Zavrieť

Porady

Lečo

Môže mi niekto poradiť ako zavariť chutné lečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ja zaváram len papriku s paradajkami. Nakrájam papriku a paradajky, osolím, premiešam a nechám odstáť. Keď pustia šťavu, natlačím do pohárov, zalejem šťavou a vysterilizujem. Voľakedy dávno som odskúšala rôzne recepty, ale vždy som sa vrátila k môjmu osvedčenému a to z dôvodu, že viac sa mi páči si uvariť čerstvé lečo (paprika s paradajkami popražená na čerstvom oleji a čerstvej cibuli). Takúto papriku s paradajkami dávam aj do mäsa.

    janulinka je offline (nepripojený) janulinka

    janulinka
    Robím to presne tak isto, pokrákajam papriku, paradajky trochu osolím, nechám postáť, dám do fliaš a zasterilizujem, ešte dodávam, že paradajky naparím vo vriacej vode a ošúpem, aby v leči neboli ostré šupky.

    dari1 je offline (nepripojený) dari1

    dari1
    ja podusim na troche oleja papriku, potom pridam paradajky, trochu osolim, davam do poharov, sterilizujem. cibulu nedavam, az ked ho robim nahotovo.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja tiež robím klasicky popražené a sterilizujem. Skúšala som aj suché ale to sa mi zdá lepšie. Inak robim tiež s pridaním uvarenej fazule a popraženej klobásy. Je to pre syna na internát. Na tu klobasu by mu asi nezvyšili koruny a takto to ma aj s mäsom. Robi si to aj s ryžou a ma ako rizoto.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Aj máš nejaký recept na to lečo s fazuľou a klobásou, koľko fazule a klobásy...

    darinkah je offline (nepripojený) darinkah

    darinkah
    Fazuľové lečo
    2,5 dcl. oleja, 1 kg papriky, 1 kg paradajky, 1 kg cibule - podusiť
    pridame 600g parky, 900 g uvarenej fazule nakoniec 2 dcl octu, 2 dcl cukru a 1 nakladač.
    sterilizujeme asi 15 min.

    starky je offline (nepripojený) starky

    starky
    ahoj ja davam o polovicu menej paradajok ako papriky.Inac klasika ako ostatny,len si musis dat pozor na chytene papriky,mohlo by sa ti pokazit vsetko leco.Prijemnu pracu a dobru chut

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    sybila3 Pozri príspevok
    Aj máš nejaký recept na to lečo s fazuľou a klobásou, koľko fazule a klobásy...
    Nerobim to podľa receptu. Robím to od oka. Dbám hlavne aby bolo dosť paradajok, prípadne paradajkovej šťavy, lebo to považujem za konzervačný prípravok. Klobásu a fazuľu daj tak, aby ju bolo vidno, fakt neviem ako ti poradiť. No prosto tak, akoby si si robila lečo sama na jedenie. T.j. podľa chuti. Ani veľa ani málo. To tie 17-ročné už tak robia, vieš... . Hlavne, aby si skontrolovala po sterilizácii, či ti držia dobre viečka na pohároch. Ak áno, tak je všetko OK. Ak sa nájde nejaká čo nedrží, tak ju daj do chladničky a do týždňa spotrebuj a je to...

    pikulik je offline (nepripojený) pikulik

    pikulik
    Na lečo tiež dávam menej paradajok ako papriky, ale dávam aj cibuľu, a jednu menšiu tekvicu alebo cuketu postrúham na strúhadle, na ktorom sa strúhaju jablka na koláč. My to voláme tekvicové lečo.Je výborne, u nás to ide.Tú tekvicu tam ani nepoznať, ja to všetko trochu dusím na oleji.Robím tak preto že je potom rýchlejšia príprava.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Jarka, a potom s čím sa to lečo jedáva, lebo u nás lečo vôbec nejde, ale mám veľa rajčín, tak chcem vyskúšať s fazuľou a klobásou, aby som muža aspon na to mäso nalákala.

    pikulik je offline (nepripojený) pikulik

    pikulik
    Sybile chcem poradiť, že lečo môže urobiť s omeletou.Ja to robim často. Z vajíčka /alebo dvoch na osobu/ ,urobim omeletu a na polovicu omelety dám trochu leča s klobáskou, a druhou polovicou preložím.Podávam so zemiakmi.Moji chlapi to majú radi.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Pikulik, díky za nápad, vyskúšam, to by chlapom mohlo chutiť, hlavne, že je tam tá klobása. Rajčín mám dosť, dokúpim v sobotu papriku a idem nato.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Ja robím Maďarské lečo. Je velmi dobré, len sa musí použiť zimná kapusta.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    No robila som to lečo s fazuľou a klobásou, dokonca aj mužovi chutilo, takže ešte dokúpim papriku a urobím.

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    My sme tiež robili lečo s fazuľou /tzv.mexická fazuľa/ a nedávali sme klobásu ale dobré jemné párky nakrajané na kolieska - u nás klobása moc nejde. Je to vhodné aj chlapcom na desiatu a tomu pečivo.Alebo kedysi som to varila bez páriek, bez klobásy, len sme zasterilizovali tzv.mexický šalát. Servirovali som to na tanierik studené a k tomu som položila uvarenú dobrú klobásu, čerstvé pečivo a pivko. Robotníci na stavbe si pochvaľovali - malo to obrovský úspech.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.