Zavrieť

Porady

Obec a mandátna zmluva

Prajem pekny den,
chcela by som sa spytat ci mi vie niekto poradit, obec uzatvorila mandátnu zmluvu so spoločnostou na kompletne verejne obstaravanie zakaziek za pouzitia postupu verejneho obstaravania. Staci tato zmluva pre uctovnictvo ako doklad? Ako spravne zauctovat tuto zmluvu? prosim poradte mi niekto dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Pozdravujem,
    mandátna zmluva ako taká sa neúčtuje. Pre účtovníctvo, napr. pre zaúčtovanie vzniku záväzku a tiež pre zaúčtovanie úhrady záväzku sa vyžaduje dodávateľská faktúra.

    Pekný deň

    luba803 je offline (nepripojený) luba803

    luba803
    Dakujem pekne za odpoved takze ak je v mandatnej zmluve napisana aj odmena mandáta a on ju chce vyplatit na zaklade tejto mandatnej zmluvy tak to nemoze byt, musi vystavit este aj fakturu?

    oref je offline (nepripojený) oref

    oref
    CHcela by som sa spýtať, či je daná výška odmeny za služby/výrub lesa/, ktorú bude robiť živnostník pre obec, ktorá by nepodliehala verejnému obstaraniu?

    Ďakujem.

    Obec a mandátna zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.