Zavrieť

Porady

Po skončení vysokej školy

Ahojte mam takuto otazocku: PO skončeny VŠ som sa do piatich dni prihlasila na úrad prace, vyplnila tlaciva teta mi tam povedala ze zamna bude stat uhradzat zdravotne poistenie. Mam ale narok na nejake peniaze aj od štatu? na nejaku podporu alebo nieco take? diky moc za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    andrea55 Pozri príspevok
    Ahojte mam takuto otazocku: PO skončeny VŠ som sa do piatich dni prihlasila na úrad prace, vyplnila tlaciva teta mi tam povedala ze zamna bude stat uhradzat zdravotne poistenie. Mam ale narok na nejake peniaze aj od štatu? na nejaku podporu alebo nieco take? diky moc za všetky rady
    Neviem akú školu si skončila, ale v Bratislave sa ako vysokoškoláčka ideš evidovať na úrade práce? Moje dcéry tam zostali po skončení VŠ a nemali problém zohnať si primeranú prácu ...

    -----------
    Veronika

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    endrju Pozri príspevok
    Aj v Bratislave občas hľadanie primeraného zamestnania trvá dlhšie ako niekoľko dní. Poznám niekoľkých bratislavských vysokoškolákov, ktorí si po skončení školy hľadali v Bratislave vhodnú prácu približne 2 - 3 mesiace. Nie je asi na zahodenie, ak im za ten čas prispeje štát aspoň na zdravotné poistenie.

    V budúcnosti to na odvodoch vrátia späť XXXL násobne.
    S tým s tebou súhlasím, ale ak som na tom tak zle, že potrebujem dávky v hmotnej núdzi, tak prechodne zoberiem aj prácu, ktorá nebude celkom zodpovedať mojim predstavám.

    --------
    Veronika

    Po skončení vysokej školy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.