správy domu "vo Vašom mene a na Váš účet". Správcom domu navonok (právne) so všetkými právami aj povinnosťami, (zodpovednosťou) zostáva SVB. Alebo zrušíte spoločenstvo a uzatvoríte zmluvu o výkone správy s profesionálnym správcom.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Na správu domu sa zriaďuje spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak vlastníci bytov a nebytových priestorov neuzavrú zmluvu o výkone správy s inou právnickou osobou alebo fyzickou osobou (ďalej len správca). Správa domu je obstarávanie služieb a tovaru, ktorými správca alebo spoločenstvo zabezpečuje pre vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. http://www.porada.sk/t51368-p12-neko...tml#post460415
http://www.porada.sk/t51941-p2-svb-a...tml#post461256
http://www.porada.sk/t54590-schvalen...tml#post481168
Z týchto tém /odhliadnuc od toho že bol zákon novelizovaný/ sa dozvieš veľmi veľa a uvidíš sama ako je problematické sa dohodnúť aj keď budú všetci písať o tom istom. Takže ani sa nedivím, že sa v rámci domu neviete rozhodnúť čo je pre Vás lepšie. Pokiaľ máte človeka, ktorý bude robiť predsedu, svojim prístupom má snahu robiť pre všetkých... nie je nič lepšie. On môže uzavrieť dodávateľským spôsobom zmluvy na rôzne služby potrebné pre správne fungovanie SVB. Ak sa nenájde je to podľa mňa škoda, potom by ostala len možnosť uzavrieť zmluvu o výkone správy
a aj tak budete musieť mať zástupcu. V zmluve sa presne vymedzia právomoci správcu, resp. dodávateľa služieb.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

miriel Pozri príspevok
ako funguje to :....alebo uzavriete zmluvu o výkone správy a ostanete SVB, to je myslim to čo hladame ale neviem k tomu nič najsť ..Len bud SVB alebo vykon spravy ...preto očakavam zapisnicu ako to tam naša "Vasilisa premudra"- predsedkyna sformulovala lebo to je doslova hra o slovičkach a pravných formulaciách a som si istá že to čo prezentovala na schôdzi nebolo vlastnikom spravne podané . Je to otazka : čo je sprava? Co je vykon spravy ?Čo je SVB? ..tieto tri otazky stale koluju panelakom ...a nikto nevie za čo vlastne hlasoval ,čo je dosť smutne
Ak ostanete SVB sa uzatvára tzv. mandátna zmluva, na obstaranie služieb pre SVB. Ospravedlňujem sa malo tam byť mandátna zmluva v príspevku som si to opravila. Nemala som v úmysle Ťa nejak dopliesť, ale... prepáč. Máš pravdu, je to hra o slovíčkach. Takže v skratke SVB je forma správy, prostredníctvom predsedu sa môže uzavrieť "mandátna zmluva" a tam si vyšpecifikujete čo môže mandant urobiť za alebo pre SVB. Výkon správy je keď na základe rozhodnutia nadpolovičnou väčšinou vlasníkov sa rozhodnete SVB zrušiť a uzavriete zmluvu o výkone správy, na základe ktorej Vám správca zabezpečí všetky služby pre Váš dom. Správa, resp. forma správy... práve tá v zmysle zákona musí byť v dome len jedna. Buď SVB (na základe mandátnej zmluvy si zabezpečíte služby potrebné k fungovaniu a zabezpečeniu v rámci domu)alebo správa na základe zmluvy výkone správy. Dúfam, že je to zrozumiteľné.
0 0
miriel miriel

miriel je offline (nepripojený) miriel

dakujem, takto je to myslim dosť zrozumitelne ale ešte malý detail : nemusi byť na zmenu výkonu spravy 2/3 vlastnikov za ??? stačí nadpolovična väčšina ..to je to čoho sa chcem chytiť ak napadneme platnosť schôdze preto by som sa nerada kopla . dakujem
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Zmluva o výkone správy, jej zmena alebo zánik sa schvaľuje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Na zmenu formy správy je potrebný súhlas 2/3 väčšiny všetkých vlastníkov bytov.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 24.07.07 at 18:31
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

SVB môže so správcom uzatvoriť mandátnu zmluvu na niektoré činnosti.
0 0
Adam xx Adam xx

Adam xx je offline (nepripojený) Adam xx

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Ak si to dobre pamätám 2/3 väčšina musí odsúhlasiť zmenu správy /keby ste rušili SVB a našli správcu na základe zmluvy o výkone správy/ ale pri zmene správcu stačí polovičná väčšina. Takže ak by ste rušili SVB musí byť 2/3 väčšina. Ešte pozriem v zákone.
Trocha sa to pokúsim ešte raz nadefinovať, aj keď si myslím, že to už v predchádzajúcich príspevkoch bolo jasne vysvetlené.

Takže ak máte SVB a ak sa chcete nechať spravovať profesionálnou správcovskou spoločnosťou, tak musíte zrušiť SVB na základe súhlasu 2/3 väčšiny hlasov vlastníkov bytov a NP a zároveň uzatvoriť zmluvu o výkone správy. Toto je v zákone 182/1993 Z.z. definované ako zmena formy správy. Ak sa neskôr rozhodnete zmeniť len správcovskú spoločnosť (sprácu) za iného, teda zrušíte s pôvodným zmluvu a s novým ju opäť uzatvoríte, tak postačuje na to súhlas napolovičnej väčšiny vlastníkov. Ak sa v budúcnosti opäť rozhodneťe založiť spoločenstvo, tak to je znova zmena formy správy a potrebujete na to súhlas 2/3 vlastníkov.
Ak sa ako SVB v súčasnej situácii rozhodnete niektoré alebo všetky činnosti správy nakupovať, uzatvárate ako SVB tzv. mandátnu zmluvu, alebo i viac zmlúv. Pri výbere a uzatváraní takýchto zmlúv sa pri hlasovaní riadite buď zmluvou o spoločenstve alebo podľa § 14 zákona 182/1993 Z.z. v znení neskorších predpisov, v podstate by však mal tiež postačovať súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých, resp. prítomných vlastníkov (hodinu po začiatku schôdze).
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Adam xx Pozri príspevok
Trocha sa to pokúsim ešte raz nadefinovať, aj keď si myslím, že to už v predchádzajúcich príspevkoch bolo jasne vysvetlené.

Takže ak máte SVB a ak sa chcete nechať spravovať profesionálnou správcovskou spoločnosťou, tak musíte zrušiť SVB na základe súhlasu 2/3 väčšiny hlasov vlastníkov bytov a NP a zároveň uzatvoriť zmluvu o výkone správy. Toto je v zákone 182/1993 Z.z. definované ako zmena formy správy. Ak sa neskôr rozhodnete zmeniť len správcovskú spoločnosť (sprácu) za iného, teda zrušíte s pôvodným zmluvu a s novým ju opäť uzatvoríte, tak postačuje na to súhlas napolovičnej väčšiny vlastníkov. Ak sa v budúcnosti opäť rozhodneťe založiť spoločenstvo, tak to je znova zmena formy správy a potrebujete na to súhlas 2/3 vlastníkov.
Ak sa ako SVB v súčasnej situácii rozhodnete niektoré alebo všetky činnosti správy nakupovať, uzatvárate ako SVB tzv. mandátnu zmluvu, alebo i viac zmlúv. Pri výbere a uzatváraní takýchto zmlúv sa pri hlasovaní riadite buď zmluvou o spoločenstve alebo podľa § 14 zákona 182/1993 Z.z. v znení neskorších predpisov, v podstate by však mal tiež postačovať súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých, resp. prítomných vlastníkov (hodinu po začiatku schôdze).
Možete mi niekto povedať ako ste prišli na tú mandátnu zmluvu? Ako to bude fungovať keď zákon pozná iba dve formy správy a to buď SVB alebo správca (FO aleo PO). Asi mi niečo ušlo v zákone, alebo je to nejaká okluka? Neviem ako prakticky sa potom realizuje fungovanie SVB? Prosím o vysvetlenie.
0 0
miriel miriel

miriel je offline (nepripojený) miriel

Dakujem všetkým zučasneným za cenné rady .
V podstate dnes sa to "vyriešilo" !!! Popisujem to v teme "zmenená zapisnica " , lebo dnes bola vyvesená zapisnica k predmetnej schôdzi a čuduj sa svete
my sme vôbec nehlasovali za zmenu vykonu spravy - ale zrazu je v programe schôdze citujem -"uzatvorenie novej Mandatnej zmluvy za prevadzkovanie služieb spojených s vykonom spravy bytov "....
a však v Uznesení je ..zas citujem :
zhromaždenie schvaluje : 1. cenova ponuka na prevadzkovanie služieb spojených so spravou domu..podla predloženej ponuky ....(nazov firmy)
Vie my niekto povedať Vaš nazor , či je to OK ?
Ked vychadzam z Vašich odpovedí nezda sa mi to.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Jozef I Pozri príspevok
Možete mi niekto povedať ako ste prišli na tú mandátnu zmluvu? Ako to bude fungovať keď zákon pozná iba dve formy správy a to buď SVB alebo správca (FO aleo PO). Asi mi niečo ušlo v zákone, alebo je to nejaká okluka? Neviem ako prakticky sa potom realizuje fungovanie SVB? Prosím o vysvetlenie.
Mandátna zmluva je z OZ. Daj pokoj s okľukami v dnešnej dobe. Prakticky: SVB má predsedu, ktorý je štatutár a v mene SVB a všetkých členov SVB uzavrie mandátnu zmluvu na zabepečenie služieb spojených s bývaním s mandatárom /môžu byť aj viacerí/, technické veci,... všetko čo k fungovaniu zabezpečnenia vyplýva ako povinnosť správcu zabezpečiť pre dom. http://www.porada.sk/t51368-p2-nekom...dseda-svb.html Myslím, že empaty to tu fakt super všetko rozobral na 2. strane témy.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

miriel Pozri príspevok
Dakujem všetkým zučasneným za cenné rady .
V podstate dnes sa to "vyriešilo" !!! Popisujem to v teme "zmenená zapisnica " , lebo dnes bola vyvesená zapisnica k predmetnej schôdzi a čuduj sa svete
my sme vôbec nehlasovali za zmenu vykonu spravy - ale zrazu je v programe schôdze citujem -"uzatvorenie novej Mandatnej zmluvy za prevadzkovanie služieb spojených s vykonom spravy bytov "....
a však v Uznesení je ..zas citujem :
zhromaždenie schvaluje : 1. cenova ponuka na prevadzkovanie služieb spojených so spravou domu..podla predloženej ponuky ....(nazov firmy)
Vie my niekto povedať Vaš nazor , či je to OK ?
Ked vychadzam z Vašich odpovedí nezda sa mi to.
No možno predseda tiež považoval slovíčko za slovíčko s rovnakým významom a nový mandatár ho opravil v znení citácií zo schôdze.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať