Zavrieť

Porady

money s3

Dobrý deň,
môže mi prosím vás niekto pomôcť? Vo firme máme nový program money s3 a pri vypočítavaní miezd mi nevyráta čiastku za sviatok, ale pripočíta ju k základnej mzde. Jedna moja známa mzdová účtovníčka mi povedala, že náhrada za sviatok musí byť vyčíslená... Mám v tom zmätok... Môže mi niekto poradiť ako v programe fungujú náhrady?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Áno, uvedie, že je tam sviatok, ale sumu nevyčísli. Ale ani nevidím dôvod, aby to tak bolo.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Podľa mňa nie je na to právny dôvod. Ak áno som sám zvedavý na príslušný paragraf ZP.

    akozuchova je offline (nepripojený) akozuchova

    akozuchova
    Ona mi to vysvetlila nejak tak, že ten zamestnanec tam tú náhradu musí vidieť, a ešte čosi o inšpekrotáte práce...že pre nich to tam musí byť, ale mne sa to nezdá...Potom by to tak v CIGLERI nenaprogramovali

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    V Cígleri nestihaju, to je fakt, meškajú s novou verziou čo sa týka nových výkazov zdravotného poistenia a odvodu preddavkov v percentuálnych sadzbach sú stále nedostatky, ale čo sa týka sviatkov je to OK len si treba prečítať Zákonník práce s novelou účinnou od 1.2.2004...

    miroj je offline (nepripojený) miroj

    miroj
    Skúste pozrieť zákonník práce, §122 ods.3, či to nie je Váš prípad, ak je zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Sviatok sa považuje za odpracovaný deň a u pracovníkov s mesačnou mzdou sa preto nevyčísli, je súčasťou plnej mzdy, ako by bol sviatok odpracovaný. Ako je to v hodinovej, to neviem, tam to treba asi upraviť podľa toho, ako sú rozvrhnuté smeny - zadefinovať v karte zamestnanca.Tak si to aspoň myslím. Ak je to zle, tak aj ja príjmem radu.

    akozuchova je offline (nepripojený) akozuchova

    akozuchova
    ďakujem vám všetkým, pri mesačnej mzde som to už pochopila, prečo je to tak, ale ešte s hodinovou mám problém, ale hádam to nejak zvládnem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.