Zavrieť

Porady

Odpočet DPH a faktúry pred r. 2001

Ahojte. Mňa by zaujímalo, že čo je s odpočtom DPH pri prijatých faktúrach pred r. 2001??? Máme v evidencii staré faktúry (z r. 1999,2000). U týchto faktúrach platilo staré pravidlo na odpočet dane, t.j., DPH sa uplatňuje až po úhrade aspoň do výšky DPH. Lenže tieto faktúry neboli uhradené a teraz uvažujeme nad kompenzáciou. V tomto prípade si mám DPH odpočítať v mesiaci február? Aj keď to bola sadzba 23%-ná?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    vysvetli čo myslíš pod pojmom kompenzácia

    ja ked som mala neuhradené fa spred roku 2001-dph som uplatnovala, až ked sa uhrádzali - v tom mesiaci a uplatnovala som sadzbu aká bola na fa -23%,

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Kompenzácia je vzájomný zápočet faktúr. My evidujeme pohľadávky a záväzky voči jednej firme. Teda to DPH z tých starých faktúr si môžem uplatniť teraz (keď bude ten vzájomný zápočet), a uvediem to v DP za február?

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    podla mna hej-ved zápočet je vlastne uhrada fa a z tých faktúr si DPH ešte nemala uplatnenú-ved vtedy bol nárok na uplatnenie až po zaplatení a ten teraz splníš

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Dík za radu. Moc si mi pomohla.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Podľa mňa pri DPH neuplatnenej z titulu nezaplatenia (podľa zákona č.289/1995 § 20 ods.2 písm.c) ďalej upravené v § 55d odsek 1) zákona č.289/1995 platného do 30.4.2004 vzájomný zápočet základu dane + daň nie je podkladom na uplatnenie tejto DPH. Podľa mňa na to platí ešte staré znenie v zmysle prechodného ustanovenia § 85 ods.6 zákona č.222/2004. Ja by som určite urobila vzájomný zápočet na základ dane a na DPH by som vystavila PPD a VPD.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Akurát mi šéfko povedal, že to bude chcieť cez pokladňu urobiť. Takže to potom bude v poriadku? Môžem si uplatniť?

    Odpočet DPH a faktúry pred r. 2001

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.